Instagram Yorum Filtreleme

Instagram Yorum Filtreleme Özelliğinde Kişiye Özel Dönem Başlıyor

800 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladığımız Instagram’ın yenilikleri, daha doğrusu iyileştirmeleri devam ediyor. Son olarak düzenlenen etkinlikte aktif kullanıcı sayılarını ve marka hesaplarının sayısını açıklayan Instagram, bu etkinliğin hemen arkasında yorum sistemini güncelledi. Kullanıcıların uygulama içerisinde daha güvenli şekilde dolaşması ve paylaşımlara gelen hakaret içerin yorumları engellemek için zaten Instagram tarafından yeni yorum sistemi yayınlanmıştı. Kullanıcıların istedikleri gibi paylaşımlarını yoruma kapama ve gelen yorumlarda bazı ifadeleri engelleme gibi ayrıcalıklar kullanabilecekleri açıklanmıştı. Yeni yorum sistemi ise bir hayli beğeni toplamış ve kullanıcıların ilgi odağına oturmuştu. Şimdi ise Instagram Yorum Filtreleme kısmında kişiselleştirilmiş yeni bir seçenek geldi. Peki, yeni seçenek ne?

Instagram Yorum Filtreleme İçin Yeni Dönem

Instagram Yorum Filtreleme için yapılan güncelleme sonrasında, kullanıcıların kişi bazında yorum filtrelemeleri yapabilecekleri açıklandı. Şöyle ki kullanıcılar isterlerse sadece belli hesaplardan yorum gelmesini engelleyebilecek. Sizin paylaşımlarınıza yorum yapmasını istemediğiniz kullanıcıları engellemek sadece yeni yorum bölümünü kullanmanız yeterli olacak. Instagram Yorum Filtreleme güncellemesi sonrasında yorum kontrolleri bölümünden “şu kişinin yorumunu engelle” alanını kullanmanız yeterli olacak.

Böylelikle spam yorumlara ve en önemlisi de hakaret içeren, rahatsız edici yorumların tam olarak önüne geçilmiş olacak. Sadece yorum ya da ifade engelleme bazında değil, doğrudan kullanıcı engelleme konusunda da önlemler alınmış olacak. Sizi rahatsız eden kullanıcıların tüm yorumlarını engel kısmına ekleyebileceksiniz.

Instagram Yorum Filtreleme

Instagram Yorum Filtreleme güncellemesi bununla da sınırlı kalmadı. Bunun dışında yorumların içerisinde yer alan istenmeyen kelimeleri filtreleme kısmında da önemli değişiklikler yapılmış durumda. Bu kısımda da yayınlanan güncellemelerle beraber kelime filtrelemelerinde dil desteği geliştirilmiş durumda. Başta Portekizce dilinde yapılan iyileştirmeler ve Almanca dilinde yapılan iyileştirmeler, yorum sistemini epey kullanışlı hale getirmiş olacak.

Ülkemiz içinde Türkçe dili güncellemesinin yakın bir zamanda geleceğinden söz ediliyor. Bu ve yeni yorum engelli sisteminin şu an için güncelleme aşamasında olduğunu ekleyelim. Yani bir süre boyunca yeni güncellemenin yayınlanmaya devam edeceği belirtiliyor. Ülkemizde de kısa süre içerisinde yeni güncelleme kullanıma girmiş olacak.

Instagram Yorum Filtreleme Özelliğinde Kişiye Özel Dönem Başlıyor
4.4 (88.34%) 223 votes

Bir önceki yazımız olan Güncel Instagram Kullanıcı Sayısı ve Marka Aktiviteleri Açıklandı başlıklı makalemizde Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı, instagram günlük kullanım sayısı ve Instagram kullanıcı sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir