Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama Nasıl Yapılır ? [Çözüldü]

Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama Nasıl Yapılır ? [Çözüldü]

Instagram takipçi sıfırlama, sevilen sosyal medya uygulaması Instagram’da sahip olduğunuz bütün takipçileri sıfırlama ya da silme yöntemidir. Bu yöntem sayesinde bütün takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi sıfırlayabilirsiniz.

toplu takipçi silme

Instagram Takipçi Sıfırlama Nedir ?

Instagram son yılların en çok konuşulan ve takip edilen sosyal medya uygulaması. Bu başarısının arkasında inanılmaz bir yazılım geliştiricisi ekibi bulunuyor.

Bu ekip her yıl insanların sevebileceği değişik özellikleri uygulamaya entegre ediyor ve uygulamayı daha da iyi bir hale getirmeye çalışıyor. Ancak şu an için Instagram takipçi sıfırlama ya da silme gibi bir resmi uygulamaya veya özelliğe sahip değil.

Takip Edilen Çok Fazla Yabancı Hesap Varsa Takipçi Silin

Instagram’da takipçi silmek için teker teker takip etmek istemediğiniz ya da sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri bulmak ve silmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durumu genellikle çok fazla kişiyi ilgi alanına girmese bile takip eden Instagram kullanıcıları yaşıyor. Ayrıca bu kullanıcılar bir zamanlar oldukça revaçta olan takibe takip etkinliklerine de katılmış ve istemediği bir çok kişiyi takip etmiş ve aynı şekilde istemediği birçok kişi tarafından takip edilmiş olabilir.

Diğer bir sorun olabilecek konu da kalitesiz sitelerden takipçi satın alıp daha sonra bunlardan pişman olan Instagram kullanıcılarının takipçilerinden kurtulmak istemedi olabilir. Maalesef şu an piyasada birçok kalitesiz takipçi satışı gerçekleştiren kişi ya da şirket bulunuyor. Bunların size sağladığı ucuz ve yararsız takipçiler ileride canınızı sıkabilir ve bunlardan kurtulmak isteyebilirsiniz. İşte bu aşamada takipçi silmek isteyebilirsiniz. Çok fazla işlevsel olmayan, hatta hiç işlevsel olmayan takipçileri tek tek silme işleminden, toplu takipçi silme uygulamaları ile kurtulabilirsiniz. Ancak tabi ki bu programlar için de güvenilir olması önemli bir detaydır. Hesabınıza zarar verecek olan hiçbir programı kullanmamanızı öneririz. Bunun için kullanıcı yorumlarını okuyabilir, kullanacağınız programla ilgili ufak bir araştırma yapabilirsiniz. Böylece güvenilir işlemler sayesinde, tek tek takipçi silme işinden de kurtulmuş olur ve zamandan tasarruf ederek kolayca çoklu takipçi silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tek Tek yada Program Kullanarak Takipçi Silme

İki türlüde takipçilerini silmek isteyen kişiler ya sırayla bütün takipçilerini silecek ya da takipçilerinden kurtulmak için Instagram hesabını kapatacak. Ancak kapatmak ve tek tek ayıklamak dışında da bir yöntem var.

instagram toplu takipçi silme

Takipçi sıfırlamak istediğiniz hesabınızı bir program aracılığıyla istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu programlar internette çokça bulunuyor.

Genellikle adları İngilizce olan bu programların adı unfollowers for Instagram gibi uygulamalardır. Bu uygulamaların takipçilerinizi rastgele ve düzenli olarak silebilen özellikleri var. Ancak bütün uygulamalar aynı sistemle çalışmadığı için kimi takip edeceğine ve kimi takipten çıkaracağına program otomatik olarak da karar verebiliyor.

Bu durumda bütün takip ettiklerinizi sıfırlayabilirsiniz ve belkide takip etmek istediğiniz kişiler de takip etmekten vazgeçilen kişiler arasında olabilir. Instagram toplu takipçi sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı detayları ile sizlere açıkladık ancak yine de sorun yaşıyorsanız aşağıdaki video bağlantısı üzerinden, toplu takipçi sıfırlama işlemi nasıl yapılır izleyerek kolayca işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Instagram toplu takipçi silme işlemi nedir?

Instagram’da takipçilerinizin tamamını ya da bir bölümünü takipten çıkarma işlemidir. Toplu takipçi silme işlemi uzun ve meşakkatli bir işlemdir.

Instagram toplu takipçi silme nasıl yapılır?

Instagram’da toplu takipçi silme özelliği mevcut değildir. Bu özelliği sunduğunu varsayan bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunları kullanırken dikkatli olmanız önemle tavsiye edilir.

Instagram takipten çıkma limiti var mıdır?

Instagram’da takipten çıkma limiti bulunmaktadır. 1 saat içinde en fazla 160 kişiyi takip edebilir ya da takipten çıkabilirsiniz.

Instagram’da takipten çıkamıyorum ne yapmam lazım?

İzin verdiğiniz uygulamaların erişimini kaldırıp öyle takipten çıkmayı deneyin eğer sorun hala devam ediyorsa çok sık takipten çıkma işlemi yaptığınız için hesabınız kısıtlanmış olabilir.

Takipten çıktığım kişiye bildirim gider mi?

Instagram’da birini takipten çıktığınızda, takipten çıktığınız kişiye herhangi bir bildirim gitmez.

Instagram takipten çıkma engeli ne zaman kalkar?

Bu süre engel durumuna göre değişiklik göstermektedir fakat genellikle takipten çıkma engeli 1 ila 3 gün arasında sona erer.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 28 Ortamala: 4.6]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

19 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Takipçilerimin bazılarını silmek istedim fakat bir türlü beceremedim. Bunun için özel bir uygulama veya program var mı? Günlük tek tek silme zar oluyor.

  2. Merhaba Halil bey benim ismim Selma benim instagram hesabımda 250 bin takipçi var bunların yüzde 80 i yabancı ülke yüzde 20 si Türkiye ben hiç takipçi satın almadım ama ilk açtığımdan beri yabancı hashtag çok kullandım sanırım sürekli onların keşfetine düşüyorum aldığım reklamlar bu yüzden hiç başarılı olmuyor bende artık reklam almıyorum nolur bana yardımcı olun bunlardan nasılkurtulurum ve halen gelmeye devam ediyorlar 😔 lütfen bana bir yol gösterin 🙋🏻‍♀️🙏

    1. Merhaba, takipçilerinizi toplu silmek için sadece 3.parti uygulamalar mevcuttur. Ancak bu uygulamaları kullanmak tam olarak tavsiye edilmemektedir.

  3. instagramda takipcilerimi toplu bir sekılde sifirlamak istiyordum yazılan aşamaları yaptım ve başarılı bir şekilde silindi teşekkürler

  4. Instegram da takip etmediğim halde binlerce takipciler var sanki bende onları takip ediyormuşum gibi lutfen yardımcı olyrmusunuz? Gormek istemiyorum hatta sayfamda yorum dahi yapabiliyorlar tanimadigim kişiler

    1. Merhabalar , 3.parti uygulamaları kullanıp hesap ve şifre bilgilerinizi paylaştığınız için bu tarz yönlendirmelere maruz kalıyorsunuz. Hesabınızın şifresini değiştirin ve 2 faktörlü kimlik doğrulaması yapın.