Instagram Müzik Eklemek İçin Video Düzenleme Programları

Instagram Müzik Eklemek İçin Video Düzenleme Programları

Getirdiği yeniliklerle her zaman gündemde kalmayı başaran Instagram, git gide kullanıcı oranını arttırıyor. Son olarak hikayelerine ve yayınlarına müzik ekleme özelliğiyle de kullanıcıları cezbetmeye devam ediyor. Bu şekilde Instagram müzik ekleme yöntemlerini öğrenerek, sosyal medyada eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Peki paylaşımlara nasıl müzik eklenir? Bunun için belli başlı, beğenilen video düzenleme programları bulunuyor. Kullanabileceğiniz tüm programlar hakkında bilgi verilecek. Instagram Müzik Eklemek İçin Video Düzenleme Programları neler gelin yakından bakalım.

Video düzenleme programları, bir çok alanda hayat kurtarıcı öneme sahip. Profesyonel alanda bu işi yapanlar için oldukça işlevselken, günlük hayatımıza da girmeyi başardı. Bu şekilde videolarda değişiklikler yaparak, aynı zamanda müzik ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, Instagram üzerinde bir çok kişinin bilmediği ve uygulamaya koymadığı bu bilgilerle farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu işi yapmak istiyorum, video düzenleme konusunda kararlıyım diyorsanız başlayalım.

instagram takipci hilesi

Instagram Müzik Eklemek İçin Video Düzenleme özellikleri

Instagram yayınlarına müzik eklemek adına belli başlı programlar hakkında bilgi alacaksınız. Bu programlar videolara müzik ekleme olanağı sunan işlevsel programlar. Videolara müzik ekleme konusunda bahsedilecek programların genel özellikleri:

  • Android ya da IOS işletim sistemi üzerinde, çok az yer kaplaması. İşlevi büyük ama boyutu küçük olması nedeniyle, akıllı telefonları kasmadan kolay bir şekilde bu programlardan faydalanmanız mümkün.
  • Çok tanınmadığı için, ihtiyaçlarınızı başka programlar aracılığıyla gideriyor olabilirsiniz. Bu aşamada bu programları size anlatarak farkındalık kazanmanızı istedik. Çünkü oldukça faydalı işler sergiliyorlar.
  • Bu Instagram müzik ekleme programlarının çoğunun dili İngilizcedir. Bu dezavantaj olarak görülse de, yapılacak işlemler o kadar basittir ki, burada dilin pek bir önemi kalmayacaktır.
  • En büyük avantaj ise bu video düzenleme programları sadece Instagram üzerinden kullanılmıyor. Video paylaşabilme imkanına sahip olduğunuz, tüm sosyal medya platformlarında bu programları kullanarak, video düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Bu şekilde Whatsapp, Facebook, Twitter gibi uygulamalarda da farklı ve özgün videoların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada beğendiğiniz videoları indirmek için video indirme programları yazımızı inceleyebilirsiniz.
instagram video müzik ekleme

Quik By GoPro

İlk uygulamamız Quik By GoPro. Bu uygulama aksiyon kamera üzerine Gopro adı verilen bir şirket tarafından üretildi. Bu programın size sağladığı en büyük avantaj, videolarınızı istediğiniz boyuta çevirebilmeniz. Bu şekilde, çekim esnasında yatay ya da dikey, küçük ya da büyük olsun gibi sorunlar yaşamazsınız. Çekim sonrasında uygulama sayesinde kolay bir şekilde, boyutlarda oynama yapabilirsiniz. En büyük avantajı bu olsa da kullanıcılara, belli başlı özellikler sunuyor.

Ağır çekim olarak görüntüleme olanağı, bir çok filtreleme seçeneği ve en önemlisi videolara müzik ekleme özelliği bunlardan bir kaçı. Bu şekilde videolarda düzenlemeler yaparak, Instagram müzik ekleme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu programı tablet ve akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz. İndirmek için, IOS işletim sistemi için App Store marketini, Android işletim sistemine sahip cihazlarda da Google Play marketini kullanabilirsiniz. Uygulama ücretini merak edenler için, bu marketler üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip, harika videolar yaratmaya başlayabilirsiniz.

instagram müzik ekleme

Background Music For Video

Bu video düzenleme programını da Instagram müzik ekleme sürecinde kullanabilirsiniz. Background Music For Video programının tek özelliği, videolara müzik ekleyebilme. Bu nedenle sistemi oldukça basit. Sadece videonuzu yükleyip, müzik ekliyorsunuz o kadar.

İlk programda bahsettiğimiz videoların boyutlarıyla oynama ya da videoların renk değişimi gibi özellikler, bu uygulamada bulunmuyor. Aradığımız özellik, müzik eklemek olduğu için ve tek özelliğe yönelik olduğu için az yer kaplaması nedeniyle repertuarımızda bu uygulamaya da yer verdik.

Bu uygulama videoya müzik ekleme programları arasında kullanılsa da, bahsetmemiz gereken bir nokta var. Kötü durumdan bahsedecek olursak, bu uygulama Android işletim sistemi üzerinde henüz kullanılamıyor. Bu nedenle Android kullanan akıllı telefonlar, diğer uygulamalara yönelerek gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilir.

Video düzenleme programları sadece IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyor. Apple tarafından üretilen tablet ya da akıllı telefonlarda, bu uygulamadan faydalanarak videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

Apple cihazı olanlar, App Store mağazasına giriş yapıp, uygulama adını yazarak, uygulamayı kullanmaya başlayabilir. Hem de tamamen ücretsiz! Hiçbir ücret ödemeden uygulamanın özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

instagram video düzenleme programi

FlipGram

Instagram müzik ekleme programlarından bir diğeri ise FlipGram. Bu uygulama diğerlerinden biraz farklı. Bu uygulama üzerinden düzenlediğiniz videoları, aynı anda paylaşabilme gibi bir avantaja sahipsiniz. Bu uygulama aracılığıyla düzenlediğiniz tüm videoları, isterseniz buradan ya da Instagram başta olmak üzere diğer tüm sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz.

Video düzenleme programları için ilk özellik videolara müzik ekleyebilmek. Diğer bir özelliği ise, video içerisinde hareketli efektler kullanmanıza olanak tanıması. Bu şekilde farklı tasarımlara kavuşturduktan sonra, sadece Instagram’da paylaş diyerek başka bir şey yapmadan paylaşma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Belki de en büyük hizmeti size yol göstermesi. Diğer uygulamalarda tahmini olarak, denemelerle videolarınızı düzenlerken, bu uygulama size belli noktalarda ipucu veriyor. Bu şekilde neyi, neden kullanmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olarak, uygulamayı kullanırken yabancılık çekmiyorsunuz.

Hem Android işletim sistemi hem de IOS işletim sistemi tarafından desteklenmektedir. Google play ve App Store marketleri üzerinden uygulamayı indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

instagram müzik eklemek için

Videoshop

Ücretli ya da ücretsiz uygulama ayrımınız yoksa, buna da göz atmanız da fayda var. Instagram müzik ekleme programları arasında, bu uygulamaya belli bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Ama şunu unutmayın ki, ücretli programlar genelde ekstra özellikleri de kullanıcı hizmetine sunuyor.

Videoshop video düzenleme programı da, aynı şekilde diğer uygulamalar gibi videolara müzik ekleme olanağı sağlıyor. Ek olarak videolarınızda, farklı düzenleme seçeneklerine de ulaşabilir ve bu düzenlemeleri uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Çoğu uygulama full HD kalitesinde, yüksek çözünürlüğe sahip videolarda düzenleme yapamıyor. Düzenleme yapsa bile, kalitesinde düşüşler gözlenebiliyor. Böyle bir ihtimalin olması bile HD kalitede çekilmiş bir video için oldukça can sıkıcı bir durum. Burada bu uygulama devreye giriyor. Bu Instagram müzik ekleme programı sayesinde, yüksek kalitede 1080 çözünürlükte çekilmiş videoları bile, hiçbir sıkıntı yaşamada düzenleyebiliyor ve müzik ekleyebiliyorsunuz.

Bu programa da App Store ve Google Play üzerinden ulaşabilirsiniz. Şu an kullanımda. Belli bir ücret karşılığında, kullanmaya başlayabilirsiniz.

instagram müzik eklemek

VidLab

Video düzenleme programları içinde sonuncusu VidLab. Bu uygulamanın belli hizmetleri ücretliyken, genel olarak ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir şey yapmadan, sadece başlangıç özelliklerini kullanma gibi bir amacınız varsa, herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ancak ekstra özellikleri kullanmak istiyorsanız bu durumda, ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Örneğin filtre ya da efekt kullanımlarında, belli bir ücret karşılığında bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sizden talep edilen ücretler ise oldukça az.

Bu VidLab video düzenleme programını, sadece Instagram müzik ekleme işlemi için kullanıp, videolara müzik ekleyecekseniz hiçbir ücret ödemenize gerek yok. Bu durumda App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

instagram videoları düzenleme programları

Videoları Instagram üzerinden paylaşma

Bu yazıda videolara hangi programlarla müzik eklenebileceğine değindik. İstediğiniz videolara müzik ekleyin. Sonrasında normalde nasıl hikaye ya da paylaşım yapıyorsanız aynı işlemler yapılacak. İster Instagram hikayenizde, isterseniz de Instagram paylaşımlarınızda galeriden düzenlenmiş videoyu seçin ve  yayınlayın. Bu şekilde, videolarınızda müzik ekleme özelliğini kullanmış olursunuz.

Instagram Müzik Eklemek İçin Video Düzenleme Programları ile ilgili videomuz.

Videonun arka planına müzik ekleme izlenmesini arttırır mı?

Instagram’da müzik eklenen videoların, müziksiz videolara oranla daha fazla izlendiği kanıtlanmıştır. Müzikler video izlenmelerinizi arttırmaktadır.

Instagram video paylaşımları etkileşim arttırır mı?

Instagram video içerikleri yüksek düzeydi ilgi gördüğü için profil ziyaretlerini arttırarak beğeni ve takipçi artışına sebep olmaktadır.

Instagram harici uygulamalar kullanmak hesabıma zarar verir mi?

Instagram hesabınızla giriş yaptığınız instagram dışı uygulamalar hesabınıza zarar verebilir. Şifre bilgilerinizi bu tarz uygulamalar ile paylaşmamanızı tavsiye ederiz.

Instagramda videolarımı nasıl birleştirebilirim?

İlk öncelikle paylaşacağınız videoyu ekleyin ve daha sonra ileri tuşuna basın. Karşınıza gelecek olan menüde makas işaretini seçtikten sonra yanında + simgesi görünecektir + simgesine tıkladıktan sonra ikinci videoyu ekleyip böylelikle videolarınızı birleştirebilirsiniz.

Ücretsiz olarak kullanabileceğim video düzenleme programları nelerdir?

Typorama, Unfold, Adobe Premiere Clip gibi programları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Video düzenlemeye yeni başlayanlar için en iyi programlar nelerdir?

Avidemux, Openshot, VideoPad gibi programların kullanımı gayet kolay ve rahattır. Bu yüzden video düzenlemeye yeni başlayanlar için bu programlar idealdir.

IGTV üzerinden videolarımı nasıl düzenleyebilirim?

Instagrama giriş yapın ve profilinizi açın. Profilinizi açtıktan sonra gönderilerin yanında IGTV kısmını göreceksiniz. Video yükle seçeneğine tıkladıktan sonra dilediğiniz gibi videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram video ve müzik eklem programlarında flipgram son derece bol seçeneği olan bir uygulama. Ancak tek sıkıntısı türkçe versiyonu biraz sorunlu. İngilizce yükledim öyle kullanıyorum

  2. Instagramda hikayeler kısmına müzik yüklemek için birçok uygulama yükledim. Ama bir türlü başarılı olamadım. Video düzenlemesi cepten değilde masa üstünde daha rahat yapılıyor bence

  3. Quik By GoPro uygulaması bu iş için biçilmiş kaftan. Ben tüm işlemleri bu uygulama sayesinde rahat bir şekilde yapıyorum. Özellikle yeni çıkan uygulamaları takip ediyorum. Ama önceliğim alıştığım uygulamamdır.