Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu (Çözüldü)

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu (Çözüldü)

Instagram yorum yapamıyorum sorunu en azından her 10 kullanıcıdan 6’sının çözüm aradığı bir konudur. Kullanıcıların birçoğunun bihaber olduğu çeşitli Instagram kuralları ve bu kurallar çerçevesinde konulan kısıtlamalar mevcuttur. Bunlar;

 • Günlük maksimum 30 hashtag kullanımı
 • Günlük maksimum 7500 kişiyi takip edebilme
 • 1 saat içerisinde maksimum 350 beğeni yapma
 • Yorum içine @ işareti ile en fazla 5 kişi etiketleyebilme

Bu kısıtların haricinde yorum yapma konusunda da kısıtlama mevcuttur.  Biden çok kez aynı yorumu yapamazsınız yani flood yapamamazsınız. Instagramın gelişen özellikleriyle gönderilerin yoruma açılması ya da kapatılması seçenekleri mevcuttur. Bu yorumlar aynı şekilde engellenebilmekte ve silinebilmektedir. Fakat daha öncesinde yorum sınırlama özelliği yoktu. Dolayısıyla da Instagram yorum yapamama sorunu söz konusu olmuyordu. Bu özellik sayesinde artık her gönderinin altına yapılan yorumlar sınırlanabiliyor ve filtrelenebiliyor. Instagram’ın bu yeni kullanım politikası kullanıcılarını gizlilik ve güvenlik konusunda korumaya yönelik olduğunun altını çizmek gerek.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Neden Olur?

Instagram yorum yapamama sorunu neden olur diye sorulduğunda akıllara ilk olarak gelen problem hiç kuşkusuz sistemsel ya da donanımsal sorunlar olcaktır.

 1. İnternet bağlantınızda bir problem olmasıyla Instagram’ı aktif olarak kullanamazsınız dolayısıyla da gönderilerin altına yorum yapamayabilirsiniz.
 2. Anlık bir problemin sonucunda yorum yapamayabilirsiniz. Bir şekilde uygulama ya da telefon donmuş olabilir.
 3. Telefonun tarih ve saatinden kaynaklanan bir problem olabilir.
 4. Instagram’ın güncellenmemesinden kaynaklanan bir problem olabilir.
 5. Yorum yapma konusunda aşırıya kaçtığınız taktirde size uygulama tarafından koyulmuş bir engelden kaynaklanabilir.
 6. Instagram hikayeye yorum yapamıyorum şeklinde bir probleminiz varsa da nedeni hikayenin paylaşıldığı hesap tarafından yapılan ayarlardan olabilmektedir. Kullanıcı hikayelerini yoruma kapatmış olabilir. Bu durum sadece hikaye ile sınırlı değildir, gönderiler de aynı şekilde yoruma kapatılabilmektedir. Hikaye ve gönderilerde yorum sembolü olmadığında bunu anlayabilirsiniz.

Instagram Yorum Yapamama Sorunu ve Instagram Yorum Engeli

Instagram yorum yapamama sorununun bir diğer nedeni de kullanıcının yorum engeli almış olmasıdır. Instagram politikasında uygulama içi aktiviteler konusunda kullanım kısıtları olduğundan bir gün içinden çok fazla yorum yapma, yorum engelini beraberinde getiriyor. Bir süre için gelen yorum yapma engeli kalktıktan sonra gonderilere yorum yapmaya devam edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Etkileşiminizi Arttıracak "Instagram Hikaye Örnekleri" Nasıl Olmalı?

instagram yorum engeli

Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Instagram yorum yapamaması sorunu nasıl düzeltilir konusunda birçok çözüm önerisi aynı sorunu yaşayan kullanıcılar tarafından verilmiştir.

 • Sorun uygulamadan kaynaklı olabileceğinden Instagram telefondan kaldırılıp tekrar yüklenebilir. Aynı zamanda uygulamanın güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • İnternet bağlantısı kontrol edilmelidir. Bağlantıdan oluşan sorun sebebiyle Instagram’ı efektif kullanamayabilirsiniz.
 • Telefonun tarih ve zaman ayarlarında problem varsa düzeltilmelidir.
 • Sorun kimi zaman anlık bir şekilde meydana gelebilir, bu sebepten telefon kapatılıp tekrar açılabilir. Sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabiliir.
 • Başka bir cihazdan hesaba girişle yorum yapmak denenebilir.
 • Herhangi bir sebepten yorum engeli (cezası) aldıysanız size belirtilen süreyi beklemek durumundasınız.

Bu yazımızda size Instagram yorum yapamama sorunu ve çözüm yolları hakkında bilgi verdik.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram yorum yapamama durumu şikayetten kaynaklı olabilir mi?

Yorum yapamama nedenlerinden birisi yapmış olduğunuz bir yorumun şikayet edilmesinden kaynaklı olabilir. Bu şikayetlerin neticesinde yorum engeli durumu meydana geliyor. Instagram’ın size bildirmiş olduğu süre dahilinde kullanım kısıtınız oluşuyor.

Instagram yorum yapamama sorunu çok yorum yapmaktan dolayı olabilir mi?

Instagram kullanım politikasına göre bir gün içinde belli sayıda yorum yapabilirsiniz. Bu sebepten size belirtilen süre dahilinde yorum yapamazsınız.

Instagram’da yorum engeli ne kadar sürer?

Yorum engeli aldığınız taktirde bu durum 24 saat sürer.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir