Instagram Videosunu Tersten Oynatma

Instagram Videosunu Tersten Oynatma

Instagram kullanıcılarının daha eğlenceli zaman geçirmesi için yenilikler getirmeye devam ediyor. Instagram videosunu tersten oynatma da bu özelliklerden bir tanesi ve kullanıcıların çok eğlenceli videolar çekmesini sağlayan bir özelliktir.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma Hakkında

Instagram, diğer sosyal medya uygulamalarında olan özellikleri kopyalama yolunu da kullanıyor. Snapchat adlı uygulamada olan bu özelliği de kopyalayan Instagram, iyi olan ne varsa kendi bünyesinde topluyor.

Videoyu tersten oynatma, adından da anlaşılacağı gibi bir videonun tersten izlenmesi anlamına geliyor. Bu özellik, genellikle daha eğlenceli videolar çekilmesine yarıyor. Örneğin ileriye doğru bir şey fırlatılırken çekilen video, insanların gizli güçleri varmış gibi bir izlenim verecektir.

Instagram tarafından kullanıcılarına sunulan bu özelliğin zaman sınırlaması var. Kullanıcılar 7 saniyelik videolar çekebilir. İsteyen kullanıcılar daha az süreli video çekebilmesine rağmen, 7 saniyenin üzerine çıkılması mümkün değildir.

Instagram Videosunu Tersten Oynatma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özelliği kullanması son derece kolaydır. Bunun için kullanıcıların öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise hikaye paylaşma ekranına geçiş yapılmalıdır. Hikaye paylaşma ekranında iken ekran sol tarafa getirildiğinde farklı seçeneklerin geldiği görülecektir.

Yeni açılan sayfadaki REWIND butonuna basıldığında bu özellik aktif olacak ve videolar tersten oynatılacaktır. Kullanıcıların 7 saniye süre sınırına dikkat etmesi ve videolarına ona göre ayarlaması gerekir.

Diğer Hikaye Paylaşım Yöntemleri

Instagram, kullanıcılarına farklı şekillerde de hikaye paylaşma alternatifleri sunar. Bunların tamamı kullanıcıların daha keyifli zaman geçirmesi ve buradan farklı içerikler üretmesi için kullanımdadır.

Kullanıcılar buradan normal şekilde paylaşım yapabilecekleri gibi Boomerang yöntemi ile de paylaşım yapabilirler. Bunun dışında canlı yayın şeklinde de paylaşım yapılması mümkündür. Dolayısıyla da kullanıcıların farklı seçenekleri olduğu söylenebilir.

Instagram videosunu tersten oynatma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Yabancı bot takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram videosunu tersten oynatma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir