Instagram Yeni Tasarım

Instagram Yeni Tasarım İçin Test Aşamalarına Geçti

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram son yapılan açıklamalara göre bazı köklü değişiklikler yapmanın peşinde. 2016 yılında kullanıcıların aktifliği konusunda sorunlar yaşadığı bilinen Instagram bu sorunu çözebilmek için bir dizi güncelleme yayınlamıştı. Yayınlanan güncellemelerle beraber Instagram’ın sistemi de daha akıcı bir hale gelmişti. Özellikle video süresinin 60 saniye gibi 4 katı bir süreye çıkartılması uygulamanın aktifliğinin de bir hayli artmasına neden olmuştu. Video kararıyla büyük beğeni toplayan Instagram şimdilerde ise tasarımı değiştirmeye hazırlanıyor. Sadece ana sayfa ya da sadece web sürümünde değil köklü bir değişiklik yapmayı amaçlayan uygulama artık yeni tasarımları da test etmeye başladı.

Ortaya çıkan gerçeklere göre Instagram bu test aşamasında ilk olarak renk tonlarını değiştirdi. Gözü çok fazla yormayan ve yapılan paylaşımları biraz daha ön plana çıkaran bir tasarıma geçecek olan Instagram’ın tahmini tasarım renkleri ise beyaz ve siyah gibi iki ana renk oldu. Şimdiden test sonuçları sızdırılan ve ilk tasarım örnekleri internette dolaşan uygulamanın testleri ne zaman bitireceği yeni tasarım için nasıl bir karar vereceği de merak konusu oldu. Zira şuan için konu hakkında yapılmış olan resmi bir açıklama bulunmuyor. Buna karşın Instagram’ın tek yaptığı açıklamaya göre tasarım değişikliği yapacağı kesin. Fakat henüz internette dolaşan siyah beyaz görüntülerin gerçek test görüntüleri olup olmadığı kesin değil.

Instagram Yeni Tasarım İçin Test Aşamalarına Geçti
4.4 (87.27%) 33 votes

Bir önceki yazımız olan Avataria Oyunu Hakkında Yasak Kararı Çıktı başlıklı makalemizde Avataria Oyunu, Avataria Oyunu yasaklandı ve Facebook Avataria Oyunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook’a Yeni Emoji Destekleri Yolda
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir