İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram yedek kod sistemi ile birlikte hesap güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Instagram güvenliğini arttırmak için sosyal medya devi son günlerde bir hayli önemli adımlar atmaya başladı. Sosyal medya devi özellikle kullanıcıların hesaplarının ele geçirilmesi ya da hesaplarına giriş yapmalarının engellenmesi gibi sorunların tamamen önüne geçmeyi amaçlıyor. Instagram’ın internet dünyasında sahteciliklerin artmasıyla beraber yaşanan bu sorunların önüne geçmek için attığı adımlar arasında en çok ilgi çekenlerinden birisi de giriş sisteminde yaptığı şifrelemeler.

İlk olarak giriş sisteminde yapılan bu değişikliklerle beraber artık kullanıcıların iki aşamalı doğrulama sistemini kullanmaları da sağlanmıştı. Instagram kullanıcıları bu sayede uygulamaya girmek istediklerinde öncelikle doğrulama işlemlerini yapmak zorunda kalıyorlar. Bu durumda da kullanıcıdan başka birinin hesabına girmesinin tamamen önüne geçilmiş oluyor. İki aşamalı kontrol sistemiyle beraber bu şekilde ekstra bir giriş güvenliği sağlanıyor.

Sistemin işleyişinde ise SMS kontrolü yatıyor. Her ne kadar böylelikle giriş aşamasında maksimum güvenlik sağlanıyor olsa da bunun dışında yaşanacak bir sorunda da kullanıcının da hesaba giriş yapması bir hayli zorlaşıyor. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmama adına ise Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bazı ayrıcalıklar var.

Instagram İki Aşamalı Kontrol Sistemi

Bu ayrıcalıklardan birisi de yedek kod sistemi. Kullanıcıların iki aşamalı doğrulama sisteminde yaşayacakları bir sorunda doğrudan yedek kod kullanımı yapılarak sorunun önüne geçilebiliyor. Yedek kod sistemine ve nasıl kullanılacağına geçmeden önce iki aşamaları kontrol sistemi hakkında daha detaylı bilgiler verelim. Ardından yedek kodu nasıl alacağınızdan ve hangi durumlarda kullanacağınızdan bahsedeceğiz.

Instagram tarafından sunulan iki aşamalı kontrol sistemi yukarıda da belirttiğimiz gibi doğrudan uygulamanın giriş kısmında yaşanacak hack olaylarının önüne geçmek için kullanılıyor. Kullanıcıların giriş bilgileri çalınsa bile iki aşamalı koruma sistemini kullanmanız durumunda giriş bilgilerine ek olarak SMS kodu girişi de yapmak gerektiği için herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Yani sizin adınıza hesabınıza kimse giremiyor.

Tabi standart yöntemlerle. Hesabınıza giriş yapmak istediğinizde ise kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde yazdıysanız eğer verdiğiniz telefon numarasına bir kod geliyor ve karşınıza gelen bu ekrana kodu girmeniz gerekiyor. Kodunuzu girdikten sonra SMS onayını da yapmış oluyorsunuz ve artık güvenli bir şekilde Instagram hesabınızı kullanabiliyorsunuz. Üstelik her girişte SMS kodunun da değişiyor olması ekstra bir güvenlik sunmakta. Yani standart yöntemlerle sizin giriş bilgilerinizin çalınmasının tamamen önüne geçmiş oluyorsunuz.

Yedek Kod Sistemi Nasıl Aktif Edilecek ?

 • Instagram iki aşamalı kontrol sistemini açmak için öncelikle profil menünüze girmeniz gerekecek. Profil menünüze girdikten sonra ise iOS için çark, Android için üç nokta simgesine basarak ayarlar kısmına giriyorsunuz.
 • Daha sonrasında ekranda en aşağı inerek Instagram iki faktörlü doğrulama sekmesine girmeniz gerekiyor.
 • İki aşamalı kontrol sistemine girdiğinizde ise bir seçenek göreceksiniz. “Güvenlik kodu gereksin” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Şimdi bu seçeneği aktif etmeniz gerekiyor. Söz konusu sekmeyi aktif ettikten sonra hesabınızın doğrulanmış bir telefon numarası olması isteniyor.
 • Zaten hesabınızda bir telefon numarası kullanıyorsanız sıkıntı yok. Fakat numara ekli değilse doğrudan yeni bir telefon numarası girişi yapmanız gerekiyor ki zaten bu numaranın ilk doğrulaması içinde sizden bir kod isteniyor. Verdiğiniz yeni numaraya gelen kodu ekrana girdikten sonra Instagram iki aşamalı doğrulama sistemi kullanıma girmiş oluyor.
instagram yedek kodlar

Artık hesabınıza hemen her girişinizde sizden SMS onay kodu doldurmanız istenecek. SMS onay ekranına telefonunuza gelen kodu girmezseniz sistem otomatik olarak girişi gerçekleştiremeyecek. Bunun dışında Instagram güvenlik kodunu kapatmak isteseniz bile öncelikle giriş yapmanız gerekiyor. Peki giriş yapmak istediğinizde onay kodu telefonunuza gelmezse ya da kullandığınız numarayla ilgili bir sıkıntı yaşarsanız ne yapacaksınız?

İşte bu durumda da devreye yedek kod sistemi giriyor. Yedek kod sistemi sayesinde SMS onay kodunuz gelmese bile Instagram hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz. Bu yönü ile değerlendirdiğimizde SMS doğrulama sistemlerinde yedek kod sistemi hayati önem taşımakta. Peki iki aşamalı kontrol sisteminde sorun yaşarsak yedek kodumuzu nasıl kullanacağız? Yedek kod nereden alınır ve nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak ele alalım.

instagram yedek kodlar

Instagram Yedek Kod Sistemi

İlk olarak bir kez daha hatırlatalım bu yedek kod sistemi SMS kodunun gelmediği ya da numarada sıkıtılar yaşandığı durumunda epey işe yaramakta. Genel olarak da bu sistem üzerinde yedek kod kullanımı yapmak mümkün oluyor. Yedek kodları almak için ise belli başlı ayarları yapmanız gerekiyor. Instagram bu gibi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kullanılacak olan kodları liste halinde size sunmakta. Yapacağınız ayarlarla bu listeye ulaşmaya çalışacaksınız. Yedek kod listesine ulaşmak için yapmanız gereken işlemler ise şöyle sıralanabilir;

 • Yine ilk olarak tüm ayarları yapacağımız profil menüsüne gitmemiz gerekecek. Profil menüsüne girdikten sonra ise yine ayarlar kısmına girmemiz gerekiyor.

 • Yukarı da belirttiğimiz gibi iOS ve Android işletim sisteminden ayarlar kısmına girdikten sonra ise yine açılan menüden alt kısımlara inmeniz ve buradan da “iki faktörlü kimlik doğrulaması” kısmına girmeniz gerekiyor.

 • İki faktörlü kimlik doğrulama sistemine giriş yaptığınız bölümde yine alt kısımda “yedek kodlar al” sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığınızda yedek kodlarınızın listesini almış oluyorsunuz. SMS kod sisteminde bir hata ile karşı karşıya kalındığında doğrudan yedek kodlarınız listesinden kodları girerek hesabınızı açabilirsiniz. Fakat hemen belirtelim her kod bir giriş için kullanılıyor.
instagram yedek kodlar

Kodların Yenilenmesi

 • İki aşamalı kontrol sistemini kullanarak giriş sistemimizi değiştirdik. Ek olarak yine aynı sistem üzerinden belli ayarlamalar yaparak yaşayacağımız herhangi bir sorunda çözüm oluşturacak olan yedek kodlarımızı da aldık. Peki bu yedek kodların başına bir şey gelirse? Veya yedek kodlar listesinde yer alan tüm kodları kullandıysak ne yapmamız gerekiyor?

 • Bu konuyu da düşünen Instagram, böyle bir durumla karşı karşıya kalan kullanıcılar için yenileme sistemi sunuyor. Instagram tarafından sunulan yenileme sistemi sayesinde sadece yeni kodları almak için belli başlı ayarları yapmanız yeterli. Bu ayarlamalardan sonra elinizde yer alan kodları birebir değiştirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken işlemler ise şöyle;

 • Yine her zaman olduğu gibi ilk önce profil menüsüne iriş yapıyoruz. Profil menümüze giriş yaptıktan sonra ise yine ayarlar sekmesine giriyoruz. Artık buraları kısa geçelim.

 • Daha sonra ise ayarlar sekmesinden “iki faktörlü kimlik doğrulama” kısmına giriş yapıyoruz. Bu kısımdan “yedek kodları al” sekmesine bir kez daha dokunuyoruz.

 • Şimdi açılan menüden “yeni kodlar al” demeniz yeterli olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından yedek kodlar listeniz yenilenir.

Önemli Not: Tüm bu işlemler için Instagram hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekiyor. Yani yedek kodlarınızı almadıysanız ve SMS sorunu nedeniyle onay alamıyorsanız bu sistemin bir anlamı yok. Bunun için mutlaka herhangi bir sorun yaşamadan, hatta iki faktörlü korumayı açar açmaz yedek kodlarınızı almalı ve bu kodları saklamalısınız. Aksi halde giriş yapamadığınız sürece sorunu çözecek kodlara ulaşmanız mümkün değil.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzün sosyal medya ve teknoloji çağı oluşu ile her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme ya da sosyal medya bazında yeni bir güncelleme yaşanabili...

Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram şifremi unuttum adlı blog yazımız ile bu gibi bir problem yaşadığınızda yapmanız gerekeni öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/twitter-retweet-satin-al

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulaması Instagram’a giriş yaparken güvenlik önlemlerinizi arttırarak sms ile onay kodu alarak giriş sağlamak için yapılan bir sistemdir.

Instagram ayarları kısmından hesap bilgilerinizi düzenleyerek telefon numarası ekleyebilirsiniz.

Instagram mail adresinizi girdikten sonra mailinize gelen doğrulama kodunu onaylayarak mail adresinizi onaylayabilirsiniz.

Instagram hesabınızın çalınması durumunda hızlı bir şekilde destek merkezi ile iletişime geçmelisiniz. Hesap kurtarma adımlarını aksatmadan uygulamalısınız.

Instagram için hizmet vermekte olan 3.parti uygulamaların sizlerden şifre istemesi durumunda kesinlikle şifrenizi vermeyiniz. Hesabınız izinsiz kullanılabilir.

Eski hesabınıza ait olan kullanıcı adınızı kullanmanız mümkün değildir. Silinen hesapların kullanıcı adları kullanım dışı olacaktır.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir? Nasıl Alınır? Hakkında 73 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 104 Ortalama: 5 )

73 yorum

 1. Eda
  Eda

  Hesabıma giris yapamiyorum soyler_123 Kod gelmiyor yardımcı olabilirmisiniz acil

 2. seyma
  seyma

  instagrama güvenlik kodu istiyor tıklıyorum ve kod gelmiyor

  • Murat
   Murat

   Bende de aynı durum var çözüm bulabildiniz mi siz

 3. Naz
  Naz

  Fakat kimse yazmamış kurtarama kodu uzun altı haneli olması lazım o nasıl olacak kurtarma kodu hanesi fazla

  • Yusuf
   Yusuf

   Aynen 8 haneli güzelim hesap gitti

 4. MUTLU
  MUTLU

  KURTARMA KODUNU NASIL NERDE KULLANICAZ VİDEO HALİNDE VEYA TAM AÇIKLAMALI ANLATIRMISINIZ.

 5. Atakan
  Atakan

  Yedek kodlari kaybettim.Instagrama giris yapamiyorum simdi ne yapacagim?

 6. muhammeteminkirac
  muhammeteminkirac

  bunu ben yapmadım dıyor kod istiyor e omuyor 6 gundur giremiyorum

 7. Ömer
  Ömer

  Omer.0401 kulanici adliyim instagramima giris yapamiyorum yardim ede bilirmisinizz

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba; instagram giriş sorunları için, https://help.instagram.com/1068717813216421/?helpref=hc_fnav&bc[0]=368390626577968&bc[1]=1640354582954730 linkten yardım alabilirsiniz.

 8. Simge
  Simge

  hesabımı geçici olarak dondurdum. iki farklı kimlik doğrulaması olduğu için kod gelmesi lazım ve giriş yapabilmem lazım. şu an giriş yapmak için kod gelmiyor. hesabım donuk olduğu için de kurtarma kodu kullanamıyorum. lütfen yardımcı olun

 9. Özcan
  Özcan

  Çözüldü: Sms gelmiyorsa aynı telefon numarasından farklı bir yeni hesap açarsanız instangram eski hesabınızdaki iki faktörlük doğrulamayı otomatik olarak kapatır,eski hesabınıza direkt giriş yapabilirsiniz

  • ahmett
   ahmett

   Merhaba! instagram hesabım çalındı kurtarma kodu aldım ilk mailime tekrar aldım hesabımı 2 faktörlüyü aktif ettim aynı telno ile 2 hesabı kullanıyordum ayrıca bir iki gün kullsndım şifre hepsini değiştirdim hesap birden birşey oldu kimlik doğrulama kodu istiyor ama ekrandaki mail bana ait değil hiçbir yolla giriş yapamıyorum illaki o farklı maile yönlendiriyor bendentılamıyorum tabiki hesap ortada kaldı ne ben nede çalanlar giremiyor çözüm nedir acaba??

   • Insta Takipçi
    Insta Takipçi

    Merhaba numaraya kod gönderilmesini talep edebilirsiniz.

  • Zeynep
   Zeynep

   Kesin olarak olurmu acaba denesek eminmiyiz bu olurmu girmemiz gerekiyor hesabımızada artık yapamadık bir türlü

 10. Beyza
  Beyza

  Ben kurtarma kodunu falan hatırlamıyorum yedek kodlarım duruyor ama bu seferde hatalı diyor yardımcı olur musunuz

  • Emine
   Emine

   Bu kod tam olarak nereye giriliyor

 11. Onur
  Onur

  Elimde kurtarma kodu mevcut. Allah aşkına ben bunu nasıl kullanacağım biri beni bunu hangi sayfadan yapacağım bilgisini versin

 12. Meryem
  Meryem

  Ben iki faktörlü kimlik doğrulaması yaptım. Sürekli bana kod geliyor birisi hesabıma mı girmeye çalışıyor anlamadım

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, şu an ciddi bir saldırı var eğer şifre yenileme bağlantısı geliyorsa bu bağlantıya tıklamamanız gerekmektedir. Onun dışında hesabınıza girmeye çalıştığınızda doğrulama ister.

   • metin
    metin

    dostum numarama dogrulama kodu gelmiyor *** hesabim adi gelmiyor kafayi yicem lutfen

    • Insta Takipçi
     Insta Takipçi

     Merhaba, 1 kere kod geldiyse ve yanlışlıkla sildiyseniz veya kaçırdıysanız sonunda tekrar kod gönderilmemektedir. Bir süre bekleyip tekrar deneyebilirsiniz.

    • Zeynep
     Zeynep

     İnstegram sayfamıza şifremizle giriyoruz lakin kimlik doğrulama kodumuzu unuttuk giriş yapamıyoruz yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

     • Emre Öztürk
      Emre Öztürk

      Bende de ayni oldu ya

   • Emine
    Emine

    Merhaba ben bir haftadır Instagram hesabıma giremiyorum. Şifresini unuttum yenilemek için link gönderiyorum ama error veriyor yardımcı olur musunuz

    • Insta Takipçi
     Insta Takipçi

     Merhaba, https://help.instagram.com/ bu link üzerinden hesap bilgisi değiştirme talebi oluşturmalısınız.

 13. Yusuf
  Yusuf

  Aynen ya nasıl kullanacağız bunu Allah aşkına

 14. Kader
  Kader

  Merhaba.instagram şifremi ve mailin şifresini bilmiyorum.elimde 5 tane kurtarma kodu var.giriş yapabilir miyim bunlarla?acil cevap lütfen çünkü cihazı değiştirmem gerekiyor.teşekkür ederim.

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, Hesap kurtarma kodlarının belirli bir geçerlilik süreleri bulunmaktadır. Bu süreler bitmeden kodlardan yararlanabilirsiniz.

   • Cihangir aslan
    Cihangir aslan

    Merhaba! Benım epostama kod gönderıldı dıyor ama eposta ma bakıyom yok numarama kod gelmıyor acaba çok mu fazla kod ıstedım ondan mı gelmıyom suresi nezman bıtter kodun

    • Enes Bulut
     Enes Bulut

     Merhaba, kodların kullanım süreleri çok kısadır. (1-2 dakika gibi). Doğru mail adresini kullandığınızdan emin misiniz?

 15. Aynur
  Aynur

  Merhaba ben geçen gün hesabımı dondurdum.iki faktorlu dogrulamayi kullandigim telefon hattımida kapattirdim yani sms gelemicek.kurtarma kodlarini sakliyorum ama iki faktorlü dogrulama ayarıni 2-3 sefer kaldirdim oncekilerin kurtarma kodlarini saklamiştım ama en son tekrar o ayari yaptigim zamanki kodlari saklamadim acaba acmak istesem önceki kodlarimla açabilirmiyim hesabimi tesekkurler

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, Hesap kurtarma kodları belli süreler zarfında geçerlidir. Bu kodların süreleri geçtikten sonra sizlere faydası olmaz. Ayrıca kalıcı olarak sildiğiniz hesabınız 30 gün içerisinde geri getirilemeyecek şekilde silinecektir.

 16. Hasret
  Hasret

  Merhaba instagram hesabıma kayıtlı olan telefon numaram artık bende yok ama yedek kodlar duruypr ama kodlar 8 hane olduğu için kod kısmına yazamıyorum yedek kodlar ile hesabımı kurtarabilir miyim

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, eğer kodların kullanım süresi dolmadı ise kodları kurtararak hesabınızı kurtarabilirsiniz.

 17. Esra
  Esra

  Tekyou

 18. Emre Öztürk
  Emre Öztürk

  Yedek kodları almayı unuttum lütfen acilen yardımcı olunuz

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, Instagram destek merkezi üzerinden bu adresi kullanarak https://help.instagram.com/ iletişime geçebilirsiniz.

 19. Meryem Kayıkcı
  Meryem Kayıkcı

  Merhabalar, instagram adresime şifremi unuttuğum için giriş yapamıyorum ve çift koruma faktörü var. Kodlarım var fakat giriş için bu kodu isteyen ekran çıkmıyor nereden yapıldığını ve nasıl giriş yapabileceğim konusunda yardımcı olur musunuz??

 20. Rahile
  Rahile

  Merhaba,ben 3 hafta önce instagram hesabımı geçici olarak kapatmıştım. Şimdi tekrar giriş yapmak istiyorum ama iki faktörlü doğrulama aktif olduğu için kod istiyor( Duo Mobile). Duo Mobile uygulamasını telefonumdan kaldırdığım için kod alamıyorum, uygulamayı indirsem bile hesabıma giriş yapamıyoum. Yedek kodlarımı da kaybettim. Bu durumda ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olun🙏

  • Muhammed
   Muhammed

   Aynı sorunla karşı karşıyayım sonuç aldiniz mi?

 21. Arife
  Arife

  Unutma! Doğru söz işine gelmeyenin zoruna gider.

 22. Semih
  Semih

  İnstagram güvenlik kodu sms gönder

 23. Cihangir aslan
  Cihangir aslan

  Merhaba numaraya kod gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 24. Fatma yorulmaz
  Fatma yorulmaz

  Merhaba nolur yardımcı olun bana yedek kodumu bilmiyorum şifremi bilmiyorum instegrama giremiyorum

 25. Semih
  Semih

  Instagram güvenlik kodu geliyor yardımcı olurmusunuz

 26. Burak
  Burak

  İnstagramımı sağlama alıp giriş yaparken numarama kod geliyordu. Ben yeni hat alınca eski numaramı kapadım. İnstgrama giriş yapayım derken eski kapanan numaraya kod gönderdik diyor. Eski numara kapalı oysa.. kurtarma kod ekran fotoda yok elimde nolur yardım edin

 27. Kaan hızlan
  Kaan hızlan

  Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir? Nasıl Alınır isimli yazınız oldukça faydalı. Teşekkürler.

 28. Kemal poyraz
  Kemal poyraz

  Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nedir?

 29. Onur
  Onur

  merhaba kolay gelsin Instagram çalındı yardımcı olur musunuz

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar, Instagarm hesabınızın bağlı olduğu mail adresinizi biliyorsanız yardımcı olabilirim Teşekkürler..

   • Enver Taş
    Enver Taş

    Merhaba dostum ben mail adresini biliyorum instagramım çalındı şifremi falan değiştiriyorum ama karşıma kimlik doğrulama uygulaması kodu istiyor ben etkinleştirmemiştim ama çalanlar etkinleştirmiş galiba nasıl kurtarabiliriz

   • Ceyda
    Ceyda

    Merhaba banada yardımcı olur musunuz hesabım dolandırıcılar tarafından çalındı

    • Enes Bulut
     Enes Bulut

     Merhabalar , hesabınızın mail adresini hatırlıyor musunuz acaba?

 30. Enver Taş
  Enver Taş

  Merhaba kolay gelsin instagram hesabım çalındı instagrama bağlı telefon numaram değiştirildi e mail üzerinden şifre değiştirip girmeye çalıştım hatta instagram yardım merkezindende giriş bağlantısı aldım ama benden kimlik doğrulama uygulamasından gelen kodu istiyor ben aktifleştirmemiştim onları kodlar bana gelmiyor hesabı kurtarma şansımız var mı?

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , mail adresiniz üzerinden yeni şifre oluşturup telefon numaranızı hesabınıza bağlamalısınız. Bu şekilde hesabınızı geri alabilirsiniz.

   • Enver Taş
    Enver Taş

    Maalesef bunu yapamıyorum mail üzerinden şifremi değiştirebiliyorum ama hesabıma giriş yapamıyorum iki faktörlü kimlik doğrulama kodu istiyor ve kod hesabı çalanlara gidiyor yardımcı olma şansınız var mı

    • Enver Taş
     Enver Taş

     Cevap verebilir misiniz?

     • Selen
      Selen

      Çözebildiniz mi? Ben de aynı dertten muzdaripim. Numara kapattırdığım hat, mailime ulaşıyorum fakat mail gelmiyor. Selfie atıp ben olduğumu onaylattırdım ve başka mail verdim link gönderiyorlar şifre sıfırlıyorum fakat sonrasında tekrar eski mailimi ve telefonuma kod gönderdiğini söylüyor doğrulayamıyorum. Nasıl çözeceğiz ya bunu..

     • Enes Bulut
      Enes Bulut

      Merhabalar , uygulamanızın güncellemesini kontrol etmelisiniz.

 31. Muhammed
  Muhammed

  Enes bey merhaba, instagram hesabıma (mskaratekin) iki faktörlü doğrulama işlemini gerçekleştirdim ne zaman yaptım pek hatırlamıyorum fakat bu işlemleri yaparken ordaki seçeneklerden uygulama veyahut sms ile kodu gönder butonunu işaretlemedim ve 1 hafta önce hesabımdan yanlışlıkla çıkış yaptım benden uygulamadaki 6 haneli kodu istiyor fakat telefonumda öyle bir uygulama yok instagram a mail atıp destek istedim 1 haftadır bekliyorum yardımcı olabilirmisiniz?

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , iki faktörlü kimlik doğrulaması yaptığınızda size gönderilen kodlar ile sadece giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında Instagram yardım merkezine yine de durumunuzu rapor halinde iletmelisiniz.

 32. İhsan
  İhsan

  Merhaba iyi çalışmalar instagram hesabım çalındı yardımci olabilir misiniz numarayı değiştirmisler kod gelmiyor

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar, hesabınızın bağlı olduğu mail adresini hatırlıyor musunuz?

 33. Hilal
  Hilal

  Telefonum kapandı yedek kodlarda gitti hesabıma giriş yapamıyorum yardım edebilirmisiniz ?

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , hesabınızın bağlı olduğu mail adresini biliyorsanız bu şekilde hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

   • Kutay
    Kutay

    Enes hocam merhabalar. İki faktörlü doğrulamam aktif fakat telefonum bozulduğu için kodlara erişimim yok. Instagrama web üzerinden girmeye çalıştığımda giremiyorum kodu alamadığım için. Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

    • Enes Bulut
     Enes Bulut

     Merhabalar, hattınızı ve bilgilerinizi başka bir telefona tanımlayıp deneyebilir misiniz?

 34. Harun
  Harun

  Aynı şekilde benimde çalındı numarayı ve mail’i değiştirmiş giriş yapamıyorum kisisel resimlerim ve mesajlarim vardı nasıl bir yol izleyeceğim lütfeen yardımcı olurmusunz hesabimi alabilirmiym tekrar

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , çalınan hesaplar için Instagram yardım merkezinden destek alabilirsiniz.

 35. nill
  nill

  merhaba uzun zaman önce instagram hesabımı dondurdum ve şuanda şifremi hatırlamıyorum. Yeni şifre istememe rağmen elimde bulunan kurtarma kodlarının süresi dolduğu için şifre yenilenme işlemimde gerçekleşmiyor bu durumda ne yapabilirim.

  • Cemali Batın
   Cemali Batın

   Instagram Destek yazıp orada bulunan formu doldurabilir ve durumunuzu iletebilirsiniz.