Instagram Videosunu Tersten Oynatma & Nasıl Oynatılır?

Instagram Videosunu Tersten Oynatma & Nasıl Oynatılır?

Instagram kullanıcılarının daha eğlenceli zaman geçirmesi için yenilikler getirmeye devam ediyor. Instagram videosunu tersten oynatma da bu özelliklerden bir tanesi ve kullanıcıların çok eğlenceli videolar çekmesini sağlayan bir özelliktir. Siz de Instagram’da eğlenceli içerikler oluşturmak, tersten video çekerek, arkadaşlarınızla paylaşmak ve beğeni toplamak istiyorsanız, konuyu aşağıda belirtilen başlıklar üzerinden detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Instagram tersten video oynatma özelliğini siz de kullanabilir ve içeriklerinizle fark yaratabilirsiniz.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma Hakkında

Instagram, diğer sosyal medya uygulamalarında olan özellikleri kopyalama yolunu da kullanıyor. Snapchat adlı uygulamada olan bu özelliği de kopyalayan Instagram, iyi olan ne varsa kendi bünyesinde topluyor.

Videoyu tersten oynatma, adından da anlaşılacağı gibi bir videonun tersten izlenmesi anlamına geliyor. Bu özellik, genellikle daha eğlenceli videolar çekilmesine yarıyor. Örneğin ileriye doğru bir şey fırlatılırken çekilen video, insanların gizli güçleri varmış gibi bir izlenim verecektir.

Instagram tarafından kullanıcılarına sunulan bu özelliğin zaman sınırlaması var. Kullanıcılar 7 saniyelik videolar çekebilir. İsteyen kullanıcılar daha az süreli video çekebilmesine rağmen, 7 saniyenin üzerine çıkılması mümkün değildir.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Şimdi eğlenceli içeriklerinizi oluşturabileceğiniz, Instagram tersten video oynatma özelliğinin nasıl yapılacağı ile ilgili aşamaları inceleyelim. Çok basit aşamalar ile kolayca bu özelliği kullanabilir ve eğlencenin doruklarına varabilirsiniz.

  • Bu özelliği kullanması son derece kolaydır. Bunun için kullanıcıların öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapması gerekiyor.
  • Bu aşamadan sonra ise hikaye paylaşma ekranına geçiş yapılmalıdır.
  • Hikaye paylaşma ekranında iken ekran sol tarafa getirildiğinde farklı seçeneklerin geldiği görülecektir.
  • Yeni açılan sayfadaki REWIND butonuna basıldığında bu özellik aktif olacak ve videolar tersten oynatılacaktır.
  • Kullanıcıların 7 saniye süre sınırına dikkat etmesi ve videolarına ona göre ayarlaması gerekir.
instagram videoyu geri oynatma

Diğer Hikaye Paylaşım Yöntemleri

Instagram, kullanıcılarına farklı şekillerde de hikaye paylaşma alternatifleri sunar. Bunların tamamı kullanıcıların daha keyifli zaman geçirmesi ve buradan farklı içerikler üretmesi için kullanımdadır.

Kullanıcılar buradan normal şekilde paylaşım yapabilecekleri gibi Boomerang yöntemi ile de paylaşım yapabilirler. Bunun dışında canlı yayın şeklinde de paylaşım yapılması mümkündür. Dolayısıyla da kullanıcıların farklı seçenekleri olduğu söylenebilir.

instagram hikaye paylaşım özellikleri

Instagram videosunu tersten oynatma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Yabancı bot takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram videosunu tersten oynatma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Instagram’da Videoyu Tersten Oynatabilir miyim?

Yeni özellik olarak gelen Rewind özelliği ile videoların tersten oynatılmasına izin vermektedir. Bu özelliği kullanarak eğlenceli video içerikleri çekebilirsiniz.

Tersten Video Oynatma Süre Sınırı Nedir?

Instagram tersten video oynatma özelliği sadece 7 saniyelik videolar için geçerlidir. 7 Saniyeden uzun videolar tersten oynatma yapılamaz.

Instagram Video Süresi Ne Kadar?

Videoları en fazla 1 dakikalık olarak paylaşılabilmektedir. 1 dakikadan uzun videoları IGTV ile paylaşmak gerekir.

IGTV Nedir?

Instagramda kanal oluşturmanıza ve uzun videoları bu kanal üzerinden paylaşmanıza olanak tanımakta olan bir özelliktir.

IGTV Kullanmak Ücretli mi?

IGTV özelliğini kullanmak tamamen ücretsizdir. Video paylaşmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Instagram Boomerang Nedir?

Instagram boomerang, GIF benzeri hareketli fotoğraflar oluşturmanıza olanak tanıyan bir özelliktir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir