Instagram Yaşı Tutmayan Kullanıcıları Bildirme

Instagram Yaşı Tutmayan Kullanıcıları Bildirme

13 yaşının altındaki kişilerin sosyal medya platformlarında hesap açamayacakları bilinmekte olup, Instagram yaşı tutmayan kullanıcıları bildirme işlemi sayesinde 13 yaş altında bir kullanıcı ile karşılaştığınızda bu durumu Instagram yetkililerine bildirebilirsiniz.

Instagram Yaşı Tutmayan Kullanıcıları Bildirme

Bildiğiniz üzere 13 yaşın altında olup da sosyal medya mecralarında hesap açan birçok çocuk bulunmaktadır. Sosyal medyada bulunan içeriklerin çocuklar üzerindeki etkisi düşünüldüğünde aslında hesap açmaları hiç faydalarına değildir. Sizde 13 yaş altında olduğunuz bir hesapla karşılaştığınızı düşünüyorsanız, Bu durumu Instagram yetkililerine bildirerek hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Her ne kadar kalıcı bir çözüm olmasa da siz üzerinize düşen görevi yerine getirmiş olursunuz.

Instagram Yaşı Tutmayan Kullanıcıları Bildirme Nasıl Yapılır?

Instagram tarafından Doğru olmayan bir doğum tarihi vererek kaydolmuş bir çocuğun hesabını şikâyet ediyorsanız ve çocuğun yaşının 13’ten küçük olduğu doğrulanabiliyorsa, hesabı sileriz. Hesabın silindiğine dair onay almazsınız, ancak Instagram’da bu hesabı artık görmezsiniz. Şikâyet formundaki tüm alanları detaylı bir şekilde doldurmanız (Ör. Şikâyet ettiğiniz kullanıcı adını belirtmelisiniz) gereken işlemi yapabilmemize yardımcı olacaktır.” bu şekilde açıklanan yaşı tutmayan kullanıcıları bildirme işlemini yazımızı okuyarak kolayca yapabilirsiniz.

Öncelikle buraya tıklayarak Instagram yaşı tutmayan kullanıcıları bildirme formuna gitmeniz gerekiyor. Instagram bildirim için bu formun kullanılması gerektiğini “Instagram’ı kullanan birinin 13 yaşından küçük olduğunu veya 13 yaşından küçük çocuğunuzu taklit ettiğini düşünüyorsanız, lütfen kendisinin hesabını bildirmek için bu formu kullanın.” ifadeleriyle belirtmektedir. Form açıldıktan sonra gerekli yerleri doldurmanız gerekmektedir.

Soru 1: Şikâyet etmek istediğiniz hesabın Instagram kullanıcı adı

Şikâyet ettiğiniz hesabın kullanıcı adını yazmalısınız.

Soru 2: Şikâyet etmek istediğiniz kişinin adı ve soyadı

Şikâyet ettiğiniz hesabın adını ve soyadını yazmalısınız.

Soru 3: Şikâyet etmek istediğiniz kişinin Doğum Tarihi

Şikâyet ettiğiniz kişinin gerçek doğum tarihini biliyorsanız buraya yazabilirsiniz. Bilmiyorsanız boş bırakın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Soru 4: Bu kişiyle ilişkiniz

Şikâyet edilen kişiyle herhangi bir akrabalık bağınız varsa bunu burada belirtebilirsiniz.

Tüm soruları cevapladıktan sonra “Gönder” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Instagram yaşı tutmayan kullanıcıları bildirme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
4 yorum
  1. Çok gerekli dijital polisler olucak aslında 16 yaşından küçük hiç kimseyi almayacaksın instagram, facebook ve twitter vs cidden insanlar art niyetli koruma amaçlı güzel bir uygulama olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir