Instagram Takipçi Sayısı Sorunu

Instagram Takipçi Sayısı Sorunu

Instagram’da 400 milyonu aşkın kullanıcı olması kontrolü de kimi zaman zorlaştırmaya başladı. Instagram takipçi sayısı sorunu çözümü için çalışma başlatıldı. Her ne kadar Facebook gibi dev bir yapımın altında çalışsa da Instagram’da bu kontrol sorunları son zamanlarda daha sık yaşanır oldu. Artık kullanıcılarda bu sorunları net bir şekilde fark etmeye başladı. Bu şekilde yaşanan en büyük sorunlardan birisi de Instagram takipçi sayılarında gözlenmişti. Temmuz 2015’e kadar kullanıcıların takipçi sayılarında sürekli dalgalanmalar yaşanmaya başladı. Yani hesabınıza girdiğiniz zaman hiç beklemediğiniz takipçi sayılarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

Ya da tam tersi bir durumda söz konusu olabiliyordu. Yani hesabınıza girdiğiniz de tanımadığınız birçok kişinin sizi takip ettiğini görebiliyordunuz. Bu olumsuzluğu fark eden Instagram ise Temmuz ayında bir çalışma yapmıştı. Yapılan çalışmanın ardından takipçi sayaçlarında bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Durumun fark edilmesinin ardından Instagram hemen açığı kapatmak için çalışmalara başladı. Yapılan çalışma sonrasında ise yaz aylarında sorun çözüme kavuşturuldu. Sorunun çözülmesinin ardından bir bildirim de yayınlayan Instagram yaşanan hatanın nedeni ve konu hakkında detaylı açıklama yaptı. Açıklamadan sonra ise bu sorunun devam ettiği gören kullanıcılardan bildirim yapılması istendi. Her ne kadar sorun çözüldü dense de birçok geri bildirim gelmesi yeni bir güvenlik açığı konusunda kafaları da karıştırmaya başladı. Konu hakkında Instagram’ın yeni bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

Instagram Takipçi Sayısı Neden Görünmüyor?

Instagram takipçi sayısı görünmüyor sorunu son zamanlarda yapılan yenilikler nedeni ile en  sık yansıtılan problem haline gelmiştir. Profilinde takipçi sayılarını göremeyen kullanıcılar soluğu Google’da almışlardır. Bu sorunun kaynağı bilinmemekle beraber, Instagram’ın kullanıcı profilini öne çıkaran yeni profil tasarımından kaynaklandığı söz konusu olmuştur. Alınan haberlere göre, Instagram, yeni profil tasarımı ile kullanıcı profillerini ön plana çıkarıyor. Yapılması beklenen yeni güncelleme ile birlikte profil kısmının yapısı değişen ve kullanıcıları ön planda tutmayı hedefleyen Instagram, takipçi sayılarını da bu kısımdan kaldırmayı amaçlamaktadır. Artık, etkileşim sayılarınızdan ziyade profiliniz ön planda olacaktır. Yeni yeni duyulmaya başlanan bu güncelleme şimdiden çok fazla tepki almıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Yeni profil görünümü

Instagram’a yeni bir güncelleme ile tanımlanacak olan bu özellik ile profil görünümü tamamen değişiyor. Öncesinde, takipçi ve takip sayılarını önde tutan profil sayfasında artık takip ve takipçi sayıları yerine profili yansıtacak özellikler bulunacak.

Takipçi sayınız şimdiden görünmüyorsa bu sorun güncelleme ile alakalı değildir. Sorunun çözümü için Instagram şifrenizi değiştirerek tekrar giriş yapmayı deneyin. Ancak işe yaramazsa, Instagram uygulamasını cihazınızdan kaldırarak tekrar yükleyin. Umarım sizlere takipçi sayısı konusunda yaşadığınız sorunda yardımcı olmuşumdur. Sitemiz üzerinden, sosyal medya ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara kolayca ulaşabilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. Ancak site üzerinden cevabını bulamadığınız ve merak ettiğiniz konular ile alakalı yorumlar kısmından bize ulaşarak danışabilirsiniz.

Takipçi sayımızı gizeleyebilir miyim?

Ne yazık ki takipçi sayısı henüz gizlenemiyor. Ancak hesabınızı özele alırsanız sizi takip eden kişileri arkadaş listenizde olmayanlar göremeyecektir. Ancak toplamda kaç takipçiniz var bu rakamı görebilirler.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/begeni

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Ayşegül Köse

Yazılar: 309

Ben Ayşegül Köse. 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Yaklaşık 1 senedir sosyal medya ile ilgili içerikler üretiyorum. Kitap okumayı ve araştırma yapmayı çok sevdiğimden dolayı içerikleri büyük bir keyifle hazırlıyorum. Özellikle sosyal medya ile yakından ilgileniyorum ve sos...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir