Instagram Windows 10 Mobile

Instagram Windows 10 Mobile Desteği Bitti!

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram, küresel uygulamalar sınıfında ilk sırada yer alan yapımlar arasında. Facebook, WhatsApp, Twitter gibi dünya üzerinde birçok bölgede kullanımı olan ve en önemlisi de birçok ülke için dil desteği sunarak, evrensel bir uygulama haline gelen Instagram, tüm bunlara karşın yazılımsal açıdan bazı sınırlamalarla gündeme gelebiliyor. Her ne kadar bu denli geniş bir kullanım alanı olsa da zaman içerisinde belli platformlar için desteği kesen uygulama, bu kez Instagram Windows 10 Mobile desteğini kesin.

Apple Watch kararının hemen arkasından gelen Instagram Windows 10 Mobile kararının detaylarına geçelim. Özellikle Windows 10 Mobile kullanıcılarının neler yapacağından, bundan sonra Instagram’ı nasıl kullanacaklarından söz edeceğiz.

Instagram Windows 10 Mobile Desteği Neden Son Buldu?

Instagram Windows 10 Mobile sürümü için bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme 30.1569.12133.0 sürümü olarak yayınlandı. Fakat bu sürümü yüklemenizin ardından, her ne kadar platform için yeni özellikler gelse de uygulamanın desteği son bulmuş oldu. Peki, Instagram neden böyle bir karar aldı?

Instagram Windows 10 Mobile

Sorunun cevabı aslında oldukça basit. İstenen derecede bir talep söz konusu değil. İlk olarak kullanıcı isteklerine yönelik olarak platforma 2016 yılında destek verilmişti. Beta sürüm olarak Instagram uygulaması, Windows Mobile serisine gelmiş ve ilk etapta bir hayli ilgi ile karşılanmıştı. Fakat Windows Mobile, her sürüm için bir türlü istediğini alamadı. Son olarak Microsoft bile beklentilerini geride bıraktığını açıklayarak, serileri ölüme terk etmişti.

Bu tarihten sonra mevcut kullanıcılarda Android ve iOS serisine geçmeye başladı. Kullanıcı sayısı oldukça azalan Windows Mobile, uygulamalar içinde sıkıntılar oluşturmaya başladı. En büyük sorun güncellemelerin çakışması sorunu. Android ve iOS işletim sistemi için yayınlanan güncellemeler Windows Mobile platformuna sunulamamaya başladı. Kullanım oranları da çok düşük olunca, Instagram son kararı aldı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Programsız Web Sitesi Üzerinden Bilgisayarla Instagram Fotoğraf Yükleme

Instagram Windows 10 Mobile

Instagram Windows 10 Mobile Kullanıcıları Ne Yapacak?

Gelelim can alıcı konuya. Instagram Windows 10 Mobile kullanıcıları ne yapacak? Instagram’ı kullanmaları mümkün olacak mı? Sorunun cevabı yine evet. Her ne kadar kullanıcı kitlesi az olsa da hala bu platform içerisinde de kullanıcılar bulunuyor.

Instagram Windows 10 Mobile

Instagram bu kullanıcıları da mağdur etmek istememiş olacak ki uygulama kullanımı doğrudan mobil siteye yönlendirilmiş durumda. Kullanıcılar, Edge tarayıcıyı kullanarak, Instagram mobil site üzerinden kullanıma devam edebilecekler. Tabii ki uygulamada olduğu gibi özelliklere erişim söz konusu olmayacak.

Eski sürümlere, kullanıcı sayısının az olduğu platformlara kısacası güncelliğini ve popülaritesini kaybeden platformlara Instagram desteğinin kesilmesinin devam edeceğini de ekleyelim. Apple Watch, Ardından Windows Mobile derken bundan sonraki süreçte özellikle eski Android sürümleri içinde benzeri kararlar gelebilir. Bakalım bundan sonraki aşamada ne gibi değişiklikler olacak?

 

Instagram Windows 10 Mobile Desteği Bitti!
4.5 (89.32%) 103 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Q&A Çıkartmaları Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde instagram 40 sürümü ve Instagram Q&A Çıkartmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir