Instagram Yanlış Mail Sorunu

Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook ile beraber dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, için artık birçok kayıt şekli bulunuyor. Zira eski sistemde genelde Facebook hesabı ile giriş sistemi kullanılırken artık sosyal medya uygulamasına telefon numaranızla bile kayıt olabiliyorsunuz. Telefon numarası ile kayıt olma, mail hesabı ile kayıt olma ve Facebook hesabı ile kayıt olma gibi birçok kayıt seçeneği bulunan Instagram kayıt sisteminin içerisinde en çok kullanılan sistemler ise mail adresi ve Facebook hesabı girişi.

Haliyle Instagram giriş işlemlerinde ya da Instagram sorunlarında da genelde mail hesabı ya da Facebook hesabı üzerinden sorun çözümü sağlanıyor. Özellikle Instagram şifre değiştirme ya da kullanıcı adı öğrenme gibi işlemlerde Instagram doğrudan mail doğrulama sistemini kullanıyor. Eğer Facebook hesabınızla Instagram hesabınızı bağlandıysanız şifre değiştirme gibi işlemlerde doğrudan Facebook’u kullanmanız mümkün. Fakat bunun dışında mail hesabınızı kullanmayı tercih ediyorsanız da zaman zaman belli başlı sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlardan birisi de Instagram Yanlış Mail sorunu. Peki, bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu? Sosyal medya uygulaması tarafından açıklanan bilgilerle bakalım.

Mail Gelememe Sorunu

Instagram Yanlış Mail sorunu doğrudan şifre değişikliği yapmak istediğinizde ya da kullanıcı adınızı öğrenmek istediğinizde ortaya çıkıyor. Yaşanan sorun nedeniyle genelde ya şifre değişikliği maili alamıyorsunuz ya da kullanıcı adınızı öğrenme maillerinizi alamıyorsunuz. Aslında kısacası Instagram tarafından kurtarma mailleri alamıyorsunuz. Öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığı hakkında bir bilgi edinmeniz gerekiyor ki çözümde de doğrudan bu nedenler ön planda tutuluyor.

Instagram Yanlış Mail Sorunu

Instagram Yanlış Mail sorunun nedenleri neler?

 • Yanlış mail sorununun nedeni doğrudan mail gelmemesi sorunu ile ilişkilendirilmemeli. Zira eğer mail gelmiyorsa bu durumda öncelikle spam bölümlerini kontrol etmeniz gerekiyor.
 • Mail spam bölümüne gelebilir.
 • Mail güvensiz görüntülendiği için mail askıya alınabilir.
 • Mail hesabınızda genel bir sorun olabilir.
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  İvana Sert İddialı Bir Instagram Paylaşımına Daha İmza Attı

Not: Bu gibi bir durumda öncelikle spam dahil tüm mailleri kontrol etmeniz ardından da mail servis sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Mail hesabınızın bu şekilde bir sorunu olmaması durumunda ise yanlış mail sorunu göz önüne çıkıyor.

Bu sorun sosyal medya uygulamasına üye olurken mail uzantınızın ya da mail adresinizin yanlış yazılmasıyla ortaya çıkan bir sorun. Kayıt olurken nasıl bir mail adresi yazmışsanız doğrudan kurtarma mailleri de bu adrese gönderilmekte. Bu nedene tek bir harf için bile yanlış mail adresi yazmışsanız zaten hesabınız sahte mail hesabı üzerine kurulmuş oluyor.

Fakat son dönemde onaylama sistemi olduğu için bu durumda pek mümkün değil. Yani artık yeni üyeler yanlış mail ile üye olursa zaten hesaplarını onaylayamıyorlar. Bu nedenle üyelikte tamamlanmıyor. Yeni sistemde böyle bir duru söz konusu olmadığı için sosyal eski hesabınızda bu şekilde üye olmuşsanız ne yazık ki çok geç çünkü bu tür hesaplar maalesef kurtarma mesajları alamıyorlar.

Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?
4.5 (90.12%) 251 votes

Bir önceki yazımız olan Kullanıcı Adımı Unuttum! Instagram Nasıl Giriş Yaparım? başlıklı makalemizde instagram, Instagram kullanıcı adı ve Instagram kullanıcı adı öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Yanlış Mail Sorunu Nasıl Çözülür?” üzerine 4 düşünce

 1. Kamuran Topaloğlu

  Gerçekten benim için çok faydalı bir yazı olmuş nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim. Ben genelde bu tarz faydalı bilgiler bulamam ama bundan sonra sitenizin fanatik bir ziyaretçilerinden olacağım. Süpersiniz teşekkürler tekrardan.

  Cevapla
 2. Askin atan

  Sifre yenile yaptim bugun hesabimi geri almistim eski tel numarami silip yeni eklemek istedim iletisim icin ama gelin gorun ki suan fc bağlandı icin yine giremiyom istegram hesabima cunki orda kaydedik olan eposta ve tel numaram eski bana kim yardimci olur lutven yardim edin neden boyle oldunu cozemiyom

  Cevapla
 3. furan uslu

  kullanıcı adımı biliyorum fakat şifremi bilmiyorum ve farklı bir e postaya mesaj atıyor telefonumu sıfırladım şimdide giremiyorum lütfen rdım

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir