Instagram Yorum Filtreleme Özelliği

Instagram Yorum Filtreleme Özelliği

En çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından olan Instagram’da paylaşımlarınızın altındaki istenmeyen yorumlardan bıktınız mı? Hakaret içerikli paylaşımları görmek istemiyor musunuz? O zaman Instagram’ın bu tarz konulardan şikâyetçi kullanıcıları için getirdiği filtreleme özelliği tam size göre. Devamlı olarak kullanıcılarını mutlu etmek ve uygulamayı günecl tutmak isteyen Instagram tarafından yeni özellikler piyasa sunulduğu bilinmektedir. Bu yeni yorum filtreleme özelliği ile sizleri rahatsız eden yorumlardan kurtulabileceksiniz. Sosyal medyada insanların sıkça başvurabileceği bir özellik olan yorum filtreleme özelliğini Instagram hesaplarınızda nasıl kullanacağınızı sizlere bu yazımızda aktaracağız.

Instagram Yorum Filtereleme Nedir?

Aslında sosyal medyada kullanıcıların çokça şikâyet ettiği konulardan biridir paylaşımlarına gelen kötü yorumları engelleyebilmek. Çünkü sosyal medyanın iyi yanları ne kadar fazla ise kötü yanları da bir o kadar çoktur. İşte bu bahsettiğimiz kullanıcıların paylaşımlarına eleştiri dozunu aşan, hakaret veya cinsel içerikli kötü yorum atan kitle, o sayabileceğimiz sosyal medyanın kötü kısmının ilk sıralarında yer alır. Instagram’da bunun farkına varmış olacak ki kullanıcılarına böyle bir özellik sunmaya başlamış. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcılarına, paylaşımlarına gelen ve görmek istemediği yorumları engelleyebilmeleri yetkisi verilmiş. Yani yorumların kontrolü artık bizim elimizde. Popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, bu özellik ile kullanıcılarının gönlünü fethetmişse benziyor. 

Yorum Filtreleme Özelliğinin Amacı

Instagram’da çokça argo, küfür, taciz ve cinsel içerikli yorum yapan kullanıcı var. Aslında sadece Instagram olarak bakmamak lazım olaya. Diğer sosyal medya platformlarında da maalesef bu tarz kullanıcılar mevcut. Bu kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sanal ortamda insanlara diledikleri gibi hakaret edebileceklerini sanan kişilerden oluşuyor. Ve üzülerek söylüyoruz ki her geçen gün büyüyen sosyal medyada her geçen gün bu tarz kullanıcı sayısı da artıyor. İşte sosyal medyada hal böyleyken filtreleme seçeneği gibi bir özelliği kullanmak daha da cazip hale geliyor.

Yorum Filtreleme Özelliği Nasıl Çalışır?

Yorum filtreleme özelliği ile kullanıcılar artık kendi belirledikleri kelime veya kelime gruplarını paylaşımlarda görmemek için filtreleyebilecekler. Yapılacak olan bu manüel filtre sayesinde rahatsız eden yorumlardan kurtulmak mümkün olacak! Örnek verecek olursak “salak” kelimesini ele alalım. Bu kelimeyi yorumlarınızda görmemek üzere engelleyebilir yani yasaklı kelime haline getirebilirsiniz. Bunu yaparak da bu kelimeyi büyük bir zevkle paylaşımlarınızda yazmak isteyen kötü niyetli Instagram kullanıcılarının heveslerini kursaklarında bırakabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile cinsel içerikli veya hakaret içerikli mesajları görmek zorunda da kalmayacaksınız. Bıktım artık paylaşımlarıma gelen can sıkıcı yorumlardan diyorsanız eğer sizin için paha biçilmez bir nimet filtreleme özelliği.
İlk başta sadece ünlü isimler ve markalara açıldı filtreleme özellliği. Daha sonra da bütün Instagram kullanıcılarına açıldı. Bu özelliği şuan aktif olarak tüm Instagram kullanıcıları kullanabilmektedir.

instagram yorum filtreleme

Yorum Filtreleme Özelliğini Nasıl Aktif Hale Getirebilirim?

Instagram hesaplarınızda yorum filtreleme özelliğini hem mobil hem de web üzerinden nasıl aktif hale getirebileceğinizi sizlere aktaracağız.

instagram-yorum-filtreleme-ozelligi

Yorum Filtreleme Özelliğini Mobil Üzerinden Etkinleştirme

Instagram mobil uygulaması üzerinden yorum filtreleme özelliğini kullanabilmek için profilinize girdikten sonra ayarlar seçeneğinin altında bulunan ayarlar sekmesine tıklıyoruz. Bu kısımda size Instagram tarafından verilen varsayılan filtreleyebileceğiniz sözcükleri kullanabilirsiniz. Yok, ben filtreleyebileceğim sözcükleri kendim seçmek istiyorum diyorsanız da paylaşımlarınızda görmek istemediğiniz sözcükleri, arasına virgül koyarak özel anahtar sözcükler kısmına girmeniz yeterli olacaktır. Tavsiyemiz filtreleyeceğiniz sözcükleri kendinizin seçmesinden yana olacaktır. Nedeni Instagram’ın kendi vermiş olduğu sözcükler sizin için yeterli olmayabilir.

yorum kontrolleri

Yorum Filtreleme Özelliğini Web Üzerinde Etkinleştirme

Bu özelliği web üzerinden etkinleştirebilmek içinde Instagram hesabınızın oturumunu açtıktan sonra tıpkı mobil uygulama üzerinde uyguladığımız işlemlerin aynısını yaparak filtreleme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.
Filtreleme özelliği ile profilinizdeki yorumların denetimini artık daha rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz. Hesabınızı kötülüklerden ayırmak için çok iyi bir özellik olan Instagram’ın filtreleme özelliğine bir göz atmanızda fayda var. Filtreleme özelliğine sıcak bakmıyorsanız eğer rahatsız olduğunuz kullanıcıları direk engellemekte sizin için bir diğer seçenek olacaktır.

Sosyal medyada hızla yayılan Instagram uygulaması, şekil değiştirmeye devam ediyor. İyi yönde ilerleyen bu değişim, sosyal medya uygulamasının hızla yükselmesini de sağlamaya başladı. Henüz 3 gün önce yayınlanan verilerde uygulamanın yükselişini gösteriyor. Açıklanan rakamlara göre uygulamanın 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşmaya başladığı belirtilmişti. Daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz konu hakkında bir diğer önemli bilgi ise 100 milyon yeni kullanıcının sadece 5 ay içerisinde kazanılması olmuştu. Yükselişin ortaya konulduğu ve önemli bilgilerin verildiği etkinlikte, bir önemli bilgi daha verildi. Artık Instagram Spam Filtreleme sistemi de kullanıma girdi. Yani etkinlikte sadece kullanıcı sayısı verileri konusunda bilgiler verilmedi. Daha önceki haberimizde yer verdiğimiz kişilere göre yorum engelleme sisteminin dışında Instagram Spam Filtreleme sistemi de kullanıma girdi.

Instagram Spam Filtreleme Nedir?

Bu özellik daha önce duyurulmuş ve uygulama sistem üzerinde çalışmalar yaptığını dile getirmişti. Birkaç ay önce yapılan basın açıklamasında Instagram Spam Filtreleme teknolojisinin test edildiği açıklanmıştı. Testlerde uygulamanın yorum teknolojisini değiştirmesi sağlanacağı. Belirtilmişti. Bu sistemle beraber kullanıcıların yorumların içerisinde yer alan hakaret ve kötü içerikli ifadelerin engellenebileceği açıklanmıştı.

Bir nevi kelimeler üzerinden yorumlarda filtreleme teknolojisinin kullanıma gireceğinden söz edilmişti. Yeni bölümün kullanımı konusunda açıklamalar yapılmasından sonra, bu özelliğin ne zaman kullanıma gireceği konusunda merak edilmeye başlandı. Instagram ise yeni kullanıcı verilerini açıkladıktan sonra bu konu hakkında bilgiler verdi. Sistemin kullanıma girdiği açıklandı ve sonrasında şu an için desteklenen diller açıklandı.

Hangi diller destekliyor

Şimdilik yeni sistemin sadece Portekizce, Almanca, Fransızca ve Arapça desteğinin bulunacağı eklendi. İngilizce dilinde de zaten bu teknoloji destekleniyordu. Söz konusu teknolojiyle beraber yorum engelleme konusunda en iddialı kullanımlar devreye girmiş oldu. Yeni güncellemenin yayınlanmasından sonra yorum sistemine gelen güncellemelerin ise devam edeceği belirtiliyor.

Görünen o ki Instagram yorum kısmında kullanıcıların yaşadıkları sorunların tamamen önüne geçmek için çalışıyor. Bunun için yorum filtreleme özellikleri yapay zekayla beraber bütünleştiriliyor ve bu yapay zeka sistemi yorumlarda yaşanan hakaret ve taciz sorunlarının önüne geçme konusunda epey bir önem kazanıyor. Instagram’ın yorumlarda yaşanan sıkıntıları ve kötü niyetli kullanıcıların yorumlarını engelleme için daha nasıl önlemler alacağını göreceğiz.

800 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladığımız Instagram’ın yenilikleri, daha doğrusu iyileştirmeleri devam ediyor. Son olarak düzenlenen etkinlikte aktif kullanıcı sayılarını ve marka hesaplarının sayısını açıklayan Instagram, bu etkinliğin hemen arkasında yorum sistemini güncelledi. Kullanıcıların uygulama içerisinde daha güvenli şekilde dolaşması ve paylaşımlara gelen hakaret içerin yorumları engellemek için zaten Instagram tarafından yeni yorum sistemi yayınlanmıştı. Kullanıcıların istedikleri gibi paylaşımlarını yoruma kapama ve gelen yorumlarda bazı ifadeleri engelleme gibi ayrıcalıklar kullanabilecekleri açıklanmıştı. Yeni yorum sistemi ise bir hayli beğeni toplamış ve kullanıcıların ilgi odağına oturmuştu. Şimdi ise Instagram Yorum Filtreleme kısmında kişiselleştirilmiş yeni bir seçenek geldi. Peki, yeni seçenek ne?

Instagram Yorum Filtreleme İçin Yeni Dönem

Instagram Yorum Filtreleme için yapılan güncelleme sonrasında, kullanıcıların kişi bazında yorum filtrelemeleri yapabilecekleri açıklandı. Şöyle ki kullanıcılar isterlerse sadece belli hesaplardan yorum gelmesini engelleyebilecek. Sizin paylaşımlarınıza yorum yapmasını istemediğiniz kullanıcıları engellemek sadece yeni yorum bölümünü kullanmanız yeterli olacak. Instagram Yorum Filtreleme güncellemesi sonrasında yorum kontrolleri bölümünden “şu kişinin yorumunu engelle” alanını kullanmanız yeterli olacak.

Böylelikle spam yorumlara ve en önemlisi de hakaret içeren, rahatsız edici yorumların tam olarak önüne geçilmiş olacak. Sadece yorum ya da ifade engelleme bazında değil, doğrudan kullanıcı engelleme konusunda da önlemler alınmış olacak. Sizi rahatsız eden kullanıcıların tüm yorumlarını engel kısmına ekleyebileceksiniz.

yorum kontrolleri

Instagram Yorum Filtreleme güncellemesi bununla da sınırlı kalmadı. Bunun dışında yorumların içerisinde yer alan istenmeyen kelimeleri filtreleme kısmında da önemli değişiklikler yapılmış durumda. Bu kısımda da yayınlanan güncellemelerle beraber kelime filtrelemelerinde dil desteği geliştirilmiş durumda. Başta Portekizce dilinde yapılan iyileştirmeler ve Almanca dilinde yapılan iyileştirmeler, yorum sistemini epey kullanışlı hale getirmiş olacak.

Ülkemiz içinde Türkçe dili güncellemesinin yakın bir zamanda geleceğinden söz ediliyor. Bu ve yeni yorum engelli sisteminin şu an için güncelleme aşamasında olduğunu ekleyelim. Yani bir süre boyunca yeni güncellemenin yayınlanmaya devam edeceği belirtiliyor. Ülkemizde de kısa süre içerisinde yeni güncelleme kullanıma girmiş olacak.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Yorum Engeli

Instagram yorum engeli en çok şikayet gelen konularının başında yer alan hakaret içerikli ifadeler geliyor. 2016 verilerine bakıldığı zaman Instagram’da bu şekilde binlerce kullanıcının taciz edildiği ve hatta birçok kullanıcının da hakaret içerikli mesajlar almaya başladığı da raporlara yansımaya başladı. Raporlara yansıyan bu durum Instagram’a gönderilen şikayetlerde de açık bir şekilde ortaya çıkmaya başlayınca Instagram’da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla beraber bu konu hakkında yeni bir atılımları olacağını açıklamıştı.

Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber artık yorum sisteminin de baştan aşağı değiştirileceği ve bu değişimle beraber kullanıcıların artık yorumları kontrol edebileceği de açıklanmıştı. Instagram tarafından bahsedilen yeni güncellemenin ise detayları da belli olmaya başladı. Ortaya çıkan yeni detaylarla beraber Instagram’ın artık bu konuda kullanıcılara kesin hakimiyet vereceği de net. Ortaya çıkan güncelleme detaylarına göre sistem şu şekilde işleyecek. Kullanıcılar sisteme girdikleri zaman yeni bir bölüm ile karşılaşacaklar. Bu bölüm kullanıcıların Instagram yorum engeli için kullandıkları bölüm olacak. Bu bölüme ise bazı filtrelemeler yapılacak. Yapılan filtrelemeler sayesinde kullanıcı hangi kelimelerin yorumlarda yer almayacağı da belirtiliyor. Kullanıcıların belirttikleri bu kelimelerin içerisinde yer aldığı yorumlar ise doğrudan engelleniyor. Söz konusu sisteme ne zaman geçileceği ise merak konusu. Zira henüz güncelleme yayın tarihi konusunda açıklama gelmedi.

Son dönemin en başarılı sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram saldırgan yorumları engelleme için güncelleme geldi. Instagram son yıllarda birçok özelliği uygulamaya dahil ettiği güncellemelerini yayınladı. Ardı ardına yeni güncellemeler yayınlayan Instagram, son olarak canlı yayın özelliği için bir güncelleme getirdi. Instagram canlı yayınlarını kaydetmenizi sağlayacak olan yeni güncelleme sonrasında Instagram’ın biraz daha güvenlik temelli uygulamalara yöneleceği de belirtilmişti. Kullanıcılardan gelen istekler üzerine güvenlik kısmında güncellemelere gitme kararı alan sosyal medya uygulamasının son olarak ise yorum sistemine yeni bir özellik getirileceği açıklandı. Instagram’ın doğrudan resmi blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamayla beraber ortaya çıkan yeni güncelleme Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme sistemi olarak tanıtıldı.

Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme Sistemi Nedir?

Öncelikle Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme sisteminin tam olarak ne amaçla kullanılacağından bahsedelim. Söz konusu sistemin kullanım amacı, adından da anlaşılacağı gibi saldırgan mesajları engellemek. Bildiğiniz gibi Instagram, spam ve hakaret içerikli mesajları engellemek için özel bir filtre sistemi kullanıyor. Bu filtre sistemi sayesinde kullanıcılar mesajlarında istemedikleri ifadelerin engellenmesini ya da doğrudan yorumların kapanmasını sağlayabiliyor.

Fakat Instagram filtre sistemini de aşacak, daha doğrusu hakaret ve küfür bulunmasa bile mesajlarda saldırgan ifadeler bulunabiliyor. Bu durum hem Instagram kullanıcıları tarafından çok şikayet edilen bir konu hem de firmaların Instagram’a özel olarak ilettikleri bir konu olarak biliniyor. Bu kadar çok önem verilen bir konu olduğu için sonunda Instagram’da hayata geçmiş durumda. Sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamayla beraber Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme sistemi sonunda kullanıma girdi.

Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme Nasıl Kullanılacak?

Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme, tam anlamıyla makine dili ve yapay zeka kullanılarak oluşturulmuş olan bir sistem. Dilin tüm yapısını anlayan sistemde kullanıcılara gelen mesajlarda eğer saldırgan bir tutum içeren ifadeler varsa otomatik olarak mesaj engellenecek. Yorum bölümünden de doğrudan bu yorumların kaldırıldığını göreceğiz. Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme sisteminin kullanımı da kişiye özel olarak bırakılmış. İlerde daha detaylı olarak ele alacağımız Instagram Saldırgan Yorumları Engelleme rehberi için şimdilik Instagram tarafından açıklanan bilgilere bakacak olursak;

 • Özelliği kullanabilmek için kullanıcıların sadece üç nokta işaretiyle ayarlara girmesi,
 • Ardından “yorum” kısmına girmesi. Ve saldırgan yorumları engelle olarak gelen yeni seçeneği aktif etmesi gerekiyor. Bu şekilde yeni özellik kullanıma girmiş olacak.

Yeni güncellemenin duyurulmasının hemen ardından yeni güncellemenin nasıl kullanılacağı da bu şekilde kısa bilgilerle ele alındı. Hemen sonra yapılan açıklamada şu an için sadece İngilizce dilinen desteklendiği, yeni sistemin diğer dillere desteğinin gelmesinin biraz daha süreceği de belirtildi. Konu hakkında yeni bir detay paylaşımı yapılacak olursa sitemizde bulabilirsiniz.

Instagram’da Yorum Kapatma İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır ?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram, artık kazanç kapısı da olduğu için gönderilerine ekstra özen gösteriliyor. Çeşitli gönderi seç...

Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme
Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme

Sosyal medya, insanların hayatının merkezinde yer almaya her geçen gün devam etmektedir. Instagram sosyal medya platformları arasında yer alan en popü...

Instagram yorum kapatma özelliği, Facebook’un fotoğraf ve video paylaşma platformu Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bir güvenlik ve gizlilik önlemidir. Instagram yorum kapatma ile istediğiniz gönderinizin altına takipçileriniz ve diğer kişiler tarafından yorum yapılmasını engellemiş olursunuz.

Instagram son yılların en parlak sosyal medya uygulaması olarak herkesin gözünü kamaştırıyor. Yalnızca eğlence için kullanılmayan Instagram bugün bir milyara yakın bir üye sayısına sahip ve bu sayıyı her geçen dakika arttırmaya devam ediyor.

Eğlencenin yanında kullanıcılarına iş amaçlı özellikler de sunan Instagram, geçtiğimiz yıl açıklanan istatistiklere göre 30 milyon’a yakın işletme hesabına da sahip. Bu hesapların Facebook ve Instagram’da ortaklaşa olarak kullanıldığını düşünürsek bu iki sosyal medya uygulamasının dünyanın bir ve iki numarası olmaları bizi çok şaşırtmıyor.

instagram-yorum-filtreleme

Instagram Gönderinizi Yorumlara Nasıl Kapatırsınız ?

Instagram’ın kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği için geliştirdiği bir dizi uygulama var. Bu uygulamaların dışında bir de kullanıcıların tartışma yaratabilecek gönderilerini gizlemeye ya da yorumlara kapatmaya yarayan başka özelliklerde sosyal medya uygulamasında mevcut.

Yorumların nasıl kapatılacağına gelirsek. Öncelikle yorum kapatma işleminin iki şekilde yapılabildiğini belirtelim. İki yol da oldukça kolay adımlarla gerçekleştirilebiliyor. İlk olarak bir Instagram gönderisi paylaşacağınız zaman üç aşamadan geçiyorsunuz. Fotoğraf ya da video ekleme, filtre seçme ve son olarak metin, etiket ve konum ekleme sayfasına geliyorsunuz.

Gelinen en son sayfada yorumlara kapat diye bir seçenek olduğunu görebilirsiniz. Buradan bu seçimi işaretlerseniz Instagram gönderiniz ilk paylaşıldığı andan itibaren yorumlara kapalı hale gelir. Diğer yöntem de ise aşağıda gördüğünüz gibi önce gönderinizi hazırlayıp paylaşıyorsunuz ardından da yorum yapılmasını istemediğiniz ya da önceden yapılmış yorumların görülmesini istemediğiniz gönder için yorum özelliği kapatabiliyorsunuz. Gönderinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta üst üste işaretine dokunun ve çıkan menüden yorumlar kapat seçeneğini seçin. Instagram yorum kapatma işlemi işte bu kadar kolay.

Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Yapılır ?

Instagram yorum filtreleme, sosyal medyada en çok sinir bozan konulardan biri olan istenmeyen, hakaret içeren yorumların engellenmesidir. Bu yorumların Instagram tarafından otomatik olarak engellenmesini ya da sizin belirlediğiniz kelime kalıpları için engellenmesini istiyorsanız hemen yorum filtreleme özelliğini aktif hale getirerek bu yorumlardan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle bu ayarı yapabilmek için Instagram ayarları açmamız gerekiyor. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasından ayarlar bölümünü açtıktan sonra burada ekranı aşağıya kaydırarak  yorum ayarlarını bulmalısınız. Ardından yorum ayarlarına girerek otomatik yorum filtreleme özelliğini ya da manuel yorum filtreleme ayarını aktif hale getirebilirsiniz. Otomatik ayarlarda dilimizde bulunan küfür ve hakaret kelimeleri otomatik olarak filtrelenir ve sizin karşınıza çıkarılmaz. Ancak manuel olarak ayarlayacağınız yorum filtreleri için aynı durum söz konusu değil.

Üç seviyeli yorum filtreleme sistemi

Manuel ayarlarda kendi belirlediğiniz zararlı kelimelerden korunabilirsiniz ancak hem manuel hem otomatik ayarları aktif hale getirirseniz Instagram’ın belirlediği zararlı kelimelerle sizin belirleyeceğiniz zararlı kelimeler sizin tarafınıza iletilmeyecektir. Yani çift korumalı bir yorum filtreleme sistemine sahip olacaksınız. Bir de bunların üzerine varsayılan anahtar sözcükleri kullan derseniz bu sefer Instagram’da en çok şikayet edilen yorumları da görmeden rahatça sosyal medya uygulaması içinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Bu gibi kişisel hak ve hürriyetlerin korunması yönünde atılan radikal adımlar Instagram’ı küçük yaşlarda kullanan kullanıcılar oldukça iyi karşılanıyor. Kullanıcılar olarak diğer sosyal medya uygulamalarının da acil olarak benzer bir yorum filtreleme ya da kapatma özelliğine geçmesini bekliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram yorum filtreleme özelliği sayesinde artık yorumlarda istemediğiniz kelimeler ile rahatsız edilmeyeceksiniz. Yorum filtreleme kullanıcıları koruma amaçlı çıkarılmıştır.

Instagram topluluk kuralları gereği yüksek sayıda yorum yapmak kullanıcıları rahatsız etmek gibi algılanmaktadır. Bu davranışları sergileyen kullanıcılara kısıtlamalar getirilmektedir.

Instagram yorum sabitleme özelliği, paylaşımlarınıza gelen yorumların en başa sabitlenmesi durumudur.

Instagram profilinize gelen yorumları istediğiniz zaman silebilir ve yayından kaldırabilirsiniz.

Instagram yorumlarınızın spam ya da rahatsız edici içeriklerden olmasını engellemek için filtreleme özelliği kullanabilirsiniz.

Instagram kullanabilmek adına en az 13 yaşında olmak gerekir. 13 yaş altı kişiler Instagram hesabı açamazlar.

Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

3 yorum

 1. İbrahim
  İbrahim

  👍👍👍👍👍

 2. yasemin
  yasemin

  İnstagramda yorum filtreleme özelligi oldugunu bilmiyordum görünce şaşırdım teşekkürler bu arada güzel bir blog yazısı

 3. ozkan
  ozkan

  instagramda yorum filtreleme özelliğini kullanamıyordum ama artık kullanabiliyorum