Instagram kullanımı

Instagram Yatay Fotoğraf Yükleme İşlemi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Yeni güncellemesiyle beraber Instagram yatay fotoğraf yükleme işlemi aktif edildi. Artık eski sistemde olduğu gibi kare paylaşımlar yapma zorunluluğu yok. Eğer ki fotoğrafınızın boyutu büyükse artık yatay olarak yayınlama yapabiliyorsunuz. Peki, yeni sistemle yatay fotoğraf paylaşımını nasıl yapabiliyoruz? Bu işlem için saatlerinizi vermenize gerek yok. Paylaşım için ekstra bir özellik kullanmanıza da gerek yok.

Öncelikle son versiyonun telefonunuzda yüklü olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi halde yeni güncellemeyle sunulan yatay fotoğraf modunu kullanamazsınız. Güncelleştirmeyi aldığınızdan emin olduktan sonra normal bir şekilde fotoğraf yükleme işlemine geçiyorsunuz. Fotoğraf işaretine basarak menüyü açıyorsunuz yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz. Değişiklik ise tam bu noktada devreye giriyor. Eski sistemde olduğu gibi fotoğrafınız büyükse kırpmanıza gerek yok. Fotoğraf kare boyutuna göre büyük geldiyse fotoğrafın köşesinden bulunan değiştir simgesini kullanıyorsunuz. Fotoğrafınız otomatik olarak yatay konuma getiriliyor. Bu işlemden sonra yapmanız gereken başka bir şey yok. Eski sistemdeki gibi yayınlama yapmanız yeterli. Artık takipçileriniz resminize tıkladığı zaman getirdiğiniz yatay konumda görüntüleme yapabiliyor. Tabi eskisi gibi kare paylaşım yapma imkanınızda var. Resme göre bu durumu sizin ayarlamanız gerekiyor. Zaten yapılan açıklamada da Instagram, kullanıcıya biraz daha fazla özgürlük sunmak ve resmilerde ki oynamayı azaltmak için böyle bir yola başvurduğunu da açıkladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/takipci/turk-gercek

Instagram Yatay Fotoğraf Yükleme İşlemi
4.4 (88.51%) 275 votes

Bir önceki yazımız olan Öykü Gürman Instagram Paylaşımıyla Şaşırttı başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, Öykü Gürman ve Öykü Gürman Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Sunucuları Sonunda Hacklendi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir