Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook ile beraber dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, için artık birçok kayıt şekli bulunuyor. Zira eski sistemde genelde Facebook hesabı ile giriş sistemi kullanılıyordu. Artık sosyal medya uygulamasına telefon numaranızla bile kayıt olabiliyorsunuz. Telefon numarası ile kayıt olma, mail hesabı ile kayıt olma ve Facebook hesabı ile kayıt olma gibi birçok kayıt seçeneği bulunan Instagram kayıt sisteminin içerisinde en çok kullanılan sistemler ise mail adresi ve Facebook hesabı girişi. Bugünkü yazımızda Instagram Yanlış Mail Sorunu konusunu inceleyeceğiz.

Haliyle Instagram giriş işlemlerinde ya da Instagram sorunlarında da genelde mail hesabı ya da Facebook hesabı üzerinden sorun çözümü sağlanıyor. Özellikle Instagram şifre değiştirme ya da kullanıcı adı öğrenme gibi işlemlerde Instagram doğrudan mail doğrulama sistemini kullanıyor. Eğer Facebook hesabınızla Instagram hesabınızı bağlandıysanız şifre değiştirme gibi işlemlerde doğrudan Facebook’u kullanmanız mümkün. Fakat bunun dışında mail hesabınızı kullanmayı tercih ediyorsanız da zaman zaman belli başlı sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlardan birisi de Instagram Yanlış Mail sorunu. Peki, bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu? Sosyal medya uygulaması tarafından açıklanan bilgilerle bakalım.

Mail Gelememe Sorunu

Instagram Yanlış Mail sorunu doğrudan şifre değişikliği yapmak istediğinizde ya da kullanıcı adınızı öğrenmek istediğinizde ortaya çıkıyor. Yaşanan sorun nedeniyle genelde ya şifre değişikliği maili alamıyorsunuz ya da kullanıcı adınızı öğrenme maillerinizi alamıyorsunuz. Aslında kısacası Instagram tarafından kurtarma mailleri alamıyorsunuz. Öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığı hakkında bir bilgi edinmeniz gerekiyor ki çözümde de doğrudan bu nedenler ön planda tutuluyor.

Instagram Yanlış Mail Sorunu

Instagram Yanlış Mail sorunun nedenleri neler?

 • Yanlış mail sorununun nedeni doğrudan mail gelmemesi sorunu ile ilişkilendirilmemeli. Zira eğer mail gelmiyorsa bu durumda öncelikle spam bölümlerini kontrol etmeniz gerekiyor.
 • Mail spam bölümüne gelebilir.
 • Mail güvensiz görüntülendiği için mail askıya alınabilir.
 • Mail hesabınızda genel bir sorun olabilir.

Not: Bu gibi bir durumda öncelikle spam dahil tüm mailleri kontrol etmeniz ardından da mail servis sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Mail hesabınızın bu şekilde bir sorunu olmaması durumunda ise yanlış mail sorunu göz önüne çıkıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Canlı Yayın İzleme

Bu sorun sosyal medya uygulamasına üye olurken mail uzantınızın ya da mail adresinizin yanlış yazılmasıyla ortaya çıkan bir sorun. Kayıt olurken nasıl bir mail adresi yazmışsanız doğrudan kurtarma mailleri de bu adrese gönderilmekte. Bu nedene tek bir harf için bile yanlış mail adresi yazmışsanız zaten hesabınız sahte mail hesabı üzerine kurulmuş oluyor.

Fakat son dönemde onaylama sistemi olduğu için bu durumda pek mümkün değil. Yani artık yeni üyeler yanlış mail ile üye olursa zaten hesaplarını onaylayamıyorlar. Bu nedenle üyelikte tamamlanmıyor. Yeni sistemde böyle bir duru söz konusu olmadığı için sosyal eski hesabınızda bu şekilde üye olmuşsanız ne yazık ki çok geç çünkü bu tür hesaplar maalesef kurtarma mesajları alamıyorlar.

https://www.instatakipci.com/

Instagram mail adresimi unuttum?

Instagram mail adresini unuttuğunuz takdirde, onay işlemlerinizi numara üzerinden yapabilir hesabınıza giriş sağlayarak mailini yenileyebilirsiniz.

Kullanılan mail adresini tekrar kullanabilir miyim?

Instagram hesaplarında kullandığınız bir mail adresini başka bir hesapta kullanmanız mümkün değildir.

Kayıt olurken mail adresimi yanlış yazdım?

Öncelikle yanlış yazdığınız mail adresi başka bir kullanıcı tarafından kullanılmıyorsa bu mail adresini kendi adınıza açabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

15 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kamuran Topaloğlu

  Gerçekten benim için çok faydalı bir yazı olmuş nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim. Ben genelde bu tarz faydalı bilgiler bulamam ama bundan sonra sitenizin fanatik bir ziyaretçilerinden olacağım. Süpersiniz teşekkürler tekrardan.

 2. Sifre yenile yaptim bugun hesabimi geri almistim eski tel numarami silip yeni eklemek istedim iletisim icin ama gelin gorun ki suan fc bağlandı icin yine giremiyom istegram hesabima cunki orda kaydedik olan eposta ve tel numaram eski bana kim yardimci olur lutven yardim edin neden boyle oldunu cozemiyom

 3. kullanıcı adımı biliyorum fakat şifremi bilmiyorum ve farklı bir e postaya mesaj atıyor telefonumu sıfırladım şimdide giremiyorum lütfen rdım

  1. Ya benimde tam olarak Eliz arkadaşımızın gibi oldu. Tek fark hiç var olmayan bir maile kod gönderiyor ve değiştiremiyorum. Çaresi yok mu? Telefon numarasını neden kullanamıyorum?

 4. Merhaba instagram hesabıma girdiğim mail adresi yanlış olduğu için ve düzeltmek için bir işlem yapmaya çalışırken ne yazık ki onaylandı yanlış olan mail.. Güvenlik kodu gerekiyor hesabıma giriş yapabilmem için ancak yanlış mail adresine gidiyor ne yazık ki ve be yaptıysam kurtaramadım.. Acaba bildiğiniz ve bana önereceğiniz başka bir yol var mı?Teşekkürler

   1. Merhaba bende kaydolurken epostamın bir harfini yanlış yazmışım. Şimdi o isimde eposta açtım fakat oraya instagramdan ne kod ne bir şey gelmiyor. Nedeni nedir 🙁

 5. Merhaba mail adresimi yazarkenşu kısımda yanlışlık yapmışım( hotmai.lcom ) buyuzden boyle hesabı da acamıyorum onay kodu o adrese gonderıldıgı için de giriş yapamıyorum lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba Ceylan,
   Yanlış girilen gmail adresi ile ilgili Instagram destek birimiyle iletişime geçer iseniz gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz.