Instagram Video Sesleri İçin Yeni Düzenleme Geliyor

Instagram Video Sesleri İçin Yeni Düzenleme Geliyor

Google başta olmak üzere internet tarayıcılarının da bir türlü çözüme kavuşturamadığı konuların başında sekme sesleri geliyor. Bir sekme açtığınız zaman siz istemeseniz bile aniden yeni sekmede video veya reklam sesleri gelebiliyor. Bu durumu değiştirmek için kullanıcılara Google Chrome 64 sürümüyle beraber yeni bir kontrol imkanı sunulacağı da açıklanmış durumda. İnternet tarayıcılarında bile düzenleme gerektiren konu, Instagram’ın da gündeminde. Instagram’da herhangi bir profili girip videoları görüntülemek istediğinizde de ses konusu gündeme geliyor. İlk karar olarak otomatik açılan ses düzeninin kullanıma girdiğini görmüştük. Instagram Video Sesleri, video açıldığında başlıyordu.

Daha sonra Instagram bunu değiştirdi ve tüm videoları sessiz halde açılır şekilde güncelledi. Fakat sonra tekrar karardan dönüldü. Açıkçası nasıl bir çözüm oluşturulacağı konusunda birçok deneme yapılmış oldu. Bu konuda Instagram ise yeni bir düzenleme gitme kararı aldı.

Instagram Video Sesleri Değişiyor

Buna göre kullanıcılar ilk aşamada yine sessiz videolarla karşılaşacaklar. Instagram Video Sesleri kullanıcı tarafından açılacak. Fakat asıl ilginç olan kararın tüm içeriklere uygulanacak olması. Yani bir videoya girip, bu videonun sesini açmanız halinde, profildeki tüm videoların sesi varsayılan olarak açık hale getirilecek. Burada kullanıcıların sonradan sesi kapatması için paylaşımın sol alt köşesine de bir ses butonu konulacağı belirtiliyor.

Instagram video sesleri için düzenleme

Eğer kullanıcılar yine tüm videoların sesini kapalı konumda açmak isterlerse, uygulamadan çıkış yapıp yeniden giriş yapmaları gerekecek. Öyle ki Instagram Video Sesleri sisteminde varsayılan olarak tüm sesler kapalı konumda tutulacak. Kısacası ilk durumda sesleri kapalı olarak göreceksiniz. Herhangi bir video içerikte sesi açık konuma getirdiğiniz zaman ise tüm sayfanın sesi açık hale getirilecek. Fakat yine de paylaşımlar içerisinde bu seslerin kontrol imkanının kullanıcıda olduğunu göreceğiz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag İsim Etiketi

Şimdiden kullanıma giren yeni özelliğin bir süre denemelerinin ise devam edeceğinden söz ediliyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre tercihin bir kez daha değiştirilebileceğini de belirtelim. Bu nedenle ilk aşama için geri bildirimler oldukça önemli olacak. Instagram tarafından gelen açıklamalarda da doğrudan bu düşünceyi destekleyen ifadelere yer verilmiş durumda.

İhtiyacınız olan tüm detayları sizlere sunmuş bulunmaktayız. Konu ile ilgili merak ettiğiniz ve yazmamızı istediğiniz başka bir talebiniz varsa bizlere yorum kısmından ulaşarak belirtebilirsiniz. Instagram video sesleri haberi gibi bir çok güncel haberlere ulaşmak istiyorsanız sitemizi takip edin. Sitemiz üzerinden hem güncel haberleri okuyabilir, hem ücretli ve ücretsiz hizmetlerimizden güvenle faydalanabilirsiniz.

Instagram’dan Video Paylaşılabilir Mi?

Instagram genellikle kullanıcıların fotoğraf paylaştığı bir uygulamadır. Ancak artık instagram üzerinden video paylaşmakta mümkün hale gelmiştir.

Instagram Video Paylaşmanın Bir Sınırı Var Mı?

Instagram üzerinden sınırsız bir şekilde video paylaşabilirsiniz. Ancak video süreleri bakımında sınır bulunmaktadır. Uzun videolarınız için IGTV’yi tercih etmelisiniz.

Instagram Video Seslerini Nasıl Ortadan Kaldırabilirim?

Instagram videoları çekerken ilk sürümlerde ses problemi bulunmaktaydı. Yeni gelen güncellemeler ile ses problemi tamamen çözüldü, rahatsız edici sesler kaldırıldı.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir