Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu

Instagram yorum yapamıyorum sorunu en azından her 10 kullanıcıdan 6’sının çözüm aradığı bir konudur. Kullanıcıların birçoğunun bihaber olduğu çeşitli Instagram kuralları ve bu kurallar çerçevesinde konulan kısıtlamalar mevcuttur. Bunlar;

 • Günlük maksimum 30 hashtag kullanımı
 • Günlük maksimum 7500 kişiyi takip edebilme
 • 1 saat içerisinde maksimum 350 beğeni yapma
 • Yorum içine @ işareti ile en fazla 5 kişi etiketleyebilme

Bu kısıtların haricinde yorum yapma konusunda da kısıtlama mevcuttur.  Biden çok kez aynı yorumu yapamazsınız yani flood yapamazsınız. Instagram’ın gelişen özellikleriyle gönderilerin yoruma açılması ya da kapatılması seçenekleri mevcuttur. Bu yorumlar aynı şekilde engellenebilmekte ve silinebilmektedir. Fakat daha öncesinde yorum sınırlama özelliği yoktu. Dolayısıyla da Instagram yorum yapamama sorunu söz konusu olmuyordu. Bu özellik sayesinde artık her gönderinin altına yapılan yorumlar sınırlanabiliyor ve filtrelenebiliyor. Instagram’ın bu yeni kullanım politikası kullanıcılarını gizlilik ve güvenlik konusunda korumaya yönelik olduğunun altını çizmek gerek.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Neden Olur?

Instagram yorum yapamama sorunu neden olur diye sorulduğunda akıllara ilk olarak gelen problem hiç kuşkusuz sistemsel ya da donanımsal sorunlar olcaktır.

 1. İnternet bağlantınızda bir problem olmasıyla Instagram’ı aktif olarak kullanamazsınız dolayısıyla da gönderilerin altına yorum yapamayabilirsiniz.
 2. Anlık bir problemin sonucunda yorum yapamayabilirsiniz. Bir şekilde uygulama ya da telefonunuzun donması.
 3. Telefonunuzun tarihi ve saatinden kaynaklanan bir problem olma ihtimali.
 4. Instagram’ın güncellenmemesinden kaynaklanan bir problem olma ihtimali.
 5. Yorum yapma konusunda aşırıya kaçtığınız taktirde size uygulama tarafından konulan bir engel olma ihtimali.
 6. Instagram hikayeye yorum yapamıyorum şeklinde bir probleminiz varsa da nedeni hikayenin paylaşıldığı hesap tarafından yapılan ayarlardan olabilmektedir. Kullanıcı hikayelerini yoruma kapatma özelliğini aktif etmiş olduğundan dolayı. Bu durum sadece hikaye ile sınırlı değildir, gönderiler de aynı şekilde yoruma kapatılabilmektedir. Hikaye ve gönderilerde yorum sembolü olmadığında bunu anlayabilirsiniz.
instagram yorum yapamama sorunu

Instagram Yorum Yapamama Sorunu ve Instagram Yorum Engeli

Yorum yapamama sorununun bir diğer nedeni de kullanıcının yorum engeli almış olmasıdır. Instagram politikasında uygulama içi aktiviteler konusunda kullanım kısıtları olduğundan bir gün içinden çok fazla yorum yapma, yorum engelini beraberinde getiriyor. Bir süre için gelen yorum yapma engeli kalktıktan sonra gönderilere yorum yapmaya devam edebilirsiniz.

instagram yorum engeli

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu Nasıl Düzeltirim?

Instagram yorum yapamama sorunu nasıl düzeltilir konusunda birçok çözüm önerisi mevcut. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sorun uygulamadan kaynaklı olabileceğinden Instagram’ı telefondan kaldırılıp tekrar yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • İnternet bağlantısı kontrol edilmelidir. Bağlantıdan oluşan sorun sebebiyle Instagram’ı efektif kullanamayabilirsiniz.
 • Telefonun tarih ve zaman ayarlarında problem varsa düzeltilmelidir.
 • Sorun kimi zaman anlık bir şekilde meydana gelebilir, bu sebepten telefon kapatılıp tekrar açılabilir. Sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.
 • Başka bir cihazdan hesaba giriş taparak yorum yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Herhangi bir sebepten yorum engeli (cezası) aldıysanız size belirtilen süreyi beklemek durumundasınız.

Bu yazımızda size Instagram yorum yapamama sorunu ve çözüm yolları hakkında bilgi verdik.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sık Sorulan Sorular

Instagram Yorum Yapamama Durumu Şikayetten Kaynaklı Olabilir mi?

Yorum yapamama nedenlerinden birisi yapmış olduğunuz bir yorumun şikayet edilmesinden kaynaklı olabilir. Bu şikayetlerin neticesinde yorum engeli durumu meydana geliyor. Instagram’ın size bildirmiş olduğu süre dahilinde kullanım kısıtınız oluşuyor.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Çok Yorum Yapmaktan Dolayı Olabilir mi?

Instagram kullanım politikasına göre bir gün içinde belli sayıda yorum yapabilirsiniz. Bu sebepten size belirtilen süre dahilinde yorum yapamazsınız.

Instagram’da Yorum Engeli Ne Kadar Sürer?

Yorum engeli aldığınız taktirde bu durum 24 saat sürer.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Neden Olur?

İnternet bağlantınızda bir problem olmasıyla Instagram’ı aktif olarak kullanamazsınız dolayısıyla da gönderilerin altına yorum yapamayabilirsiniz.

Instagram Yorum Sınırlandırma Nasıl Yapılır?

Uygulamayı aç. Sağ üst taraftaki menü simgesine tıkla ve Ayarlar’a bas.
Gizlilik seçeneğine dokun. Etkileşimler bölümünden Yorumlar‘a bas.
Şu Kişilerden Yorumlara İzin Ver seçeneğine dokun.

Instagram Yorum Sınırı Kaç?

Instagram üzerindeki yorum sınırı bir saat içerisinde 200 adettir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 55 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

29 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba instegram da 1 haftadır yorum ve begenı yapamıyorum. Foto paylasabılıyorım ama altına yazı yazamıyorum. Ve süre de belirtilmedi bana

 2. Merhaba gün için de 10 fazla paylaşım yapan kişi bana yorum yazmış cevap yazdığımda önce yorum silindi sonra ki deneme de yanıtla yazıyorum o kişinin adı çıkmıyor kendime yorum göndermiş oldum neden acaba bilgi rica ederim

 3. Merhaba ben 4 gündür yorum yapamıyorum bana belli bir süre de vermiyor engelden 3 gün önce çok yorum yapmış olabilirim ama engel yedigim gün az yorum yapmıştım nasıl ne zaman duzelecegine dair hiç bir bilgim yok yardımcı olur musunuz?

  1. Merhabalar , bildirimlerinin görünmemesinin 2 sebebi vardır. 1. uygulama güncellemenizi yapmamış olabilirsiniz. 2. ise cihazınızda bir problem olabilir. Bu iki durumu iyice kontrol etmelisiniz.

  1. Aynen bende kaç gündür bu sorunla uğraşıyorum hesapta bir problem yok engel filanda almadım ayarlardada bir sıkıntı yok ama durum böyle yorum yap seçeneği bile yok ama diğer herkeste var Bi çözüm bulursanız banada yazarmısınız