Instagram satışı

Instagram Üzerinden Yapılan Satışa Sınırlama

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram satışı birçok firmanın gözdesi haline gelmeye başladı. Zira neredeyse hiçbir masraf yapmadan 300 milyon kullanıcıya ulaşmak firmaları artık Instagram’a yöneltmeye başladı. Tabi Instagram’ın bu kadar kolay satış yapma imkânı dolandırıcılarından dikkatini çekmiyor değil. Her ne kadar satış işlemi için belli önlemler alınsa da dolandırıcıları engellemek kolay olmuyor. Bu bağlamda son ortaya çıkan haberlerde durumu net bir şekilde özetliyor.

Yaşanan son olayda liseli bir genç kız Instagram sayfaları üzerinden satışa çıkarılan zayıflama haplarından satın almış ve hapları kullanmasıyla beraber komaya girmişti. Yapılan araştırma sonucunda bu hapların kalbe büyük zarar verdiği ve genç kızın kalp krizi sonucu komaya girdiği belirlenmişti. Yine hapların kaynağına ulaşmak için yapılan araştırmada ise söz konuş Instagram sayfalarına ulaşılmıştı. Bu konu üzerine harekete geçen yetkililer söz konuş ilacın zaten izinlerinin olmadığını ortaya çıkardı. Bu haberlerin yayılmasının ardından ise zayıflama hapları piyasadan toplatılmaya başlandı. Söz konusu firmada Instagram sayfasını kapatarak haplarını piyasadan çekmeye başladı. Haberlerin yayılmasının ardından ise bu hapların alınmaması için uyarı bildirileri de yayınlanmaya başladı. Konu hakkında Instagram’ın kararı ne olacak merak konusu. Zira gelen taleplere rağmen her hangi bir yasaklama ya da bu sayfalara sınırlama getirlmesi konusunda çalışılma yapılmadı. Değerlendirilmeye alındı mı bilinmez ama Instagram’ın pek fazla bu konuyu umursamadığı da böylece anlaşılmış oldu.

Instagram Üzerinden Yapılan Satışa Sınırlama
4.5 (89.45%) 436 votes

Bir önceki yazımız olan Snoop Dogg Bir Kez Daha Instagram’ı Karıştırdı başlıklı makalemizde Instagram fenomenler, Instagram ünlüler ve Snoop Dogg hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Snapchat Kullanıcı Sayılarını Arttırmaya Başladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir