Instagram güvenlik

Instagram Uygulama Açıklarını Bulanlara Mini Servetler Ödeyecek

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Görsel yönü en güçlü olan sosyal medya uygulaması Instagram son günlerde güvenlik sorunları yaşamaya başladı. Aslında uygulamanın bu konuda fazla bir açığı bulunmuyor fakat kullanıcılara gönderilen sahte mailler ve casus yazılımlar nedeniyle artık uygulamaya erişim sağlanmaya başlandı. Zira son olarak da bu şekilde bir saldırı yapılarak ünlü oyuncu Zerrin Tekindor’un da Instagram hesabı çalınmıştı. Tüm bu güvenlik sorunlarına karşı ise Instagram sistemi tam olarak güvenli hale getirebilmek için yeni düzenlemelere gitmeye başladı. En azından uygulamanın güvenliğini tam olarak sağlamak isteyen uygulama yetkilileri bu konuda artık kullanıcılardan da destek almaya başladı.

Özellikle bilgisayar yazılımları konusunda bilgisi olan kullanıcılardan destek isteyen Instagram tıpkı Facebook’un yaptığı gibi artık uygulama açıklarını bulan kullanıcıların ödüllendirileceğini açıklamıştı. Zira geçtiğimiz günlerde de bu konuda yeni bir gelişme yaşanmıştı. Yaşanan gelişmede 10 yaşındaki Jani isimli bir çocuk Instagram’ın büyük bir açığını yakalamıştı. Uygulama yetkililerine hemen mesaj atan çocuk bulduğu açıkla beraber hemen herkesin mesajlarını silme yetkisine de kavuşmuştu. Hemen açığı öğrenen Instagram yetkilileri ise açığın kapatıldığını duyurdu. Bununla beraber açığı tespit eden Jani’ye ise 10 bin dolar ödül verildi. Söz konusu uygulamaya da devam edeceğini açıklayan Instagram bütün kullanıcılardan bu konuda destek istedi.

Instagram Uygulama Açıklarını Bulanlara Mini Servetler Ödeyecek
4.5 (90.64%) 299 votes

Bir önceki yazımız olan İbrahim Tatlıses’in Dilan Çıtak İle Yaptığı Paylaşım Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Dilan Çıtak, İbrahim Tatlıses ve İbrahim Tatlıses Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Emine Ün’den Kocasına Instagram Mesajı İle Destek Geldi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir