Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

Son zamanların en sık kullanılan popüler uygulaması Instagram, zaman zaman uyarılar verebiliyor. Özellikle bu aralar daha sık karşılaşılan üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu akıllarda soru oluşturuyor. Peki bu uyarının ortaya çıkma sebebi ne, neden oluyor ve bu uyarıyı ortadan kaldırmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Yazı içerisinde hata oluştu uyarısı ile ilgili akılda oluşan tüm sorulara, cevap bulunacak. O zaman başlayalım. Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Instagram sorununun çözümü oldukça basit.

instagram hata uyari

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı neden oluyor?

Instagram, Facebook’un kendisini satın alması üzerine adını daha çok kesime duyurmayı başardı. Yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Resimlerdeki düzenlemeleri, farklı tasarımlar ve efectler, hikaye özellikleri gibi bir çok hizmet  bu uygulamayı sürekli kullanmaya elverişli hale getirmiştir. Fotoğraf paylaşma denilince, ilk akla gelen Instagram uygulaması, yoğun baskıdan kaynaklı olarak bazı zamanlarda hata oluştu uyarısı vermektedir.

Snapchat uygulamasında bulunan Stories özelliği, Instagram üzerinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda Facebook ve diğer popüler uygulamalarla entegre edilebilme durumu var. Tüm bunlara bakıldığında ise Instagram’ın yük durumu bir hayli artmış görünüyor. Bu nedenle sunucularının geç cevap vermesi sonucunda bazı uyarılarla karşılaşıyorsunuz. Bunlardan en çok görüleni ise üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı.

Sunucu yoğunluktan dolayı bu uyarıyı verirken, sizin internet hızınızda önemli bir etken. Eğer internet hızınız, gerektiğinden yavaşsa bu uyarıyla karşılaşmanız oldukça olasıdır. Hem internetinizin yavaş olması hem de uygulamanın geç yanıt vermesi üzerine, bir çok işlemde bu sorunla karşılaşmanız olasıdır. Instagram’a giriş yaparken, hikaye paylaşırken, fotoğrafları yayınlarken ya da birini takip edecekken hata oluştu uyarısı ile karşılaşma durumunuz var.

instagram hata olustu uyarisi

Bu hatayı yok etme yolları

Bu uygulama sunucu seçeneğini dağıtılmış olandan yana kullanır. Dağıtılmış uyarıcı sayesinde, kullanıcılar birbirlerinden etkilenmeden işlemlerini rahatça yapar. Burada bilinmesi gereken ise, siz bu uyarıyı alırken belki de diğer bir kullanıcı Instagram’ı hatasız bir şekilde kullanmaktadır. Bu da o anki sorunun uygulamadan değilde sizden kaynaklı olduğunu ortaya çıkarır. Instagram tarafından alınan bu hata oluştu uyarısı durumunu ortadan kaldırmanın bir çok yolu vardır. Biri olmuyorsa diğeri olabilir. Bu nedenle işe yaramaması durumunda diğer çözüm önerilerine de göz atmayı ihmal etmeyin.

İnternet bağlantısı

 • İlk çözüm yöntemi VPN kullanım seçeneği. Eğer evde sabit internet kullanıyorsanız bu madde önemli. Bir çok kişinin de bildiği VPN/Proxysistemi ile sorunun çözümüne ulaşabilme ihtimaliniz var. İlk olarak VPN sistemini açmanız gerekiyor. Bunun için gerekirse internet aldığınız yerle iletişime geçebilirsiniz. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra, kapatıp eski haline döndürebilirsiniz. Instagram uygulamasından çıkış yapıp, tekrar giriş yaptığınızda sorun bu bağlantıdan kaynaklıysa, altında başka neden yatmıyorsa, problem durumu ortadan kalkacaktır.
 • Instagram sorun çözme işleminde, o zaman ilk olarak kendi internetinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Belki de internet hızının çok yavaş olmasından kaynaklı olarak, istediğiniz işlemleri gerçekleştiremiyorsunuz. Kendi internetinizi kontrol ettiğinizde sorunun sizden kaynaklı mı yoksa uygulamadan kaynaklı mı olduğu konusunda kesin sonuca varırsınız.

Kendi internet hızınızı kontrol etmeniz için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Herhangi bir tarayıcı üzerinden bir bilgi aratın. Eğer bu bilgi anında karşınıza çıkıyorsa, demek ki sorun sizin internet hızınızla alakalı değil. Gelin diğer Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Instagram hatası ile ilgili çözümlere bakalım.

Hesabı geçici olarak kapatma

Hatayı çözebilmek adına diğer bir yöntem de, hesabı dondurup tekrar açmaktır. Bu şekilde de sorunun ortadan kalkabileceği üzerine çalışmalar vardır. Sorun çok farklı nedenlerden kaynaklanabileceği için, kesin çözüme ulaşamayabilir ancak yüzde 90 olasılıkla, bu yollardan birini denediğinizde bu uyarı ortadan kalkacak ve hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Bu çözüm yollarından hesap dondurma:

instagram hatalar

-ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. (Bu girişi mobil uygulama üzerinden değil, internet adresi üzerinden yapmanız gerekiyor.) Mobil uygulama üzerinden girdiğimiz zaman, bu aşamalarda göreceğiniz bilgilere ulaşamazsınız.

-Girdiğinizde Hesaplar  kısmına girerek, Profili düzenle deyin. Hesabı geçici olarak kapat seçeneğinden hesabı bir süreliğine kapatmış olacaksınız.. Bu aşamada hesabı geçici olarak kapat dediğinizde sizden bazı bilgiler istenecek.

instagram hata veriyor

Bu bilgiler:

 • İkinci bir hesap açtım
 • Ara vermek istiyorum
 • Çok zamanımı alıyor
 • Takip edecek kişiler bulamıyorum
 • Başka bir şey
 • Kullanmaya başlamakta zorlandım
 • Gizlilikle ilgili endişeler
uzgunuz hata olustu uyarisi

Bu bilgilerden bir tanesini hesabı geçici olarak kapatmak için, neden olarak seçmeniz gerekiyor. Bu bilgiler arasında olan başka bir şey seçeneğini seçerseniz, nedenini belirtmekle uğraşacaksınız. Bu da sizi uğraştırır. Bu durumda özellikle ara vermek istiyorum seçeneğini seçerseniz işleminizi daha kısa yoldan halledebilirsiniz.

Bazı seçenekler, açık uçlu olduğu için sizden belli başlı bilgiler ister. Bu nedenle bu seçenek daha kullanışlı olacaktır. Bu işlemi  gerçekleştirdikten sonra, son olarak tekrardan şifrenizi girerek hesabı geçici olarak kapatmanız mümkün.

hata oluştu uyarısı

-Yaklaşık olarak bu hesap dondurma işlemi sonrasında dört beş saat beklemeniz gerekecek. Aradan dört beş saat geçtikten sonra tekrardan hesabınıza giriş yaparak, dondurma işleminin kalkmasını sağlayın. (Bu sefer giriş, mobil uygulama üzerinden yapılacak.) Çünkü internet üzerinden 24 saat geçmeden hesap dondurma işlemini kaldıramazsınız. Burada bilmeniz gereken bir nokta var. Hesabı geçici olarak kapatıp, sonrasında tekrar açtığınızda hesabınızda belli değişiklikler görebilirsiniz. Fotoğraflarınızda belli başlı değişiklikler görülebilir. Bu durumla karşılaştığınızda sakın panik yapmayın. Bu hesabı dondurmadan kaynaklı bir sorundur ve kaygılanmadan bir süre beklemeniz durumunda sorun kendi kendine çözülecektir.

-Tüm bu aşamaları sırasıyla yaptığınızda, büyük ihtimalle sorunun ortadan kaldırmış olacaksınız. Uyarıyı bundan sonra almayacağınızı umuyoruz.

Giriş kontrolleri

 •  Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı için gördüğünüz gibi bir çok çözüm yolu mevcut. Bunlardan bir diğeri ise, Instagram uygulamasına otomatik kayıttan ya da kullanıcı adı ile giriş yapmayın. Sorun ortaya çıktığında, e-mail adresi ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Belki de sorun buradan kaynaklıdır ve basit bir şekilde çözüm bulunacaktır.
instagram hatalar cozuldu
 • Facebook adresiniz, Instagram hesabınızla entegre edilmişse, birbirine bağlıysa her zamanki girişinizin aksine, Facebook ile giriş yap seçeneğini kullanabilirsiniz. Bazen bu uyarının ortaya çıkması, girişten kaynaklı olabiliyor. Bu tür sorunların nedenini az çok tespit edebilmek adına, farklı giriş yollarını denemekte fayda var. Eğer bu yollar işe yaramıyorsa, farklı çözüm yolları denenebilir.

Ancak bu süreçte şuna dikkat etmelisiniz. Birkaç kere farklı yollardan giriş denemesi yaptınız. Eğer hala aynı uyarı ile karşı karşıya kalıyor iseniz, bir süre bekleyip başka işlemleri denemeniz gerekiyor. Sürekli denemeniz durumunda, Instagram uygulaması sizin hacker gibi algılar ve hesabınızı engeller. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına, her zaman birkaç denemeden sonra bekleyin. Bekledikten sonra tekrar denemelere devam edersiniz.

Politika ihlalleri

 • Bilinmesi gereken şudur bazı durumlarda hangi uygulama ve işlem yapılırsa yapılsın sorun ortadan kalkmıyor. Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Hala sorun giderilmiyorsa, Instagram uygulamanıza kaç hesabın bağlı olduğuna bakmanız gerekiyor.
instagram sorun olustu

Diyelim ki birden fazla hesabınız var, sorun buradan kaynaklı olabilir. Instagram uygulaması üzerindeki bağlı hesaplardan sadece bir tanesi politika kurallarını ihlal etmiş olsun. Diğer hesaplarda hiçbir sorun ya da ihlal durumu olmamasına karşın, onlarda aynı şekilde sorun yaşar ve bu uyarıya maruz kalır. Girilen cihazdan hiçbir şekilde hesabına bağlanamaz ve sürekli aynı hata oluştu uyarısı durumunu yaşar. Bu bağlantılardan kaynaklı yaşanan sorunlar, bir çok kullanıcının başına gelmiştir. Telefon geçmişini silseniz bile sonuç alınamaz. Ancak telefona format atıldığında, bazen sorun kendiliğinden çözülmektedir.

Bu durumda yapmanız gereken Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizdir. Müşteri hizmetleri size gereken bilgiyi verip, bu süreçte gereken yardımı yapacaktır. Ya da uygulamayı farklı bir cihazda kullanmayı deneyiniz. Eğer bağlı olan hesaplardan hangisinin politikaları ihlal ettiğini biliyorsanız, o hesap dışındaki diğer hesapları başka yerlerden girerek, aynı şekilde kullanmaya devam ediniz. Ama o cihazda açmayacaktır. Bu yolları deneyerek bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Instagram ile ilgili yaşadığınız her türlü problem için Instagram Destek kategorimizi ziyaret ediniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Üzgünüz İsteğiniz İle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası Nedir?

Bu hatayı bir çok nedenden alabilirsiniz. Instagram’ı güncelleyerek ve hesabınıza yeniden giriş sağlayarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza giriş sağlayın daha sonra hesap seçeneğine gelerek en aşağıda bulunan hesabımı geçici olarak seçeneğini seçerek dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Dondurdum Verilerim Silinir mi?

Hesabınızı dondurmanız durumunda verilerinizin silinmesi gibi bir durum yaşanmamaktadır. Kalıcı hesap silme işlemi yapmadığınız sürece verilerinizin silinmesi gibi bir durum yaşanmaz.

Instagram Kalıcı Olarak Silinebilir mi?

Hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Kalıcı olarak silinen hesaplar bir daha kullanılamaz ve tüm bilgiler silinir.

Instagram Etkileşim Engeli Nedir?

Etkileşim engeli, gün içerisinde yapılan çok sayıda ve limit aşan eylemler neticesinde geçici olarak engellenmeniz anlamına gelmektedir.

Instagram Hesabım Çalınabilir mi?

Hesabınız gerekli kontrolleri sağlamamanız, telefon numaranız ile ve e-psota adresleriniz ile onay işlemleri gerçekleştirmemeniz neticesinde hesaplarınız her zaman tehlike altında kalabilir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 23 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

58 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben bu hatayı ilk gördüğümde hesabımı çaldılar diye aklım çıktı. Sonradan bir kaç daha başıma gelince hep şifre değiştiriyordum. Sayenizde içim rahatlatladı. Instagram uyarı mesajlarının sebebi neymiş öğrendik.

 2. Yazı için teşekkürler, bence bu tür bir uyarı alınca en mantıklısı uygulamayı açıp kapamak olacaktır. Diğerleri biraz uğraştırıcı ve riskli

 3. Benim başımada geldi bu olay bir türlü atamıyromu uyarı veriyordu. Sonradan anlaşıldı ki İnternet bağlantısındaki zayıflık buna neden oluyormuş

   1. birden fazla hesap açarsan telefon üzeriden engel yemiş ola bilirisn o yüzenden uygulama izin mermiyor olabilir kendi hesabına giriş yapmana

 4. Son günlerde bu hatayı bende çok almaya başladım. Hesaplarımız kapanmasa bari birden. Yazı ve bilgi için ayrıca teşekkürler.

 5. Hesabım bozuldu herşeye üzgünüz isteğinizi gerçekleştiremedik diyor dondurmak istiyorum onada aynı şekilde diyor lütfen yardım edermisiniz

 6. Merhabalar;

  Ben bu sorun için günlerdir uğraşıyorum ve burada yazılı olan herşeyi yapmama rağmen hala çözüme ulaşamadım.

  Bu sorun telefonun ( iPhone ) Ayarlar>Genel>iPhone Saklama Alanı menüsün en altında Sistem bölümü yer alıyor iş burada bitiyor.

  Android alt yapılı telefonlarda uygulama üzerinden önbelleği sıfırladıktan sonra sorun çözülüyor fakat iPhone kapalı kutu olduğu için bunu yapamıyoruz. Bunu ben yapıyorum dilerseniz sizler içinde yapabilirim.

  1. Instagram hesabımı dondurmus aykırı oldugu icin biri spamlamıs kendimi dogrulamak icin fotograf attım bana link yolladılar formu dolduruyorum ama gönderemiyorum üzgünüz istediginizi suan gerceklestiremedik en kısa zamanda düzelteceğiz uyarısı veriyor bunu nasıl düzeltebilirim. Instagram hata veriyor ve formu dolduramıyorum? Yapabiliyormusunuz

  2. Merhabalar aynı sorun bendede var telefonum ıphon 7 plus.kendı telefonumun uygulamasından instsgrama giremıyorum diğer telefonlarda giris yapılabılıyor 3 hafta olcak ama düzelmedi telefonum sıfırlandı 3 kerede yazılım atıldı değişen bir sey olmadı.siz nasıl çözdünüz acaba.

 7. Merhaba, dün geceden beri sorun yaşıyorum telefonum samsung j8 prime ve önbellek temizleme gibi bir yazı önüme çıkmıyor nasıl olacak bilmiyorum malesef yardımcı olur musunuz?

 8. Merhaba deyin b gece hesabımdan çıkış yaptım ve dünden itibaren giremiyorum üzgünüz bir hata oluştu diyor internette yazılı olan herşeyi yaptım telefonu açıp kapattım uygulamayı silip tekrar indirdim vpn uygulamasını denedim fakat olmadı lütfen yardımcı olur musunuz

 9. Merhaba hesabımdan çıkış yaptım ve dünden itibaren giremiyorum üzgünüz bir hata oluştu diyor internette yazılı olan herşeyi yaptım telefonu açıp kapattım uygulamayı silip tekrar indirdim vpn uygulamasını denedim fakat olmadı lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba,
   Muhtemelen işlem engeli oluşmuştur. Bu gibi durumlarda, şifrenizi değiştirebilir, çıkış yapıp tekrar hesabınıza girebilirsiniz.
   Eğer düzelmezse, belli bir süre tanımlamıştır Instagram, bu süre dolmadan düzelmesi zordur.

  1. Merhaba Saadettin Bey,
   Hesabınızın günlük belli bir kişi ekleme sınırı vardır. Ertesi gün tekrar deneyebilirsiniz. Sorununuz devam eder ise tekrar yazabilirsiniz.

   1. 2 Nisan 2020 9:53 am, 09:53
    Merhaba. Benim instagramda yaşadığım bir sorun.var son üç gündür.Çok sık takip ettiğim storylerini izlediğim ya da gönderilerine yorum yaptığım kişilerin storyleri görünmüyor bende.ozel olarak sayfalarına girip bakınca görünüyor ama yukarıda çıkmıyor.nasıl çözerim?Teşekkürler

 10. Merhaba. Benim instagramda yaşadığım bir sorun.var son üç gündür.Çok sık takip ettiğim storylerini izlediğim ya da gönderilerine yorum yaptığım kişilerin storyleri görünmüyor bende.ozel olarak sayfalarına girip bakınca görünüyor ama yukarıda çıkmıyor.nasıl çözerim?Teşekkürler

 11. Üzgünüz isteğiniz le ilgili sorun oluşuyor uygulamada safari üzerinden giriyorum başka telefonlardan da giriş yapıyorum ama kendi uygulamamdan giriş yapamıyorum yardımcı olurmusun
  Not telefon iPhone

   1. Merhaba Instagram a aylardır 1 yıl oldu uygulamadan giriş yapamıyorum üzgünüz isteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu uyarısı hep alıyorum yardımcı olurmusunuz tlf ıphone 7

 12. Merhaba bende 2 haftadır giriş yapamıyorum başka yerden giriş yapıyorum ama instagram uygulamamdan giriş yapamıyorum her şeyi denedim olmuyor üzgünüz isteğiniz ilgili sorun oluştu hatası arıyorum yardım edin lütfe.

  1. Merhaba, Kullanmakta olduğunuz akıllı cihazınızın desteklediği sürüm ile Instagram uygulamanızın sürümü aynı olmayabilir. Bu gibi durumlarda teknik problemler yaşanabilmektedir. Cihaz ile uygulama sürümlerini kontrol ediniz. Ayrıca uygulama ayarlarından ön bellek temizlemenizi de tavsiye ederiz.

 13. Merhaba telefonum ıphone , 4 tane hesabım var işletme hesabım eşimin benim ve birde ortak hesabımız ama hiç birine giriş yapamıyorum hepsinde üzgünüz isteğiniz ile ilgili bi hata oluştu diyor Ne yapmam gerek

  1. Merhaba, Akıllı cihazınız ile Instagram sürümünüz arasında uyumsuzluk yaşanmakta olabilir. Lütfen cihaz sürümünüzü ve uygulama sürümünüzü kontrol ediniz.

 14. İnstagram hesabım kural ihlali sebebiyle kapatıldı. Ancak bana ne Açıklama maili geldi ne de itiraz edebileceğim bir forum gönderildi. Nereye başvurabilirim?

 15. Merhaba bu sorun bu yazdiklarinizla düzelmiyor malasef.Bu yüzden telefona format atmaniz gerekiyor bunu yapmak için uğraşacaksiniz ama sorun 100% ortadan kalkiyor.

 16. İyi günler. 1 haftalık hesap dondurma engelim olmamasına rağmen hesabımı donduramıyorum. Sürekli “üzgünüz birkaç gün sonra tekrar deneyin” uyarısı alıyorum. Uzun zamandır uğraşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 17. “Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” yazısını görmekten gerçekten çok sıkıldım. Şunun kesin bir çözümü yok mudur Enes Bey. Saygılar..