Instagram Uygulama Açıkları İle Servet Kazanma

Instagram Uygulama Açıkları İle Servet Kazanma

Görsel yönü en güçlü olan sosyal medya uygulaması Instagram uygulama açıkları tespitinde yardım edenlere ve güvenlik sorunları çözenlere ödül vereceğini belirtti. Aslında uygulamanın bu konuda fazla bir açığı bulunmuyor fakat kullanıcılara gönderilen sahte mailler ve casus yazılımlar nedeniyle artık uygulamaya erişim sağlanmaya başlandı. Zira son olarak da bu şekilde bir saldırı yapılarak ünlü oyuncu Zerrin Tekindor’un da Instagram hesabı çalınmıştı. Tüm bu güvenlik sorunlarına karşı ise Instagram sistemi tam olarak güvenli hale getirebilmek için yeni düzenlemelere gitmeye başladı. En azından uygulamanın güvenliğini tam olarak sağlamak isteyen uygulama yetkilileri bu konuda artık kullanıcılardan da destek almaya başladı.

Instagram Ödülleri

Özellikle bilgisayar yazılımları konusunda bilgisi olan kullanıcılardan destek isteyen Instagram tıpkı Facebook’un yaptığı gibi artık uygulama açıklarını bulan kullanıcıların ödüllendirileceğini açıklamıştı. Zira geçtiğimiz günlerde de bu konuda yeni bir gelişme yaşanmıştı. Yaşanan gelişmede 10 yaşındaki Jani isimli bir çocuk Instagram’ın büyük bir açığını yakalamıştı. Uygulama yetkililerine hemen mesaj atan çocuk bulduğu açıkla beraber hemen herkesin mesajlarını silme yetkisine de kavuşmuştu. Hemen açığı öğrenen Instagram yetkilileri ise açığın kapatıldığını duyurdu. Bununla beraber açığı tespit eden Jani’ye ise 10 bin dolar ödül verildi. Söz konusu Instagram uygulama açıkları kapatabilmek için bütün kullanıcılardan bu konuda destek istedi.

Instagram Uygulama Açıklarını Bulana Ödül!

Instagram son zamanlarda yapısını güçlendirmek amacıyla ciddi güvenlik önlemleri almaya başlamış ve bünyesinde bulunan kullanıcıların haklarını da bu şekilde korumaya çalışmıştır. Örneğin güvenlik önlemleri gerekçesi ile uygulama üzerinden fotoğraf veya video indirilmemektedir. Veya birçok gerçekleştirmek istediğiniz işleme kısıtlama getirilmiştir. Getirilen bu kısıtlamalar tamamen Instagram’ın güvenlik açığı oluşturulmaması adına kısıtlanmıştır. Ancak her ne kadar yetkililer bu konuda önlem alsa da bazı yazılımlar sayesinde bu kısıtlamalar aşılabilmektedir. Bu durumda Instagram yetkilileri daha ayrıntılı bir güvenlik çalışması başlatmış ve Instagram uygulama açığı bulan kullanıcılara da ödül vereceğini açıklamıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

Instagram Güvenliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram, kullanıcılarının güvenliğini korumak amacıyla, güvenlik ayarlarına da yeni tanımlamalar getirmiştir. Bu tanımlamalar doğrultusunda, Instagram, iki faktörlü doğrulama uygulamasını geliştirerek Instagram’da girişte sorduğu sorulara ikinci bir aşama ekleyerek güvenlik katsayısını arttırmıştır. Yani Önce e-mail / numara ve şifrenizle Instagram’a giriş yapıyorsunuz, daha sonra, telefon numaranıza veya e-mail adresinize gelen doğrulama kodunu giriyor ve Instagram’a giriş sağlıyorsunuz. Son zamanlarda kötü amaçla kullanılan yazılımların da artmasıyla Instagram, güvenlik duvarını sağlamlaştırmak amacıyla çeşitli güncellemeler getirmiştir. Özellikle kullanıcıların rahat rahat uygulama içerisinde gezinmesini amaçlayan Instagram yetkilileri hem şifreler açısından hem de kullanımda sorun  yaşamamanız açısından güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Kullanıcıların takdirini kazanan uygulama günümüzde en çok zaman geçirilen ve üzerinde en çok aktiflik sağlanan uygulama olarak karşımıza çıkmıştır. Güvenlik konusu, özellike çok fazla zaman geçirerek her şeyimizi paylaştığımız uygulamalar üzerinde çok önemli bir detaydır.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Instagram’dan Ödül Kazanabilir Miyim?

Instagram, uygulamanın açıklarını bulan kullanıcılarına bu başarıları için belirli ödüller ödemektedir. Sizlerde instagram kullanırken bir uygulama açığı ile karşılaştıysanız, instagrama bu durumu bildirip ödül kazanabilirsiniz.

Instagram Güvenlik Açıkları Bulunabilir Mi?

Instagram sahip olduğu yöntemler ile çok yüksek güvenlik protokollerine ve yazılımlarına sahiptir. Ancak buna rağmen bazen güvenlik açıkları çıkabilmektedir. Bu nedenle güvenlik açıkları bulmak mümkündür. Sizlerde kendinize güveniyorsanız, instagram’ın güvenlik açıklarını bulabilirsiniz.

Instagram Ödül Sistemi Nasıl Çalışır?

Instagram yetkilileri, uygulamanın açıklarını bulan kullanıcılara ödül vaatlerinde bulunmuşlardır. Bu ödül miktarları çok küçük miktarlardan başlayıp çok yüksek miktarlara kadar ulaşabilmektedir. Hatta öyle ki size bir servet bile kazandırabilir. Eğer bir instagram açığı bulduysanız, instagram yetkilileri ile iletişime geçip bu durumu bildirmelisiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 986

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir