Instagram Yorum Engelinde Varsayılan Anahtar Kelimeler Özelliği

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında gösterilen Instagram, son dönemde kullanıcı sayılarını bir hayli arttırmaya başladı. Sürekli olarak kullanıcı sayılarını arttırmaya başlayan Instagram’ın son dönemde ise bu kadar çok kullanıcı kazanmasının nedeni olarak ise Instagram’ın sürekli yayınladığı güncellemeler gösteriliyor. Sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlayarak gündemde kalmayı başaran Instagram’ın bu noktada son yayınladığı güncelleme ise yorum engeli sistemi konusunda olmuştu. Uzun süredir Instagram’dan kullanıcıların talep ettiği söz konusu güncelleme sayesinde artık Instagram’da kullanıcılar istemedikleri yorumları engellemesine de olanak sağlanacağı da belirtilmişti.

Söz konusu güncellemenin ise detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Instagram yeni güncellemesini kullanıma açtıktan sonra uygulamanın resmi yardım sayfasından da yeni yorum sistemini anlattı. Instagram tarafından verilen bilgilerden en çok dikkat çekeni ise varsayılan anahtar kelime sistemi oldu. Zira Instagram sayfasında yaptığı açıklama ile beraber yeni yorum engeli sisteminin kullanıma açılmasıyla beraber artık kullanıcıların otomatik olan bazı yorumları da engelleyeceğini belirtti. Zira siz her hangi bir kelime belirtmeseniz dahi yeni özelliği kullanıma açmanız durumunda küfür ve benzeri kelimeler otomatik olarak yorumlardan engelleniyor. Fakat şuan için bu sistem sadece İngilizce dilini destekliyor. Diğer dillerin desteklenip desteklenmeyeceği konusunda ise Instagram tarafından bir açıklama gelmedi.

Instagram Yorum Engelinde Varsayılan Anahtar Kelimeler Özelliği
4.5 (89.93%) 286 votes

Bir önceki yazımız olan Snapchat Yeni Akıllı Gözlüklerini Duyurdu başlıklı makalemizde instagram, Snapchat ve Snapchat gözlükler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hikayeler Özelliği Instagram’ı Uçurdu
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir