Instagram Yayınları Facebook Üzerinden Paylaşma (2020)

Instagram Yayınları Facebook Üzerinden Paylaşma (2020)

Son dönemin iki lider uygulaması, farklı seçenekler ortaya çıkararak, kişilere en rahat kullanım sunmayı amaçlıyor. Instagram anların ölümsüzleştirildiği, güzel karelerin insanlarla paylaşıldığı bir platform. Bu platformla benzer özellikler gösteren, daha çok paylaşım kadar iletişim odaklı hareket eden Facebook, fotoğrafların paylaşılmasına olanak sağlıyor. Bu şekilde Instagram yayınları kolay bir şekilde Facebook üzerinde paylaşılabiliyor. Instagram Yayınları Facebook Üzerinden Paylaşma nasıl yapılır gelin yakından bakalım.

Instagram hakkında

2010 yılında hayatımıza giren bu uygulama, aslında ilk olarak İOS alt yapısı için hazırlanmıştı. İlk başta sadece bu sistemdeyken, özelliklerinin bir çok kişi tarafından beğenilmesi üzerine Android sisteminde de kullanılmaya başladı. Günümüzde 100 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Farklı efect seçenekleri ile insanlar anlarını, değişik tasarımlarla paylaşma olanağına sahip oluyor.

instagram yayini paylas

Instagram yayınları oldukça ilgi görüyor.  Bu denli popüler olmasının en büyük nedeni ise, diğer sosyal medya hesapları ile uyum içinde olması. Yani bu uygulamaya yüklenen fotoğraflar, başka sosyal medya hesaplarında kolay bir şekilde paylaşılabilme olanağını sunuyor. Bu yayınlanan fotoğrafları, Flickr, Tumblr uygulamaları ve Twitter, Facebook gibi uygulamalarda paylaşma olanağı sağlıyor. Popülerliğini her geçen gün arttırması ve Facebook üzerinden de paylaşım olanağı sunulması üzerine, bu uygulama Facebook tarafından 2012 yılında 1 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata satın alınmıştır.

Yazıda Instagram yayınlarını Facebook üzerinde paylaşma nasıl yapılır, bu iki uygulama birbirine nasıl entegre edilir, bunlarla ilgili detaylı bilgiye yer verilecektir.

Instagramdaki paylaşımlar Facebook’ta nasıl yayınlanır?

Binbir emekle efect yaptınız, düzenlediniz ve Instagram uygulamasında paylaştınız. Bu düzenlemeyi bozmadan başka hesaplarda da paylaşmak istiyorsunuz. Bu işlem oldukça kolay. Instagram yayınlarını Facebook üzerinde paylaşma işlemi hakkında tüm bilgileri burada bulabilirsiniz. Nasıl paylaşacağınıza dair bilgiler aşama aşama:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

instagram facebook uzerinden paylasma

 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. (Mobil uygulama ya da masa üstü fark etmez.)

instagram yayini paylas

 • Hesabınızda profil sekmesine giriş yapın. Profilde sağ üst köşede üç noktaya tıklayarak ‘’ayarlar’’ bölümü yer alıyor. Ayarlar bölümünde düzenlemek ya da değiştirmek istediğiniz tüm bilgiler yer alıyor.

instagram facebook bagla

 • Ayarlar bölümüne girdiğinizde karşınıza Bağlantılı hesaplar bölümü çıkacak. Aradığınız, yapmanız gereken işlem burada. Bu kısımda, Instagramla bağlantılı diğer uygulamalar hakkında tüm bilgileri görebilirsiniz.

instagram yayini facebookda paylasma

 • Hangi uygulamalara bağlanabileceğinize dair isimler burada yer alır. Instagram tarafından entegre özelliğine sahip Facebook, Twitter, Tumblr gibi tüm uygulamalar ana ekranda görünür.
 • Bu görünen uygulamalar arasında Facebook’ta bulunuyor. Facebook sekmesine tıkladığınızda, sizden Facebook giriş bilgileriniz istenecek. Kendi hesabınıza ait bilgileri girdikten sonra, iki uygulama birbirine bağlantı gönderecek ve hesaplar birbiriyle bağlantılı hale gelecek.
 • Bazen, tüm aşamaları yaptım ama bağlantı sorunu oldu, hesaplar bağlı görünse bile Instagram fotoğrafını Facebook’ta göremiyorum şeklinde sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer yanlış bir şey yapmadıysanız ya da farklı bir sorun yoksa, iki uygulamadan da çıkış yapmanız sorunu çözecektir. İki uygulamadan da çıkış yaparak, uygulamalara sıfırdan giriş yapın. Bu işlem değişikliklerin algılanmasını kolaylaştırarak, güncelleştirme yapacaktır.

Bu sorunlarla sürekli karşılaşmanız durumunda, bir miktar bekleyin. Sonrasında aynı işlemleri tekrarlayın. Bazen internet bağlantısından kaynaklı olarak ya da bazı sorunlardan dolayı, işlem gerçekleşmeyebiliyor. Bu sorunlardan kaynaklı durumlatda, tekrar denemeniz durumunda büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır.

Instagram uygulamasından çıkış yapmanız için takip etmeniz gereken adımlar:

facebookta instagram paylasma

 • Öncelikle Instagram uygulaması girişi yapıldıktan sonra, Profil bölümünde sağ üst kısımda üç nokta göreceksiniz. Bu üç noktadan bir çok yere ulaşabilirsiniz.
 • Bu üç noktaya tıklayıp, ayarlar kısmında ekranın en altında yer alan çıkış yap sekmesine tıkladığınız anda, hesaptan çıkış yapmış olacaksınız.

Facebook uygulamasından çıkış yapmanız için takip etmeniz gereken adımlar:

 • İlk olarak Facebook uygulamasına giriş yapın. Sağ üst köşede üç yatay çubuk göreceksiniz.
 • Bu yatay çubuğa tıklayıp, çıkış yap dediğinizde, hesaptan çıkma işlemi gerçekleşmiş olacak.

Bunları doğru bir şekilde yaptıktan sonra ilk olarak Facebook uygulamasına giriş yapın. İkinci olarak Instagram uygulamasına giriş yapın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

instagram facebook bagla

 • Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda hesapları da birbirine bağlamış olursunuz. Instagram yayınlarını Facebook üzerinde paylaşma için iki uygulamayı birbirine bağladım. Peki şimdi ne olacak? Bu işlem sayesinde Instagram da paylaşmak için düzenlemekle uğraştığınız fotoğrafları, ekstra bir çaba göstererek Facebook hesabınızda paylaşmanıza gerek kalmayacak. Instagram yayınları paylaşımlarınız için Facebook’ta da paylaşılsın seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Instagram üzerinde paylaşılan tüm fotoğraflar, anında algılanıp Facebook üzerinden de paylaşılacak. Bu şekilde iki kez uğraşmadan, tek seferde aynı fotoğrafı iki farklı yerde paylaşma imkanına sahip olacaksınız.

Sürekli yeni özelliklerle, kullanıcılarına konforlu bir kullanım sunan Instagram’ın, her geçen gün takipçilerini neden bu kadar arttırdığını da anlamak zor değil. Normalde her iki uygulamaya ayrı ayrı girerek, iki kere uğraşıp fotoğrafları paylaşmak zorunda kalıyordunuz. Ancak bu hesapları birbirine bağlama kolaylığı sayesinde, zamandan tasarruf etme olanağına sahip oluyorsunuz. Siz sadece bir yerde düzenleme yapıyorsunuz ancak iki hesapta da aynı fotoğraf paylaşılıyor. Instagram yayınlarını Facebook üzerinde paylaşma özelliği tamamen kullanıcı memnuniyeti odaklı ve oldukça işlevsel!

Genel sorunlar

Ancak zaman zaman sorunlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle tüm işlemlerin yapılmasına rağmen, hala bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Instagram üzerinden paylaştığım fotoğraf, otomatik olarak Facebook üzerinden paylaşılmıyor sorunu üzerine yapılması gereken birkaç işlem var. Bu işlemler sonucunda Instagram yayınları diğer uygulamada da görünecek.

instagram yayinlari paylasma

Hesapları birbirine entegre etme sürecinde bahsettiğimiz aşamaları aynı şekilde uygulayarak, Instagram üzerindeki bağlantılı hesaplar bölümüne gidin. Bağlantılı hesaplar sekmesi üzerinden Facebook uygulamasını bularak, verdiğiniz izinleri kaldırın. Artık hesaplar birbirine bağlı değil. Uygulamalardan çıkış yapıp tekrar giriş yapın. Son aşamada ise, hesapları birbirine bağlamak için yaptığınız her şeyi adım adım tekrar uygulayın. Farklı bir durum yoksa sorun ortadan kalkacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesap Büyütme İpuçları

Instagram Yayınları Facebook Üzerinden Paylaşılabilir Mi?

Instagram üzerinden yapacağınız yayınları isterseniz Facebook üzerinden paylaşabilirsiniz. Böylece yayınlarınızın etkileşim oranı iki katına çıkacaktır.

Instagram Hesabımı Facebook Hesabım İle Bağlayabilir Miyim?

Instagram hesaplarınızı istemeniz durumunda, Facebook hesabınız ile bağlayabilirsiniz. Böylece paylaşımlarınız, hikayeleriniz ve yayınlarınız Facebook üzerin de de görünecektir.

Instagram Yayın Açmak Ücretli Midir?

Instagram üzerinden yayın açmak ücretsizdir. Ayrıca Facebook ile paylaşmak içinde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
7 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Uzun zamandır bu uygulamayı kullanıyorum. Zaten paylaşım yaparken alt tarafta seçenek sunuyor ister paylaş ister paylaşma o sana kalmış. Ama bu şekilde olması gerçekten güzel. En azından aynı şeyleri paylaşırken uğraşı istemiyor.

 2. ayrı ayrı kaç hesap bağlanabiliyor. Daha önce bunun hakkında bir duyum almıştım. Dilerseniz tüm hesaplarınızı tek bir hesaba bağlayabilirsiniz diyorlardı. Doğruluk payı var mı?

 3. Tek seferde bir resmi üç ayrı sosyal medya hesabından paylaşabiliyorum. Çok güzel bir uygulama uğraşı vermeden paylaşımları tek elden yapıyorsun güze bence