Instagram Uygulamadan Atıyor

Instagram Uygulamadan Atıyor

Instagram’ın sürümlerine güncelleme geldikçe her zaman farklı hatalar ve sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlardan Instagram kullanıcılarının başına en çok geleni de Instagram’ın uygulamadan atması yani kendi kendine kapanmasıdır. Bu sorunu yaşayanlar uygulamadayken bunu çözmeye çalışsa da sürüm ile ilgili bir hata olduğunu düşünerek çözümü için uğraşmıyor. Bu yazı ile Instagram uygulaması kapandığı zaman ya da uygulamadan attığı zaman çözümüne ulaşmak oldukça basit hale geliyor.

Instagram Uygulamadan Atıyor Sorunu Nedir ve Nasıl Olur?

Instagram’a girildiği zaman yaşanan problemlerin başında girince uygulamadan sürekli olarak atıyor olması gelir. Instagram kendi kapanıyor ve hesaptan atıyor ise müşteri hizmetleri de bu konuda pek yardımcı olamıyor ancak yaşanan sorunun çözümü oldukça basit. Özellikle de iPhone üzerinden giriş yapan kullanıcılar bu problemi yaşıyor olsa da Android işletim sisteminde de bu problemler yaşanabilir. Başka telefondan giriş yapıldığı zaman Instagram bu hatayı göstermeyebilir. Bunun sebepleri şunlardır:

 • Cihazın Instagram uygulamasının sürümü için gereken yeterlilikte olmaması
 • Cihazda yüklü olan Instagram uygulamasının son sürümde olmaması
 • Cihaza bağlı problemler
 • Uygulamanın sürümüne dair problemler . (Instagram Destek)
instagram kapanma

Instagram Uygulamadan Atıyor Sorunu Çözümü Nedir?

Bu belirtilen sebepler ile Instagram uygulamadan atma ya da uygulamanın kendi kendine kapanması gibi problemleri gösterebilmektedir. Hepsine dair çözümler oldukça basittir:

 • Cihazda kullanılması gereken yeterli sürüm güncellenebilir
 • Instagram uygulaması en güncel sürüme güncellenebilir
 • Cihaz teknik servise götürülerek teknik sıkıntısı olup olmadığı öğrenilebilir
 • Uygulamaya yeni güncellemenin gelmesi ve problemin çözülmesi için destek ekibine mesaj gönderilebilir
 • Hesaptan çıkış yapılarak tekrar giriş sağlanabilir
 • Uygulama silinip yeniden yüklenebilir

Bu problemin neden olduğuna dair detayları almak ve çözüm hakkında bilgi edinmek için yapılması gereken ise destek ekibine mesaj atmaktır. Bu şekilde kolaylıkla işlem gerçekleştirmek ve detaylı bilgi öğrenerek çözüme ulaşmak mümkündür. Özellikle de son zamanlarda bu problemlerin yaşanıyor oluşundan sonra uygulamadan memnun olmayan ve sürüme güncelleme gelmesini isteyen çok kişi olduğundan dolayı hatalar giderildi. Bu problemi hala yaşayanların güncel sürümü kullanıp kullanmadığını kontrol etmesi ve cihazının bu sürüm için yeterli olup olmadığını da öğrenmesi gerekir.

Instagram’da Genel Olarak Yaşanan Problemler

Instagram üzerinde pek çok problem yaşanabilir ancak bunlardan bazıları hemen hemen her hesapta ve kullanıcıda meydana gelmektedir. Nedir bu problemler?

 • Uygulamadan atması
 • Instagram’ın hesaptan kendi kendine çıkış yapması
 • Instagram uygulamasının ana sayfasına giriş yapılamaması
 • Ana sayfanın güncellenmemesi
 • Hesaba giriş yaparken yaşanan sorunlar

Bu problemler hemen hemen her hesapta ve her cihazda görülebilir. Çözümleri oldukça basittir. Bunların çözümü için öncelikle uygulama silinebilir ya da uygulamanın güncel sürümde olup olmadığı kontrol edilebilir. Güncel sürümde olan uygulamalarda yaşanan problemler için destek ekibine mesaj atılabilir ancak cihazla ilgili problemler için teknik destek alınması gerekir. Instagram kapanma sorununu sizler için çözümlemeye çalıştık, bizi takipte kalmaya devam edin. Ayrıca sitemiz üzerinden Instagram beyaz ekran sorunu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Uygulamasını Hangi Telefonlara İndirebilirim?

Instagram uygulamasını iOS ve Android yazılmlarıan sahip tüm akıllı telefonlarınıza ve tabletlerinize indirebilirsiniz.

Instagram’a Giremiyoum. Neden?

Instagram’a girememe nedenlerinizin başında internet ağınızla ilgili bir problem gelebilir. Ayrıca yeni gelen instagram güncellemeleri nedeniyle telefonunuzun sürümüyle bir uyuşmazlık yaşanıyor olabilir. Bunun haricinde instagramdan kaynaklanan genel bir sunucu sorunu yaşanıyor olabilir.

Instagram’a Giremiyorum. Ne Yapmalıyım?

Instagram’a girerken sorunlur yaşıyorsanız ve bu sorunlarınız adıan çözüm bulamıyorsanız sizlere sunduğumuz yukarıda ki blog yazımızdan tüm detaylı çözümlere ulaşabilirsiniz.

Instagram Etkileşim Engeli Ne Demektir?

Instagram etkileşim engelleri, profilleriniz ile gün içerisinde çok sayıda etkileşim yapmanız ve şüphe çekmeniz neticesinde ortaya çıkan bir durumdur.

Instagram Engelim Ne Zaman Kalkar?

Instagram profilleriniz engel aldıysa bu konuda hakkında sizlere mail olarak bilgilendirme yapılır. Eylem engelleri genellikle 1 hafta sürmektedir.

Instagram Yorum Sabitleme Nedir?

Instagram yorum sabitleme, paylaşımlarınıza gelen yorumları istediğiniz gibi sabitlemenizi ve ön plana çıkarmanızı sağlar.

TikTok Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 106 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

38 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   1. İnstagram sürekli duruyor ve beni uygulamadan atıyor. dm’e giriş yapamıyorum, soruny bildirmek istediğimde de atıyor. kaç defa olmuştu. silip yeniden yüklüyorum ama yine aynı sorunla karşılaşıyorum. biraz önce google’a giriş yapmak istediğimde de kapandı. sorun telefonda mı?

   2. Merhaba. İnstagramda işletme hesabım var 2 kez reklam verdim. Tekrar vermek istiyorum. Ama hedef bölümüne gelince beni atıyor. 3 gündür aynı sorun. Yardımcı olurmusunuz. Reklamda vermem gerek. Oradan iş yapıyorm ben.

  1. Merhaba ben pazartesinden beri instagrama giremiyorum beni sürekli atıyor. Kac kere silip tekrar yukledim olmuyor. Telefonum güncel ve yerim var. İOS kullanıyorum. Telefoncuya goturdugumde telefondan kaynaklı olmadıgını ve benim instagramın yeni güncellemesini beklemem gerektiğini soylediler. Ama bunun hic mi cozumu yok neden sadece ben de günlerdir böyle oluyor. Bir öneriniz var mı ?

   1. Merhaba, Instagram hesabınızın bilgileri başka bir kişi tarafından ele geçirilmiş olabilir. Bilgilerinizi değiştiriniz. Şfire, mail ve telefon numaralarınızı değiştirdiğinizden emin olunuz.

  1. Merhaba, Instagram uygulama sürümünüz ile Cihaz sürümünüz arasında bir uyumsuzluk yaşanabilir. Lütfen sürümlerinizi kontrol ediniz.

 1. Merhaba lütfen yardim edin insta hikaye atıyorum kim gördü diye bakmak istediğimde uygulama siyah veya beyaz ekran verip kapaniyor anlamadim ki

    1. Merhaba, Hesabınız belirli oranda şikayet alıyor olabilir. Ancak bu durum uygulamadan atmasına sebep olmaz. Uygulamanızın ön bellek temizleme işlemlerini gerçekleştiriniz.

 2. i phone 7 plus kullanıcısıyım, icloud sıfırlama hariç tüm yöntemleri denedim, buna rağmen uygulamaya girdiğimde saniyesinde atıyor beni uygulamadan. tüm güncellemeleri yaptım fakat olmuyor. nasıl düzeltebilirim. şimdiden teşekkürler

 3. Merhaba bende instagramda şuan giremiyorum daha sayfayı yenileyemeden maalesef benide atıyor. Erkek arkadaşım da şifrem var o giriş yapabiliyor fakat ben yapamıyorum. Depolama alanımda sorun yok telefonumda da öyle silip 4 kere indirdim uygulamayı sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

 4. İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum. Şifremi değiştirdim gene de giriş yapamıyoum cahllenge requied diye sürekli çıkıyor ve giriş yapamıyorum yardımcı olur musunuz

  1. Merhabalar , Instagram mobilden bağlanmak yerine bilgisayardan hesabınıza giriş yapın. Daha sonra Profil> Ayarlar> İzinli Uygulamalar yolunu izleyerek menüye gidin. Bu menü içerisinde izin verilen üçüncü parti yazılımların tamamını iptal edin ve işlemi kaydedin. Daha sonra Instagram hesabınızın şifre değişikliğini sağlayın. İşlem adımlarını tamamladıktan sonra Instagram mobil uygulamasından hesabınıza giriş yapın. Bütün işlemler doğru şekilde gerçekleştirilmişse, Instagram Challenge Required hatası kısa bir süre sonra düzelecektir

 5. İstegrama girme me rağmen beni hesap sahibi şifreyi degsitmir olabilir diyerem atiyor ama şifre mi değiştirdim ve tekrar girmeye çalıştım genede atti surekli ayni hatayı veriyor ne yapmam lazım

  1. Merhabalar , öncelikle uygulamanızın güncellemesini yenileyin , yine aynı sorunu yaşıyorsanız uygulamayı silip tekrar yüklemeyi denemelisiniz.

 6. Merhaba Instagram hesabıma giriyorum ve anında hesabınızdan çıkış yapıldı diyerek beni atıyor fakat chromeden açtığımda giriyor uygulamayı sildim yükledim önbelleğini temizledim ama bir şey değişmedi neden olabilir?

  1. Merhabalar , şifrenizi değiştirdiniz mi? Ya da birisi şifrenizi değiştirmiş olabilir. Hesabınızın bağlı olduğu mail adresi üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

 7. Merhaba esim redmi 8 kullanıyor 4 gündür herzman kullandığı instagrama giriş yapamiyor uygulama logosuna tikladigi an huc uygulamaya girmeden atıyor