Instagram Yineleme Hatası Ve Çözümü

Instagram Yineleme Hatası Ve Çözümü

Instagram yenileme hatası bir çok kullanıcıların sık sık karşılaştıkları önemli hatalardan birisi ve çözümü oldukça basit. İnternet sorunlarından dolayı kaynaklanan bu aksaklıklar ise hesap yönetiminizi ve hesabınızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu aksaklıklardan en sık yaşananı ise Instagram yineleme sorunu. Söz konusu sorun Instagram kullanımını oldukça olumsuz yönde etkiliyor. Kullanıcılar yorum yapmak ya da DM adı verilen direk mesaj yollama özelliğini kullanmak istedikleri sırada bağlantı yani yineleme sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Aslında genel anlamda sorunu bir bağlantı sorunu olarak değerlendirmemiz mümkün. Hatta bazı durumlarda uygulamaya girişiniz bile engellenebiliyor.

Bu tür aksaklıkların ise bazı çözümleri var. Öncelikle bir şeyi belirlemeniz lazım. Sorunu mobil veri üzerinden bağlandığınızda mı yaşıyorsunuz yoksa WİFİ üzerinden bağladığınız da mı? Bu noktaya dikkat etmeniz lazım. Zira iki alanda da kullanılan çözüm yöntemleri oldukça farklı. İlk olarak WİFİ üzerinden yaşanan sorun için yapabileceklerinize bakalım. Bunun için öncelikle telefonunuzdan ağ ayarlarına girmeniz ve DNS değerlerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Geçerli DNS adreslerini internetten bulup girdiğiniz zaman sorununuzun büyük oranda çözülmesi lazım. Mobil veride ise biraz daha farklı bir durum söz konusu. Zira mobil veri bağlantısında hattınızın paket özelliği de önemli. Yani internet paketinizin kotası çok az kalmış ve kulanım sınırlandırılmış olabilir. Veya bağlantı yaptığınız alan çok kalabalık ve kullanımın sık olduğu konser ve benzeri bir alansa da yine aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Tüm bu özellikler olmadan bağlantı sorunu yaşarsanız da operatörünüzle iletişime geçip Proxy ayarlarının düzenlenmesini isteyebilir bilgi alabilirsiniz.

Instagram Yineleme Hatası & Çözümü 2019

Instagram’da son zamanlarda çok sık karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkan yineleme hatası neden kaynaklanmaktadır sorusuna yanıt arayacak ve daha sonra sorunun nasıl çözülebileceğini anlatacağız. Instagram’da keyifli keyifli dolaşırken bir anda yineleme sorunu ile karşılaştınız. Belirtmek gerekir ki bu sorunun birden fazla nedeni olabilmektedir. Yineleme sorunu ve nedenlerinden bahsedecek ve bu sorunların çözümünü siz değerli okuyucularımıza aktaracağız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Yineleme sorunun kaynağı, cihazın Instagram ile bağlantı sorunu yaşamasıdır.

  • Bunun ilk nedeni, internet bağlantınız olur. İnternet bağlantınızın çok zayıf olduğu veya hiç olmadığı durumlarda durumlarda, cihazınız internete bağlanma konusunda sorun yaşadığı için, Instagram uygulaması üzerinde de yineleme hatası verebilmektedir. Bunun çözümü internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır.
  • Eğer internet bağlantınızda herhangi bir sorun yoksa, asıl problem Instagram uygulamasının kendisindedir. Uygulama yazılımında oluşan sorunlar uygulamanın yavaş çalışmasına veya hiç çalışmamasına neden olmaktadır. Hatta bazı kullanıcılar tarafından sorun yaşanmazken bazı kullanıcılar tarafından da yineleme hatası gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu durumun çözümü ise beklemektir. Veya uygulamadan çıkış yaparak tekrar giriş yapmayı sağlayabilirsiniz. Bu durumda sorun düzelecektir.
  • Eğer hala sorun düzelmediyse, son olarak sorunun kaynağı Instagram’ın zaman zaman çökmeleri ile veya yetkililer tarafından yapılan işlemler nedeniyle dünya genelinde veya ülke genelinde oluşan sorunlardır. Bu durumda yine yapılacak bir şey yoktur ancak yetkililer oluşan sorunları kısa süre içerisinde çözmeye çalışmaktadırlar.

 

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/facebook/post-fotograf-begeni

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir