Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

İşte yeni bir özellik daha Instagram yorum sabitleme sizlerle! Instagram, her geçen gün uygulamasına yenilikler katmaya ve çeşitli güncellemeler eklemeye devam ediyor. En son ki güncellemeleri ise yorumlar üzerinde oldu. Bu özellikler Instagram’ın kullanıcı dostu uygulamalarına ne kadar önem verdiğinin de bir göstergesi. Siber zorbalıkla mücadelede etkin önlemler alan Instagram; olumsuz ve rahatsız edici yorumları artık hesap kullanıcılarının yönetimine sundu. Kötü yorumlar için önceden engelleyebilmek için, komple yorum kısmının kapatılması gerekiyordu.

Ancak şimdi, diğer takipçiler tarafından yapılan zorba ve rahatsız içerikleri yorumları komple silmek, beğenilen yorumları ise sabitlemek gibi yorum yönetimi özellikleri artık Instagram’da görmek mümkün. Peki yorum sabitleme (pinned) özelliği nedir? Nasıl yapılır? Siz de bu özelliklerden yararlanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Instagram Yorum Sabitleme (Pinned) Özelliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Instagram’da gönderilerinizin altına gelen yorumlardan beğendiklerinizi gönderinin altına sabitleyebilirsiniz. Eğer gönderinizin altında sizin kendi metniniz varsa, sabitlenen yorum, yorumlarınız başka kişiler tarafından açılmasa bile, sizin metninizin hemen altında görünecektir. Yorumları şu şekilde sabitleyebilirsiniz:

  • Beğendiğiniz ve sabitlenmesini istediğiniz yorumu sola kaydırın.
  • Şikayet etme, silme ve cevaplama seçeneklerinin yanında pinned/sabitleme işaretini göreceksiniz, bu simgenin üstüne tıklayın.
  • Yorumun sabitlenmesini onaylayın.

Yorumları sabitlemenin avantajı, ana sayfada gezinen diğer takipçilerinizin gönderinizin altında sizin açıklamnız ile birlikte sabitlenen yorumun da doğrudan gözükmesidir. Böylelikle kötü yorumları da aşağıda bırakmış olacaksınız. Bir gönderi için maksimum olarak 3 yorum sabitlenebilmektedir.

instagram yorum sabitleme

Instagram Toplu Yorum Silme Özelliği

Instagram’ın yeni gelecek güncel özelliklerinden biri de toplu yorum silme özelliği. Çok fazla yorum alınan gönderiler için bu özellik çok işlevsel olacak. Tek tek yorum silmek yerine toplu bir şekilde yorumlar silinebilecek ve gönderinin altı temizlenebilecek. Böylelikle yoğun etkileşimli hesap kullanıcıları için de yorum silme özelliği zamandan kazandıracak iyi bir güncelleme olacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

Instagram’da toplu yorum silme özelliği bir gönderi için tek seferde en fazla 25 yorum için mümkün olacak. Yorum silme işlemi için şu adımlar uygulanmalı:

  • Yorumları yönet (üç nokta) kısmına girin.
  • Silmek istediğiniz yorumları seçin.
  • Toplu silme işlemini bu adımları tekrar ederek gerçekleştirin.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram Yorum Sabitleme Nedir?

Instagram’a yeni gelen özellik sayesinde artık gönderilerin sahipleri, beğendikleri ve ön plana çıkmasını istedikleri yorumları sabitleyerek en başta gösterebilmektedirler.

Instagram Yorum Beğeni Nedir?

Instagram yorum beğeni ; bir instagram gönderisine yapılmış olan yorumların beğenilmesine ve bu sayede ön plana çıkmasına olanak tanımakta olan bir özelliktir.

Yorumların Öne Çıkması Ne İşe Yarar?

Instagram gönderilerine yapılan yorumlar, etkileşim kazanmanın aktif yollarından birisidir. Yorumlarınız ön plana çıkar ise daha fazla kişi tarafından profiliniz fark edilir ve takipçi kazanma ihtimaliniz yükselir.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, Instagram hesabınızı 30 gün içerisinde tekrar açmanız mümkün. Lütfen destek merkezi ile vakit geçmeden iletişime geçiniz.