Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

Instagrama herhangi bir video yüklemek istediğiniz sırada Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu ya da Instagram Video Yükleme Sorunu gibi hata mesajları ile karşılaşıyorsanız ve çözümünü arıyorsanız bu yazı ile sorununuza birlikte çözüm bulacağız.  Aslında çözüm çok kolay ve basit. Sadece birkaç işlem yaparak Instagram video yüklenmeme sorunu ortadan kalkacaktır.

Instagrama Neden Video Yüklenmiyor?

Öncelikle sorunun sebebi hakkında bilgi verelim. Bu duruma sebep olabilecek birkaç farklı sorun olabilir. Birincisi yüklemek istediğiniz videonun formatı, ikincisi ise telefonunuzdaki uygulama belleğinin doluluk oranıdır. Diyelim ki Instagrama yüklemek istediğiniz videoyu telefonunuz ile çektiniz ve Instagramda paylaşılabilecek maximum süreyi aşmıyor fakat siz hala videoyu paylaşamıyorsunuz. Böyle bir durumda sorununun en temel sebebi Instagramın telefonunuzda kullandığı hafızanın yetersiz oluşudur. Instagram üzerinde yüklediğiniz her fotoğraf, hikaye ve hatta hikayenizde paylaştığınız canlı yayınlar bile telefonunuzun hafızasında yer kaplıyor. Çünkü Instagram üzerine yüklenilen her türlü fotoğraf, video telefonunuzun Instagram hafızasında tek tek saklanıyor. Durum böyle olunca da telefonunuzun hafızası tükendikçe Instagram, video yüklemeyi engelliyor.  Bir diğer sorun ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi yüklemek istediğiniz videonun formatı, Instagram üzerinde belli formatlar ile video paylaşımı yapabilmektesiniz. Eğer paylaşmak istediğiniz videonun fortmatı Instagramın izin vermediği bir fortmat ise paylaşmanız mümkün olmayacaktır. Zaten böyle bir sorun ile karşılaştıysanız karşınıza şöyle bir uyarı mesajı gelecektir ‘ Instagram Seçtiğin Video Türünü Desteklenmiyor’. Fakat videoyu kendi telefonunuz ile çektiğiniz halde oynatmıyor ya da yüklenmiyor hatası alıyorsanız sorun telefonunuzun belleğinde demektir. Bu sorun sadece gönderi olarak paylaşacağınız videolar için değil, aynı zamanda ‘Instagram Hikaye Video Yüklenmiyor’ gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız da çözümü yine aynı şekilde. (Instagram Destek)

video yükleme sorunu

Tabii çözüm arayışına girmeden önce internet bağlantınızı da kontrol etmenizde fayda var.  Çünkü paylaşacağınız gönderi yarıda kalabilir, başarısız hatası verebilir ya da görüntü net olmayabilir. Eğer internet ağınızda bir problem var ise mobil internetiniz ile deneyebilir ya da videoyu bilgisayara atarak bilgisayar üzerinden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat ‘Instagram Mümkün Olduğunda Otomatik Paylaşacak’ hatası alıyorsanız, Instagramın kendisinde sorun olma ihtimali çok yüksek olacağından birkaç saat içerisinde videoyu paylaşmayı yeniden denemenizde fayda var.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Tüm bunların yanı sıra Android ve İphone cihazlar için çözüm kısmı farklı olduğundan iki farklı işletim sisteminin çözümünü de yazımızda yer verdik.

Instagram Video Aktarılırken Bir Sorun Oluştu Hatası Çözümü

Yukarıda Instagrama neden video aktaramadığınızın sorununu tespit ettik burada ise çözümü sizlerle paylaşacağız. Öncelikle video formatınızın Instagramın izin verdiği bir format olduğundan emin olun. Ardından çözüm için yapmanız gerekenleri yapın ki doğru bir sonuç elde edin. Android ve Iphone için çözüm yolu birbirinden farklı olacağından ikisi için de çözümü aşağıda belirttik. Instagram video yükleme sorunu artık çözümsüz değil!

Iphone İçin:

Öncelikle telefonunuzun hafızasında yer kaplayan birkaç resim ya da uygulama silmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ardından ise telefonunuzun Ayarlar kısmına gelin Genel – Saklama Alanı- icloud Kullanımı- Alanı Yönet ve son olarak ise Instagramı sil kısmını seçmeniz gerekmektedir.  Bu kısımda korkmanız gereken hiçbir durum yok. Çünkü Instagramı yeniden yüklediğiniz sırada sorununuz çözülmüş olacak.

Android için:

Yukarıda da söylediğimiz gibi öncelikle telefonunuzda yer kaplayan birkaç fotoğraf ya da uygulama silmeniz telefonunuzun hafızası için faydalı olacaktır.

Ardından ise Uygulamalar kısmına gelin Instagram kısmını seçin Depolama – Verileri Sil seçeneğini seçin. Son olarak ise Instagramı yeniden açıp kolayca istediğiniz videoyu paylaşabilirsiniz.

Instagram Video izlenme sayınızı yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/video-goruntuleme

Instagram Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözebilirim

Instamgra yaşadığınız video yükleme sorunu ile ilgili tüm çözümleri sitemizde ki yazımızdan detaylıca öğrenebilirsiniz. Ayrıca Instagram ile ilgili tüm bilgiler içinde tüm çözümler bizde!

Instagram Video Yükleme Sorunu Neden Olabilir?

Instagram video yüklemede sorun yaşıyorsanız, önbelleğiniz dolmuş olabilir. Veya Instagram limitlerine takılmış olabilirsiniz. Çözümler için yazımızdan yararlanabilirsiniz!

Instagram Video YÜkleme Limit Var mı?

Instagram spam hesaplarını engellemek için bazı limitler kullanmaktadır. Bu limitlerden biride video limitidir. Video yükleme sorununuz bundan kaynaklanabilir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir