Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır?

Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya programları içerisinde en popüler olan uygulamalardan birisi olan Instagram’da sürekli yeni özellikler ortaya çıkmaktadır. Bu yeni özelliklerden birisi Instagram videoları ileri sarma yöntemidir. Sosyal medya uygulamalarının çoğunda bulunan bu özellik Instagram programında da var mıdır diye çoğu kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Instagram da bir video izlerken o videoda herhangi bir kısmı gözünüzden kaçırmış olabilirsiniz ya da daha öncelerinde izlemiş olduğunuz bir videonun sadece son bölümünü merak ediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda paylaşılmış olan video paylaşımında izlerken tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi videoyu ilerletme yöntemini merak etmektesinizdir.

Tabi ki öncelikle bu özelliğin tam olarak kullanılıp kullanılmadığına bakalım. Yani Instagram videoları ileri ya da geri sarma yöntemi Instagram uygulamasına kullanıcıları için getirildi mi yoksa getirilmedi mi?

Instagram Videoları İleri Sarma instagram video ileri sarma

Instagram videoları ileri sarma yöntemi gibi bir yöntem şu anlık Instagram uygulamasında mümkün değildir. Fakat eğer bir iPhone 3d Touch uzantılı bir telefona sahipseniz, Instagram videoları ileri sarma yöntemi mümkündür. Ancak onun haricinde diğer sosyal medya programlarında olduğu gibi Instagram uygulamasında videoları ileri sarma yöntemi bulunmamaktadır. Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır? Diye merak ediyor olabilirsiniz ama henüz bu özellik tam olarak çıkmadı.

Instagram kullanımı arttıkça, yepyeni özellikler ve güncellemeler ile kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Instagram’da videolar ile ilgili getirilmesi gereken ve ihtiyacımız olan birçok güncelleme yakın zamanda yapılmıştır. Bu nedenle, ihtiyaç ve talepler arttığında, Instagram videoları ileri sarma özelliği de bir güncelleme ile gelebilir. Şu an için Instagram videolarını ileri sarmak mümkün olmamakla birlikte, IGTV videolarını ileri sarmak mümkün kılınmıştır. IGTV üzerinde izlediğiniz videoların tümünü açarak, istediğiniz gibi ileri veya geri sarabilirsiniz. IGTV’de 1 dakikadan uzun süreli videolar paylaşıldığından dolayı ileri sarma veya geriye sarma konusu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ancak normal gönderi videoları için üst limit 1 dakika olduğu için henüz ileri veya geri sarma özelliği getirilmemiştir. İhtiyaç durumu tespit edilirse mutlaka gönderiler için de video ileri sarma özelliği getirilecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram Videoları İleri Sarma Yöntemi

Şayet eğer böyle bir telefona sahipseniz Instagram videoları ileri sarma yöntemi olarak öncelikle yapmanız gereken videoyu izler durumdayken ekran bölümünden sağ kısma dokunarak bir süre basmanız gerekmektedir. Bu kısa süreli dokunmalar sayesinde video ileri sarma yöntemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı şekilde ileri aldığınız gibi Instagram videoları geri de sarabilmeniz mümkündür. Ancak bu sefer de video oynarken ekranın sol tarafına parmağınızla kısa süreli basılı tutarak video geri almayı gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram videoları ileri sarma yöntemi Instagram kullanıcıları tarafından tam olarak gelmesi beklenmektedir. Bu yöntem olmadığı için video izlerken kimi zamanlarda kullanıcılar için sorun yaratabilmektedir.

Instagram videolarının nasıl ileri sarılabileceğini anlattığımız yazımızın sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden ve gelişmelerinden haberdar olmak istiyorsanız bizi takipte kalın. Instagram takipçi ve beğeni satın alma işlemlerinizde de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Instagram videoları ileri sarma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Video İleri Sarma Yapmak Mümkün Müdür?

Instagram videoları bazen ilginizi çekmeyen kısımlar içerebilir. Bu nedenle videoyu ileri sarmayı isteyebilirsiniz. Yeni gelen güncelleme ile artık videoları öne sarmak mümkün!

Instagram Videoları İleri Sarma Nasıl Yapılır?

Instagram videoları ileri sarma yeni bir özellik olduğu için hala kimi kullanıcılar tarafından bilinmiyor olabilir. Videoları ileri sarma ile ilgili bilgi almak için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Instagram Video Sürelerinin Sınırı Var Mıdır?

Profilinizden video paylaşırken belirli bir süre sınırıyla karşılaşabilirsiniz. Bu süre sınırı 1 dakika olacaktır. 1 dakikadan daha uzun videolar paylaşmak için IGTV’yi kullanmanızı öneririz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir