Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır?

Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır?

Instagram web’de mesaj nasıl atılır; Instagram yayınladığı son güncelleme ile birlikte kullanıcıların web tarayıcıları üzerinden Direct Message (DM) yani kullanıcılar arası mesajlaşma deneyimine erişebilmesine olanak sağlamıştır. Bu sayede Instagram kullanıcıları, Instagram Web üzerinden giriş yaparak hem mevcut mesajlara erişim sağlayabilmekte hem de yeni mesaj gönderebilmektedir. Instagram kullanım alanını genişletmeye yönelik bu adımla, kullanıcılar adına büyük fayda sağlanmış oldu.

Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır ve Instagram Web DM Giriş

Instagram Web’de Mesaj Nasıl Atılır; Instagram üzerinden kullanıcılar PC ya da web tarayıcılar üzerinden de artık mesaj gönderip alabilmektedir. Bunun için instagram.com adresine girerek, kullanıcı adı ve şifreniz ile kendi hesabınızı açmanız gerekmektedir. Sağ üst kısımda yer alan simgelerden, kağıttan uçak görseli olan simgeye tıklayarak doğrudan mesajlarınıza ulaşabileceksiniz. İsterseniz eski mesajlarınıza erişim sağlayabilirsiniz, isterseniz de yeni mesaj gönderip alabilirsiniz. Güncellemenin ardından Instagram Hikayeler (Instagram Story) kısmına da erişim sağlayarak, ifade gönderim ve alımları da web üzerinden sağlayabilirsiniz.

 • Instagram üzerinden DM göndermek için öncelikli olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yapmanızın arından ana sayfanız içerisinde sağ üst köşede yer alan kağıttan uçak simgesine tıklamalısınız.
 • Açılan sayfa içerisinde geçmiş mesajlarınızı görebilirsiniz.
 • Yeni mesaj göndermek için ise sol kısımdaki Direct kısmının yanındaki kalem ve kağıt simgesine tıklamalısınız.
 • Böylece sağ kısımda “Mesaj Gönder” sekmesi açılacaktır.
 • Mesaj göndermek istediğiniz kişinin Instagram nickini yazarak seçin.
 • Ardından mesajınızı oluşturun ve gönder kısmına basın.
instagram web mesaj

Instagram Uygulamasını Bilgisayara Nasıl İndirebilirim?

Instagram uygulaması Windows cihazlar içerisinde bulunan Microsoft Store içerisinde bulunmaktadır. Apple cihazları için ise bilgisayar sürümlerinde maalesef Instagram’ın official bir uygulaması bulunmamaktadır. Ancak alternatif olarak sanal bir sunucu oluşturarak hard diskinize bu sunucuya da Android kurarak, bir tablet ya da telefon sunucusu gibi giriş yapmış olacak ve Google Play üzerinden Instagram’ı indirebileceksiniz. Genelde Pubg Mobile oynanmak için kullanılan bu yapı, sosyal medyayı bilgisayarda da aynı verimle kullanmak amacı ile tercih edilebilmektedir.

Instagram Web’de Mesaj Kullanmanın Avantajları

Instagram günümüz itibariyle en çok kullanılan sosyal platform konumundadır. Hal böyle olunca uygulama geliştiricileri Instagram’ı iyileştirmek ve kullanılabilirliğini arttırmak adına daha fazla atılımda bulunmaya başlamıştır. Instagram Web’de mesaj atma bu gelişmelerden biridir. Bu güncellemenin kullanıcıya direkt olarak getirdiği avantajlar sayısızdır.

 • Instagram kitlenize masaüstü üzerinden doğrudan DM’leri görebilir, size gelen DM’leri cevaplandırabilirsiniz.
 • Instagram üzerinden kitlelere ulaşılabilirlik opsiyonlarınızı arttırabilirsiniz.
 • Instagram mobil uygulamasını kullanamadığınız zamanlarda web üzerinden etkileşimlerinizi sürdürebilirsiniz bu sayede kitlenizle iletişiminizi sekteye uğratmamış olursunuz.
 • Web üzerinden daha rahat ve pratik bir Instagram deneyimi yaşamış olursunuz.
 • Instagram Web’te mesaj gönderme mobil uygulamasından farksız olarak kullanımı çok daha kolaydır. Ortalamanın altında bilgisayar kullanım bilgisine sahip bir insan dahi kolayca Instagram üzerinden mesajlaşabilir.
Instagram Web’te mesaj atılır mı?

Instagram geliştiricilerinin son güncelleme ile ön plana çıkardığı özellik sayesinde, Instagram kullanıcıları web üzerinden takipçilerine mesaj atabilmektedir.

Instagram Web’te mesaj nasıl atılır?

Instagram web’te mesaj göndermek mobil uygulamasındaki adımlar ile birebir aynıdır. Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan uçak simgesine tıklayarak dilediğiniz kişiye ilk olarak mesaj atabilirsiniz ya da mevcut sohbetinizi devam ettirebilirsiniz.

Instagram uygulaması bilgisayara nasıl indirilir?

Instagram web uygulamasını Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınıza Microsoft Store üzerinden erişim sağlayıp indirebilirsiniz. Fakat Apple işletim sistemine sahip bilgisayarlar için Instagram’ın web uygulaması bulunmamaktadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir