Instagram Video Sesi Kapanmıyor Devam Ediyor Hatası

Instagram Video Sesi Kapanmıyor Devam Ediyor Hatası

Instagram paylaşım yapma ve takip etme üzerine kurulu olan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Özellikle son zamanlarda gelen yeniliklerle beraber videoları izleme epey eğlenceli bir hal aldı. Keşfet bölümünde ilgi duyduğumuz bir çok video yayınlanmaktadır. O videodan o videoya derken gün içinde bir çok paylaşıma bakıyoruz. Bu videoları izledikten sonra da sesinin devam ettiğine şahit olmuşsunuzdur. Yani video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorunu boy gösteriyor. Instagram Video Sesi Kapanmıyor Devam Ediyor Hatası nasıl çözülür gelin yakından bakalım.

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor ne anlama geliyor? Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorununa nasıl çözüm bulunur? Tüm bu sorulara hep beraber detaylı olarak cevap bulacağız. İlk olarak bu konunun ne olduğuna dair, video sesinin kapanmamasına teorik bilgi ile yazıya başlayalım.

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor ne demek?

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorununun temelinde Instagram uygulamasının arka planda çalışması yatmaktadır. Video izlerken ya da izledikten sonra uygulamadan çıktınız. Uygulamadan çıkmanıza rağmen hala videonun çalıştığını ve ses geldiğini fark ettiniz. Burada video sesinin kapanmayıp hala oynama sorununun olduğunu dile getirebiliriz.

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorunu nasıl çözülür?

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorununun temelinde arka plan uygulamalarının hala çalışmasının olduğunu söyledik.Bu durumda bu konuya üretilebilecek çözümlerin en başında bu arka plan uygulamalarını kapatmak geliyor. Arka plan uygulamaları, arka planda çalıştığı sürece video sesi gelebilir.

Arka plan uygulamalarını kapatmak, her telefondan farklı alanlardan yapılmaktadır. Kimi telefonda yan tuşa basılı tuttuğunuzda arka planda çalışan, önceden girdiğiniz sayfalar görünür. Kimi telefonda ise ana menü tuşuna basılı tuttuğunuzda bu alan açılır. Bunu anlamak için deneme yolunu seçebilirsiniz. Ya da internetten telefon modelinize göre arka plan uygulamalarını görüntülemeyi inceleyebilirsiniz. Böylece arka planda çalışan bu uygulamaları sildiğiniz de sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Bu adımı doğru bir şekilde uyguladınız. Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapattınız. Fakat bu sorun hala çözülmedi mi? O zaman yazının devamını okumanızı öneriyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorunu çözülmediyse

Instagram Video Sesi Kapanmıyor Devam Ediyor Hatası çok alınan bir hatadır. Video sesi kapanmıyor ses hala devam ediyor diyorsanız bu sorunun olası bir çok nedeni olabilir. Bu nedenlerin başında ise, Instagram uygulamasının kendinden kaynaklı teknik bir sorun olabilir. Uygulama da yapılan bir hata ya da sorun bu duruma yol açabilir. Eğer sorun Instagram kaynaklı ise, getirecekleri yeni bir güncelleme ile sorun çözülecektir. Zaten sorun sizden kaynaklı olmadığı için, bu durumda beklemek dışında başka bir çareniz kalmıyor.

Arka plan uygulamalarını kapatmanıza rağmen sorun hala çözülmediyse sorunun internet bağlantınızdan kaynaklı olduğunu düşünebiliriz. Ara ara internet bağlantısı sorunlarında, bu gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Bu nedenle aşka bir internet bağlantısından Instagram hesabınıza girmeyi düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda wifi bağlantıları zaman zaman sıkıntılı olabilir. Bu durumda kendi interneti bağlantınızı denemeniz gerekiyor. Ya da kendi internetinizde sorun olması durumuna karşı, başka birinin internetini kullanabilirsiniz. Ya da wifi bağlantısını kullanarak yeniden girmeyi deneyebilirsiniz.  Başka bir internet bağlantısından kendi hesabınıza girmeniz durumunda sorun çözülüyorsa sorun bellidir. İnternet bağlantısından kaynaklı olduğu kesin olarak belirlenmiş olacaktır.

Video sesi kapanmıyor hala oynamaya devam ediyor sorunu

SON OLARAK

Yukarıda bahsettiğimiz tüm adımları detaylı olarak uyguladınız. Fakat hala sorun çözülmedi. Bu durumda Instagram üzerinde yapılan bir ayardan kaynaklı sorun olabilir. Bu ayarı tespit etmek zor olacağı için Instagram uygulamanızı telefondan kaldırın. Ve tekrar yükleyin. Uygulamayı açarak kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Sorun çözüldüyse, bu sorunun Instagram üzerinde yapılan bir ayar ya da değişiklikten kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bu adımları uygulamanıza rağmen sorun hiçbir şekilde çözülmüyorsa bu durumu Instagram uygulamasına bildirmeniz gerekir. Bunun için bu link üzerinden https://www.instagram.com/ ya da Instagram mobil uygulaması üzerinden sorun bildirebilirsiniz. Onlar hesabınızı detaylı olarak inceledikten sonra, size sorunla ilgili geri dönüş yapıp yardımcı olacaklardır.

Sonuç

Bu yazıda Instagram üzerinde uygulama kapansa bile video sesinin sürekli gelmesinin nedenleri üzerine konuştuk. Artık sorunun neyden kaynaklı olduğu hakkında bilgi sahibisiniz. Bu sorunla karşılaşmanız durumunda yapılabilecek belli başlı işlemleri biliyorsunuz.

Umarım yazımız bu sorunu yaşayan arkadaşlar için faydalı olmuştur. Diğer bir yazımıza kadar kendinize dikkat edin.

Instagram video paylaşım süresi ne kadar?

Instagram video paylaşım süresi 1 dakikadır. 1 Dakikadan uzun video paylaşmak için IGTV’yi kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Instagram videolarda sesi nerden kapatabilirim?

Instagram’da paylaşım yapacağınız videoyu seçerek paylaşım ekranına geldikten sonra sağda ses işaretini kapatarak videolarınızın sesini kapatabilirsiniz.

Instagram Boomerang’a ses eklenilir mi?

Instagram Boomerang paylaşımlarınıza ses eklemek Instagram üzerinden mümkün değildir fakat video edit uygulamaları ile boomerang videolarınıza ses ekleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir