İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Yorum Kapatma

Instagram’da özellikle yüksek takipçiye sahip kişilerin sıklıkla başvurduğu instagram yorum kapatma seçeneği oldukça popüler. Bu işlemin nasıl yapılacağı ise birçok kişinin bilmediği fakat oldukça kolay olan bir yöntemdir. 2017 yılında bu yana farklı alternatif şekillerde kullanılan yorum kapatma seçeneği tek bir gönderi için veya tüm gönderiler için yapılabilmektedir. Kötü yorum ve spamları engellemeye yönelik alınan bir önlemdir. Facebook’un satın aldığı Instagram uygulaması her geçen gün getirilen yenilikler ile birlikte kendini geliştirmektedir. Kullanıcıları için her türlü ayrıntının düşünülmesi birçok kişinin beğenisini kazanmaya yardımcı olmaktadır. Milyonlarca kişinin kullandığı uygulama da postlar altına yapılan yorumlar kimi zaman oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu olumsuzlukların önüne geçilmesi için Instagram’da paylaşılan postların yorumları kapatılabilir.

Yorumların Kapatılması Nasıl Yapılır?

Tek bir postun yorumu kapatılabileceği gibi tüm paylaşımların da yorumları kapatılabilmektedir. Kötü amaçlı saldırıların ve reklamların engellenmesi amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Yüksek takipçiye sahip olan kişiler fotoğraflarının altında kötü yorum veya spam görmemek amacıyla bu yönteme başvurmaktadır. 2017 yılından bu yana yorumlarla ilgili sıkıntıların önüne geçilmesi için kullanılan yöntem oldukça kolay şekilde uygulanabilmektedir. Tüm gönderilerini yoruma kapatmak yerine yalnızca bir gönderinin yoruma kapatılması ise oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Herhangi bir bilgi paylaşılan postu veya yorum gerektirmeyen durumlarda tüm fotoğrafları yoruma kapatmak ideal olmayacaktır. Bu sebeple yalnızca bir gönderinin yoruma kapatılması çok daha etkili olmaktadır.

Tek bir paylaşımın yorumlara kapatılması için;

 • Instagram uygulamasına girilerek yorumlara kapatılması istenen paylaşımın üzerine tıklanmalıdır.
 • Paylaşılan fotoğrafın sağ üst kısmında yer alan üç noktaya girilmelidir.
 • Burada Yorum Yapmayı Kapat seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Tek tıklama ardından fotoğraf tüm yorumlara kapalı hale getirilmektedir.
 • İsteğe göre yine üç noktaya tıklanarak bu kez “Yorum Yapmayı Aç” seçeneğinden yorum yapma aktif edilebilir.
instagram yorum kapatma

Yorumların Ayarlar Bölümünden Kapatılması

Tüm gönderilerin yoruma kapatılması bir diğer seçenektir. Fotoğrafların altında ki kötü yorumları silmek veya yorumları takip etmekle uğraşmak istemeyen kişiler tüm gönderilerini yoruma kapatabilmektedir. Özellikle fenomenlerin başvurduğu yorum kapatma özelliği sahte hesaplar aracılığıyla yapılan hakaret içerikli yorumların yapılamamasını sağlamaktadır. Bu işlem kalıcı bir işlem değildir, kişi istediğinde gönderilerini tekrar yoruma açık hale getirebilmektedir. İsteğe göre yorum yapabilecek kişilerin Instagram’ın ayarlar bölümünden seçilmesi de mümkündür. Bu durumun yanı sıra fotoğraf paylaşımı sırasında da yorumları kapatma yapılabilmektedir. Fotoğraf paylaşılırken gelişmiş ayarlar kısmında “yorum yapmayı kapat” seçeneğine tıklanması yorum yapılmasını engelleyecektir. (Instagram Destek)

 • Öncelikle Instagram hesabına giriş yapılmalı ve sonrasında profil kısmına girilmelidir.
 • Profilde yer alan üç çizgiye tıklanarak çark simgesi olan ayarlara tıklanmalıdır.
 • Ayarlar kısmından sonra çılan sekmede gizliliğe girilmeli ve ardından yorumlar seçilmelidir.
 • Bu aşamada fotoğraflara yorum yapabilecek kişiler, takip ettiklerin ve takipçilerin, “takip ettiğin kişiler” ve “takipçilerin” olarak üçe ayrılmaktadır. İsteğe göre bu yöntemden de faydalanılabilmektedir.
 • Ayrıca fotoğraflara yorum yapması istenmeyen bir kişi yorumlar kısmından engellenebilmektedir.

Instagram yorum kapatma işlemini sizlere detaylı olarak anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Instagram yorum sabitleme hakkındaki yazımız ile Instagram’ın bu güncellemesi hakkında bilgi edinin! Instagram sayfanızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-begeni-satin-al

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesabınızı daha korunaklı bir hale getirmek ve yalnızca istediğiniz kullanıcılar tarafından görülmesini istiyorsanız, instagram ayarlarınızdan gizlilik düzenlemeleri yapabilir ve hesabınızı gizli bir hesap haline getirebilirsiniz.

Instagram, spam hesaplardan korunmak adına gün içerisinde yapılabilecek hareketlere sınırlama getirmiştir. Bu nedenle üst üste paylaşım yaparken iyi düşünmelisiniz.

Instagram gönderilerinize paylaştıktan sonra herhangi bir kişi tarafından yorum gelmesin istiyorsanız gönderilerinizi yoruma kapatmanız ve yorum derdi taşımamanız mümkün. Blog yazımızdan bu konu ile ilgili tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Instagram yorum sabitleme özelliği ile paylaşımlarınıza gelen yorumları ön plana çıkarabilirsiniz.

Instagram hikayelerinizi öne çıkar diyerek profilinize sabitleyebilirsiniz.

Instagram yakın arkadaşlar, Profilinizde paylaşacağınız hikayelerinizin kimler tarafından görüntülenmesini istediğinizi seçebileceğiniz bir özelliktir.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Yorum Kapatma Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 24 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Alican YALCIN
  Alican YALCIN

  Fotoğrafımın altındaki yorumları kapatmaya çalışıyordum instagram yorum kapatma adlı blogunuzu inceledim faydalı oldu tesekkur ederim.

 2. Veli Turkyilmaz
  Veli Turkyilmaz

  İnstagram üzerinden yorum kapatmayla alakalı faydalı bir blog.