Instagram çöktü

Instagram Ve Facebook Çöktü

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamaları Instagram ve Facebook bugün saat 22.00 sıralarında çöktü. Yaklaşık bir hafta kadar önce Facebook üzerinde yaşanan çökme sorunu sosyal medyayı sallamıştı. Yaşanan bu çökme sorunuyla ilgili olarak ise Facebook yayınladığı açıklamada sunucudan kaynaklı bir sorun yaşadıklarını ve sorunun kısa süre içerisinde düzeleceğini söylemişti. Nitekim sorun kısa bir süre içerisinde de düzelmiş ve kullanıcılar uygulamaya yeniden erişim sağlamıştı. Yaşanan çökme sorununda Instagram’ın da etkilendiği iddia edilmiş fakat bu iddiaları Facebook yetkilileri ilk ağızdan yalanlamıştı.

Haberlere yapılan yalanlamanın üzerinden henüz bir hafta geçmeden Facebook bir kez daha çöktü. Üstelik bu kez Facebook’un sorunu çözülemeden Instagram’da da çökme yaşandı. Henüz iki uygulamaya da erişim yapılamazken yaşanan sorun doğrulandı. Facebook yetkilileri bir sorunla karşılaştıklarını ve kısa süre içerisinde sorunun çözüleceğini duyurdu. Bununla beraber Instagram’ın da çökmesi ve henüz neden konusunda bir açıklama yapılmaması gündeme bomba gibi düştü. Zira birçok kesim saldırı iddialarını ortaya atmaya başladı. Milyonlarca kişinin kişisel bilgilerinin yer aldığı iki ana sosyal medya uygulamasının neden çöktüğü konusunda yapılacak olan açıklama merakla bekleniyor. Uygulamalara ne zaman erişimin açılacağı konusunda da ne yazık ki net bir bilgi verilmedi. Ama sıkı bir şekilde bu konuda çalışma yürütüldüğü de söyleniyor.

Instagram Ve Facebook Çöktü
4.4 (88.45%) 303 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’a İOS 9 Desteği Geldi başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram’a İOS 9 ve Instagram’a İOS 9 Desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir