Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş İzlemiş

Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş İzlemiş

Instagram video ve fotoğraf paylaşım odaklı bir sosyal medya uygulamasıdır. Fotoğraf ve video paylaşımlarında alt kısmında kimlerin beğeni yaptığı kolay bir şekilde görülebilmektedir. Oysa ki videoları görüntüleyenler için durum farklıdır. Video beğenileri görülürken, videomu kimler görmüş öğrenebilir miyim? Instagram video görüntüleme nedir? Instagram videolarını görenleri öğrenebilir miyim? Tüm sorularınıza cevap bulacağız. Hadi başlayalım.

instagram videomu kimler goruntulemis izlemis gormem mumkun mu

Instagram video görüntüleme ne demek?

Instagram her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza geliyor. Bu yenilikler her geçen gün fazlalaştığı için, gündemi takip etmek bir hayli zor olmaktadır. 2016 yılında gelen özellik ise, Instagram üzerinde yayınlanan videoları görüntüleyebilme. Bu özellik maalesef ki çok sevineceğiniz türden değil. Sadece kaç kişinin görüntülediğini görebilirsiniz. Aynı şekilde takipçileriniz de yaptığınız paylaşımı kaç kişinin izlediğini görebilir. Ancak bu görüntüleme de isim görünmüyor. Yani videoları kimlerin gördüğünü öğrenemezsiniz.

Instagram videolarını görüntüleyenleri öğrenebilir miyiz?

Youtube ve Instagram gibi bir çok sosyal medya uygulaması, isim isim kimlerin görüntülediğini göstermiyor. Bunun temel nedeni ise gerçek bilgi olup olmadığından tam emin olamama. Instagram’ın şu an yaptığı incelemelere göre bu bilgilerin, görüntüleyenlerin kimler olduğu bilgisi yeterince doğru değil. Bu yanlış bilgilerin, kullanıcılar tarafından öğrenilmemesi için şu an da bu çalışma test modunda tutulmaktadır. İncelemeler sonunda, doğru çalıştığından %100 emin olunduğunda, özellik olarak gelebilir.

Instagram, doğruluğa ve kullanıcıları memnun etme odaklı bir uygulamadır. Üst düzey doyum yaşatmanın bir kriteri de doğru bilgi sunmaktır. Bu nedenle çok az bir yanlışlık payı olsa da, bu ihtimal nedeniyle özellik gelmiyor.

Instagram Hesap Çalmada Hangi Yöntemler Kullanılıyor?instagram videomu kimler goruntulemis izlemis gormem mumkun mu

Video görüntüleme uygulamalarını kullanabilir miyim?

Instagram video görüntüleme özelliği olmasına rağmen, kimlerin görüntülediği hakkında net bir bilgi yok. Bazı uygulamalar size vaatlerde bulunabilir. Paylaştığınız videoları görüntüleyenleri bildirebileceklerini söylerler. Ancak unutmayın ki, Instagram’ın kendisinin bile emin olmadığı, net verileri barındırmadığı bir bilgiyi başka hiçbir uygulama vaat edemez.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Discord Nedir?

Uygulamaları kullandığınızda, takipçileriniz arasından random olarak seçim yapılır. Ve bunun sonucunda görüntülese de, görüntülemese de tanıdığınız kişiler görünür. Siz de bunun doğru olduğuna inanırsınız. Oysa ki durum bu değil. Rastgele seçilmiş herhangi bir kişidir.

Bu tür uygulamalar genellikle sahtekarlık ya da kullanıcıların reklam izlemesini sağlamak amaçlı kurulmaktadır. Ya da paralı olarak bu hizmeti verenler vardır. Bu alanda hiçbir uygulamaya itibar etmeyin. Bu konunun bilincinde olun.

Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş İzlemiş Görmem Mümkün mü

Paylaştığım videoları görüntüleyenleri nasıl anlarım?

Instagram’da paylaştığınız videoları görüntüleyenleri öğrenmek için sadece bir yol mevcuttur. Bu paylaşımı hikaye olarak yapmak. Hikaye olarak paylaştığınızda, kimlerin görüntülediğini bire bir öğrenebilirsiniz. Böylece bu merakınızı da gidermiş olursunuz.

 

Hatırlatma: Instagram hesabınız popüler ya da belli bir amaç için açılmış olabilir. Video paylaşımlarındaki görüntüleme insanlar için büyük bir algı oluşturur. Görüntüleme sayısı çok fazlaysa, o kişinin popüler olduğunu ve insanların görüntülemeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Bu da oldukça olumlu bir algı oluşturur. Görüntüleme sayınızın az olduğunu düşünüyorsanız, paketlerimizi inceleyerek bizimle irtibata geçebilirsiniz.

instagram videomu kimler goruntulemis izlemis gormem mumkun mu

Sonuç

Bu yazıda Instagram video görüntüleme nedir ve böyle bir özellik mümkün mü sorularına cevap verdik. Böyle bir özelliğin gelmediğini öğrenmiş oldunuz.

Sorularınıza cevap bulabildiysek ne mutlu. Sonraki başlığımızda görüşmek dileğiyle.

Instagram’daki video paylaşımlarınız için görüntüleme satın almak istiyorsanız tıklayın: Instagram Video Görüntüleme Satın Al

Instagram bir süre önceye kadar eklediğiniz videoları kimlerin izlediğini göstererek bir nevi hedef kitlenizi size sunuyordu. Ancak bunu kişisel özgürlüklerin ihlal edildiğine ilişkin tarafı masaya yatırıldığında özelliğin kaldırılmasına karar verildi. Artık yalnızca Instagram’da videoyu görüntüleyen kişiler olarak karşımıza çıkan bölüm fotoğrafların hemen altında yer alıyor. Ancak hemen yanında yazan sayının dışında hiçbir içeriğe erişemiyoruz.

Bu içerik tıkladığımız anda beğeni sayfasıyla beraber açılıyor. Liste halinde fotoğrafı beğenenlerin kimler olduğunu görebiliyoruz. Ancak Instagram videonuzu kimler izlemiş sorusuna cevap alabilmek mümkün değil. Karşınıza çıkan 100 kişi, 2.8k kişi, ya da videonun görüntülenme sayısına denk gelen kişi sayısının haricinde hiçbir bilgi bulunmuyor. Instagram video görüntüleyenlerin listesini gizli tutma kararını 2016 yılının ikinci çeyreğinde alarak yürürlüğe soktu. İlk başta tepkilere yol açsa da şu sıralar bir problem teşkil etmeyerek özellik yoluna devam ediyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Instagram Videolarını Kimin İzlediğini Gösteren Uygulamalar

Ancak merak duygusunun sosyal ağlarda çok ağır bastığını biliyoruz. Herkes Instagram paylaşımlarına kimin baktığını, gizli takipçilerine ve benzeri durumlara ilgi duyuyor. Bunu daha önceden sunduğu bir özellik olarak düşünürsek çok daha merak konusu olacağı konusunda hemfikir olabiliriz. Şu konuda net konuşmak gerekiyor ki; Instagram video görüntüleme sayısı açısından belirgin bir bilgi paylaşmayı kabul ediyor. Fakat kişisel anlamda orada isimlerin, profillerin ve diğer bilgilerin liste halinde bulunmasına sıcak bakmıyor.

Doğal olarak hiçbir uygulama size bu bilgiyi veritabanından çekerek sunamamaktadır. Herkesin merak ettiği bir durum olduğundan ötürü Play Store üzerinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere çok sayıda aplikasyon bulmak mümkün. Instagram videolarınızı kimin izlediğini öğrenin temasındaki uygulamaların asıl amacının ise hesap hırsızlığı ya da hesabınızın farklı alternatiflerde kullanılması olduğu açıkça ortadadır.

Bu uygulamalar size videoları kimin izlediğini göstermekten ziyade, bilginiz dışında sizin hesabınızla video izlenimi, beğeni, takip gibi formlarda kullanılmasını sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir nokta olmasından ötürü her zaman uyarılar yapılırken Instagram güncellemeleri bu özelliğin geri gelmeyeceğini teyit etmektedir. Artık video görüntülenme sayısının dışında hiçbir detay alamayacağımızı söylemek aşikâr.

BONUS: Instagram Video İndir

Instagram Videolarımı Görüntüleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram videolarını görüntüleyenleri paylaştığınız videoların altında görüntüleme kısmında videonuzu görüntüleyenleri görebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Görüntüleyenleri Nasıl Öğrenebilirim?

Instagram’da paylaştığınız hikayeleri 24 saat içinde hikayenizi açarak sağ altta kişilere tıklayarak görüntüleyenleri görebilirsiniz.

24 Saat Sonra Hikayemi Görüntüleyenleri Görebilir miyim?

Hikayelerinizi paylaşmanız üzerinden 24 saat geçtikten sonra görüntüleyenleri görmeniz mümkün değildir.

Instagram 3.Parti Uygulamaları Güvenilir mi?

Instagram profilinize kimler baktı, kimler videolarınızı izledi gibi konularda hizmet veren ve sizlere kendi siteleri üzerinden giriş yapmanızı isteyen uygulamalar güvenilir değildir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

Mesajlarımı Ekran Görüntüsü Alanları Öğrenebilir miyim?

Instagram direct mesaj sistemi üzerinden mesajlaşırken alınan ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme alırsınız.

Instagram Hikayelerimi Sabitleyebilir miyim?

Instagram üzerinden paylaştığınız hikayeleri profilinize sabitleyerek öne çıkarabilir ve kalıcı hale getirebilirsiniz.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
19 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2019 yılına geldik millet hala instagramda videomu kim görmüş onun peşinde adamlar marsta yutub videosu çekcekler yakında hey gidi heeey

  2. Videomu kimleer gördü ve beğendi anlamıyorum ikisi karışık geliyor sanki ve ayrıca yeni özelliğe göre 24 saat sonra kimlerin gördüğünüde kaldırıyor instagram

  3. Sizden şunu öğrenmek istiyorum sayfamda bin takipçi var özellikle birgün tek tek aktif olup olmadıklarına baktım paylaşımlarından belli oluyo zaten takipçilerinin yarısından fazlası aktif lakin beğeni ve yorumlar 100 geçmiyor bir hata olmalı aktif ve benim paylaşımını görüyorsa yada paylaşımım takipçilerine ulaşıyor ise bukadar düşük beğeni ve yorum olmaması gerekir hadi bir kaç gün öyle olsun fakat hep aynı bin takipciden bukadar düşük beğeni gelmesi mantıksız beğenip beğenmemekle alakalı olamaz hiç mi beğeni yükselmez bin kişiye karşın 100 beğeni gerçekten mantıksız neden acaba söyler misiniz.. saygılarımla.

    1. Merhaba, takipçilerinizle bağ kurmayı deneyin. Gönderilerinizi gerçekten beğenmelerini sağlayın. Instagram hikayeler üzerinde takipçilerinizle bağ kurabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Onlarla yakın olmayı ve onları önemsediğinizi gösterin. Böylece beğeni, yorum gibi aktiflikler de sağlayacaklardır.

  4. Iyi geceler, instagram da sayfam var takip sayım hiç yok bende kimseyi takip etmiyor, fakat video paylaştığım zaman 1 görüntüleme sayısı çıkıyor, benim öğrenmek istediğim acaba benim goruntuledigimmmi yoksa birisi mi görüyor, şimdiden teşekkür ederim…