Instagram Yasaklı Etiketler listesi

Instagram Yasaklı Etiketler Listesi Çoğalmaya Başladı

400 milyonu aşkın bir kullanıcı sayısına ulaşan Instagram artık kullanıcıları da kontrol etmek için yeni kurallar koymaya başladı. Kullanıcı sayısı arttıkça doğru orantılı olarak da paylaşım sayıları da artış göstermeye başladı. Bu durum topluluk kuralları adı verilen Instagram kurallarının biraz daha genişlemesine neden oluyor. Instagram’da ancak bu şekilde kullanıcılara daha kontrollü ve güvenli bir kullanım sunabiliyor.

Bu bağlamda en çok merak edilen konu ise etiket yasakları. Zira Instagram topluluk kurallarında en çok bu noktaya dikkat ediyor. Özellikle Iphone uygulama sınırının 12 yaş ve üzeri olması yani çocukları da kapsaması Instagram’ı biraz daha ciddi bir çalışma içerisine sokuyor. Olumsuzlukları engellemek ve sosyal medyanın kötü yanlarını biraz daha örte bilmek için ise birçok etiket yasağının gelmeye başladığı söyleyebiliriz. Sürekli ortaya çıkarılan kötü kullanım amaçlı etiketler Instagram tarafından tespit ediliyor ve çok kısa bir süre içerisinde engelleniyor. Doğal olarak bu durum yasaklı etiket listesinin de giderek kabarmasına neden oluyor. Özellikle pornografi içerikli paylaşımların ve bu tip çağrışımlar yapan etiketlerin kaldırılması konusunda Instagram’ın özverili bir çalışma içerisinde olduğunu söylemek gerekiyor. Yakın zamanda artan kullanıcı sayılarıyla beraber bu kural dengesini kurmak için Instagram’ın da topluluk kurallarını genişleteceği de kesin.

Instagram Yasaklı Etiketler Listesi Çoğalmaya Başladı
4.5 (89.16%) 371 votes

Bir önceki yazımız olan Dani Alves Instagram’dan İspanyol Basınını Bombaladı başlıklı makalemizde Dani Alves, Dani Alves Instagram ve Instagram futbolcular hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Sosyal Medya Kullanımına Artık Daha Çok Dikkat Etmek Gerekiyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir