Instagram Yeni Tasarım İçin Test Aşamalarına Geçti

Instagram Yeni Tasarım İçin Test Aşamalarına Geçti

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram son yapılan açıklamalara göre bazı köklü değişiklikler yapmanın peşinde. Instagram yeni tasarım için gerekli testleri yaparak yakın zamanda kullanıcılara sunmayı planlıyor. 2016 yılında kullanıcıların aktifliği konusunda sorunlar yaşadığı bilinen Instagram bu sorunu çözebilmek için bir dizi güncelleme yayınlamıştı. Yayınlanan güncellemelerle beraber Instagram’ın sistemi de daha akıcı bir hale gelmişti. Özellikle video süresinin 60 saniye gibi 4 katı bir süreye çıkartılması uygulamanın aktifliğinin de bir hayli artmasına neden olmuştu. Video kararıyla büyük beğeni toplayan Instagram şimdilerde ise tasarımı değiştirmeye hazırlanıyor. Sadece ana sayfa ya da sadece web sürümünde değil köklü bir değişiklik yapmayı amaçlayan uygulama artık yeni tasarımları da test etmeye başladı.

Ortaya çıkan gerçeklere göre Instagram bu test aşamasında ilk olarak renk tonlarını değiştirdi. Gözü çok fazla yormayan ve yapılan paylaşımları biraz daha ön plana çıkaran bir tasarıma geçecek olan Instagram’ın tahmini tasarım renkleri ise beyaz ve siyah gibi iki ana renk oldu. Şimdiden test sonuçları sızdırılan ve ilk tasarım örnekleri internette dolaşan uygulamanın testleri ne zaman bitireceği yeni tasarım için nasıl bir karar vereceği de merak konusu oldu. Zira şuan için konu hakkında yapılmış olan resmi bir açıklama bulunmuyor. Buna karşın Instagram’ın tek yaptığı açıklamaya göre tasarım değişikliği yapacağı kesin. Fakat henüz internette dolaşan siyah beyaz görüntülerin gerçek test görüntüleri olup olmadığı kesin değil.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/turk-gercek

Yaklaşık 3 haftadır Instagram yeni sürüm hakkında açıklamalarda bulunuyor. Ne zaman aktif olacağı belli değil her an olabilir. Resmi olarak açıklanmış olmasa da bu sürümün beta şeklinde yayınlandığı ve yazılımcıların eline geçtiği de söylenenler arasındadır. Tüm bu bilgilerle beraber 7.3 sürümü için çalışmaların yapıldığını da biliyoruz. Tabi asıl merak edilen nota ise bu sürümün ne zaman piyasaya çıkacağı. Aslında bu konunun tam bir sır olduğunu söylemek lazım. Zira Instagram yetkilileri henüz bu konuda hiçbir açıklama yapmadı. Açıklama yapılmamasına karşın bazı bilgilerin sızdığı da ortada.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım Nasıl Kullanılır?

Çünkü daha önce sızan bilgilerden yeni bir tasarımla karşılaşacağımız, bunun yanında dinamik bir kullanım olacağı ve sistemsel arızaların giderileceği yönünde sızdırılmış bilgileri görmüştük. Şimdi ise güncellemenin yayın tarihi ile ilgili bir bilgi sızdırıldı. Yapılan açıklamaya göre Instagram’ın yeni sürümünde bazı hatalar var ve hala giderilemedi. Bu sorunların giderilmesi durumunda kararlı sürümlerin çıkarılacağı ortaya çıkarılacağı söyleniyor. Sızdırılan bilgilere göre tahmini olarak yapılan incelemelere göre çok kısa bir süre sonra yeni sürüm indirilmeye açılacak. Yani her an akıllı telefonunuzdan bu yönde bir bildirim alabilirsiniz. Yeni sürüme geçmek için ise yapılması gereken pek bir şey yok. Önceki güncellemelerde de olduğu gibi sadece gelen güncelleme mesajıyla Instagram yeni sürüme yükseltmeniz mümkün. Başka her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.

Son birkaç aydır aldığı kararlar ile hemen herkesi şaşırtmaya başlayan Instagram yeni tasarımı birileri tarafından sızdırıldı. Geçtiğimiz günlerde bu kararlarına bir yenisini eklemiş ve yeni bir tasarım kullanacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamada Instagram’ın tamamen sade bir ara yüze geçiş yapacağının haberleri verilmişti. Bu noktada sızdırılan yeni bilgilere göre Instagram’ın tamamen siyah ve beyaz renkleri kullanacağı tasarımında logoların bile değişim gösterileceği söylenmişti. Yeni tasarım hakkında açıklanan bu detaylar merak uyandırmaya başladığı sıralarda ise uygulamanın yeni tasarımının denenmeye başladığı da belirtildi. Test kullanıcılarının hesaplarına şimdiden verilen yeni tasarım konusunda ise yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Bu kez gelen haber ise Instagram’dan değil bir test kullanıcısından. Zira gelen habere göre yeni tasarım testlerinin APK dosyaları sızdırıldı. Yani bu şu demek oluyor ki isteyen kullanıcılar bu APK dosyalarını indirerek şimdiden Instagram’ın yeni tasarımına geçebiliyorlar. XDA Developers adı verilen bir forumda paylaşılan APK dosyaları ise büyük oranda indirilmeye başladı. Instagram konu hakkında bir açıklama yapmazken yeni tasarıma ilişkin bu APK dosyalarının yüklenebilmesi için eski Instagram hesaplarının da silinmesi gerektiği belirtildi. Bu noktada ise kullanıcıları hemen uyarmak gerekiyor. Forumlarda dolaşan söz konusu APK’nın güvenliği için her hangi bir dayanılır kaynak yok. Zira bazı kesimlere göre bu tasarım APK’sının çıkış nedeni de bilgileri ele geçirmek. Sadece bu yorumlara bakılarak bile resmi sürümün beklenmesi gerektiğini de belirtelim.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Yeni Tasarım İçin Test Aşamalarına Geçti
4.4 (87.27%) 33 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir