Instagram Yoruma Kişi Etiketlemek

Instagram Yoruma Kişi Etiketlemek

instagram-yorumlarinda-birisinden-bahsetmek-yoruma-kisi-etiketlemek

Instagram yorumuna kişi etiketleme son zamanlarda etkileşimin artmasıyla orantılı olarak artış gösteren bir konu haline gelmiştir. Özellikle popüler kullanıcıların yaptığı çekilişler ile yoruma kişi etiketleme konusu en çok merak edilen konular arasında yerini almıştır. Instagram sosyal ortamda hayatı belirleyen etkenler arasında yer alıyor. Günümüzde birçok kullanıcının gerek kendi gönderilerinde gerekse farklı gönderilerde yorum özelliğini kullandığını biliyoruz. Aynı zamanda bu karşılıklı etkileşimin de bir parçası olarak değerlendiriliyor. Günümüzde Instagram yorumlarında kişi etiketleme üstün bir modül olarak düşünülebiliyor. Bilhassa sizin dışınızda insanlarında dahil olabileceği üst düzey bir etkileşim ağı yaratabilmek için takipçilerinizi, ya da sizi takip eden insanları yaptığınız yorumlara etiketleyebilirsiniz. Instagram Yoruma Kişi Etiketlemek  nedir  nasıl  yapılır  yakından  bakalım.

Bunu yapmak için diğer sosyal ağlardan aşina olduğunuz ‘mention’ özelliğini kullanmanız gerekiyor. Sosyal medyada mention atmak, bir kişiden bahsetmek, bir kişiyi anmak olarak adlandırılabilir. Bunu yapabilmenin yolu ise ‘@’ işaretini kullanmaktan geçiyor. Bir paylaşımın altına yorum yaparken kişi etiketi oluşturmak ise şu adımlarla mümkün hale geliyor.

  1. Öncelikle, Yorumunuzu yazdıktan sonra ‘@’ simgesini koyup etiketlemek istediğiniz kişinin adını yazın.
  2. Ardından Instagram kişi listenizde var olan ve aynı isimde olan tüm alternatifleri alt alta sıralayacaktır.
  3. İstediğiniz bir kullanıcıyı seçtikten sonra etiket çıkacaktır.
  4. Yorumu gönderdiğinizde ise karşı tarafa kendisinden bahsettiğinize dair bildirim ulaşacaktır.

Görüldüğü üzere kişi etiketleme işlemi son derece kolay bir işlemdir. Ancak kişileri herhangi bir gönderiye veya yoruma etiketlerken, doğru kişiyi etiketleyip etiketlemediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Yanlış kişiyi etiketlediyseniz, uygulamanız gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

Instagram Yorumlarında Kişi Etiketi Düzenleme

Instagram yorumunda kişi etiketi nasıl eklenir sorusu oldukça basit bir cevapla sizlere sunuldu. Peki ya istemediğimiz bir kişiyi yanlışlıkla etiketlersek, ya da eskiden etiketlediğimiz bir kullanıcıyı artık yorumdan kaldırmak istersek ne olacak? Bu sorunun cevabı da aslında kısmen bir hayli basittir. Çünkü yalnızca tek bir hareketle yapabileceğimiz Instagram yorum düzenleme seçeneğini buradan etkin olarak kullanabiliriz.

  1. Instagram yorumlarında etiket kaldırma işlemi için söz konusu yorumun bulunduğu paylaşımı açtıktan sonra yorumun üzerine tıklamamız gerekiyor.
  2. Yaklaşık bir kaç saniye yorumun üzerine basılı tuttuktan sonra seçenekler çıkacaktır.
  3. Bu seçenekler arasında yorumu tamamen silebileceğimiz bir kısım bulunması işimize yarıyor.
  4. Fakat yalnızca istemediğimiz kişi etiketini kaldırmak için düzenleme seçeneğine geçiyoruz.
  5. Doğrudan yorumun etiket olan kısmını sildikten sonra kaydet deyip çıkıyoruz.
  6. Instagram fotoğrafına yaptığımız yorum kalıyorken daha önceden birisini etiketlediğimiz kısım silinmiş oluyor. Böylelikle yaşayacağımız ya da yaşadığımız sorunları çözüme kavuşturmuş oluyoruz.

Instagram yorumlara kişi etiketlemek veya yanlışlıkla etiketlediğiniz kişi veya kişileri bu yorumdan kaldırmak için öncelikli olarak yapmanız gereken şey, yukarıda belirtilen işlemleri talebiniz doğrultusunda gerçekleştirmektir. Talebiniz için belirtilen aşamalar detaylarıyla size sunulmuştur. Aşamaların sonunda hedefinize doğru bir şekilde ulaşacaksınız. Son zamanlarda, popüler kullanıcılar tarafından yapılan çekilişlerle gündeme gelen kişi etiketleme konusu, çok fazla ve üst üste kullanıldığı durumlarda, Instagram tarafından engellenebilmektedir. Bu nedenle, etiket özelliğini kullanırken çok fazla kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Instagram yorumlarında birinden bahsetmek, yukarıda da açıklandığı üzere çok kolay gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Çok fazla etiketleme yapmadan, ölçülü bir şekilde Instagram’da beğendiğiniz gönderilere veya çekiliş gönderilerine çevrenizdeki kullanıcıları etiketleyebiliriz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook-sayfa-begeni-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Yorum Limiti Var mıdır?

Instagram yorum limiti bulunmaktadır. Instagram Topluluk Kuralları gereği sık yorum yapmak saldırgan bir davranış olarak algılanabilmektedir. 1 saat içinde en fazla 60 adet yorum atabilirsiniz.

Instagram’da Yorumları Nasıl Arttırabilirim?

Instagram yorumlarınızı doğal yollarla arttırmak çok uzun bir süreçtir. Hızlı ve güvenli bir şekilde yorum arttırmak istiyorsanız Instagram yorumları satın alabilirsiniz.

Instagram Yorum Satın Alabileceğim Güvenilir siteler?

Instagram yorum satın al hizmeti için instatakipci.com’u tercih edebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir sosyal medya hizmetleri ile 10 yıldır sektörün lider firması.

Instagram Yorum Beğeni Nedir?

Instagram yorum beğeni, paylaşımlara gelmekte olan yorumların kullanıcılar tarafından beğenilmesini ve bu sayede ön plana çıkmasını sağlayan bir özelliktir.

Instagram Yorum Kaydetme Nedir?

Instagram yorum kaydetme, yorumların paylaşım sahibi tarafından sabitlenmesini ve böylece en üst sırada görüntülenmesini sağlar.

Instagram Yorum Filtresi Nedir?

Instagram paylaşımlarınıza gelecek olan yorumlarınızı belirli filtreler içerisinde olmasını sağlayabilir ve bu sayede yorumlarınızın daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

20 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir