Instagram Zoom

Instagram Zoom

Instagram, zoom adlı yeni bir özellik tanıtıldı. Bu özellik videolara hızlı yakınlaştırma ve ses efektleri ekler.

Superzoom olarak adlandırılan özellik Instagram uygulamasında kameranın içinde yaşıyor. Kamera seçenekleri arasında ekranın altından kaydırarak erişebilirsiniz.

Superzoom’u kullanmak için deklanşör düğmesini basılı tutmanız yeterlidir. Kamera dramatik ses efektleriyle otomatik olarak yakınlaşacaktır. Superzoom hem arka hem de ön kameralarda çalışır. Superzoom, ayrıca iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir.

Instagram Zoom Özelliği Nasıl Çalışır?

Instagram zoom özelliği sayesinde artık fotoğrafları yakınlaştırabilirsiniz. Birçok Instagram kullanıcısı böyle basit ve geniş bir özellik eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradı ancak Instagram sonunda bu özelliği kullanıcılarına tanıttı.

Instagram Zoom Nasıl Kullanılır?

Fotoğraflarınızı her zaman ki gibi yükleyin. Kullanıcılar, tıpkı bir mobil web tarayıcısında yaptığınız gibi, yakınlaştırmak için ekranı sıkıştırmakla çalışır. Sadece büyük, yüksek kaliteli görüntüler kullandığınızdan emin olun.

Not: Instagram, resimleri yaklaşık 1080 piksel genişliğinde kaplar, bu nedenle tam olarak yararlandığınızdan ve kullanabileceğiniz son pikselleri kullandığınızdan emin olun. Aksi takdirde, kullanıcılar yakınlaştırdığında fotoğrafınız bulanıklaşabilir.

instagram zoom

Instagram Zoom Özelliğini e-Ticaret Mağazanız için Kullanma

Artık Instagram zoom özelliğinin nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağını biliyorsunuz. Bildiğiniz gibi Instagram, işletmeniz için ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. E-ticaret mağazanıza avantaj sağlamak için bu özelliği nasıl kullanabilirsiniz?

E-Ticaret İçin Yakınlaştırma Özelliğini Kullanma

Manzaralar ve güzel plajlar gibi bazı fotoğraflar, görüntüleyenlerinizi tüm ayrıntıları almak için zoom’u doğal olarak kullanmaya ikna edebilir. Ancak, işletmenize fayda sağlamak için Zoom’u nasıl kullanabilirsiniz?

İşletmeler büyük açılımlar yapmak, memleketlerini göstermek, yarışmalar oluşturmak ve takipçileriyle bağlantı kurmak için fotoğraf zumunu kullanıyor.

İşte Zoom’dan yararlanan beş işletme örneği:

1. Primark

İlk örnek olan Primark, çevrimiçi bir giyim perakendecisidir. En son ürün serisini sergileyerek zoom özelliğini mükemmel bir şekilde kullandılar. Takipçileri, yakından görmek için her öğeyi yakınlaştırabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir?

2. Bud Light

Bud Light, yeni lezzetlerini ortaya çıkarmak için Instagram’ın zoom özelliğini kullandı. Ayrıca altyazısında akıllı bir metin yazarlığı kullandılar: “Yeni lezzetimiz sadece bir tutam uzaklıkta.”

3. Reyka Vodka

İzlanda’dan Reyka Vodka, ülkelerini ünlü simge yapılarını kutlamak için yakınlaştırmayı kullandı. Yer işaretlerinin görüntüleri ve votka şişelerinden biri ile adanın minyatür bir haritasını oluşturdular. İnsanları yakınlaştırmak için büyüteç emojisini ve #instazoom’u kullandılar.

4. MorningStar Farms

MorningStar Farms yakınlaştırma özelliğini video ile birlikte kullandı. Bir bitkiye dönüşen bir tohumun kısa bir videosunu izlemek için yakınlaştırabilirsiniz.

Instagram Zoom Özelliği Neden Çalışmıyor?

Instagram kullanıcılarının severek kullandığı zoom özelliği ile alakalı en çok sorulan sorulardan biri olan Instagram zoom özelliği neden çalışmıyor sorusunun cevabını sizler için derledik. (Instagram)

  • Güncellemeleri kontrol et. Her şeyden önce, telefonunuzda Superzoom seçeneğini görmüyorsanız güncellemeleri kontrol edin. Mağazanıza gidin ve özellik yalnızca uygulamada mevcut olduğundan Instagram’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.
  • Giriş yap ve çıkış yap. Instagram’ı güncellediyseniz ancak Superzoom özelliğini görmüyorsanız, uygulamadan çıkmaya zorlayın ve ardından yenilemek için uygulamada oturum açmayı ve oturumu kapatmayı deneyin. Bazen bu bir güncellemeyi aktarmaya yardımcı olur. Instagram profilinizi ziyaret ederek, ekranın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiyi tıklayıp Ayarlar’ı seçerek oturumu kapatabilirsiniz. Oradan, en alta doğru kaydırırsanız, çıkış yapmak için bir seçenek görürsünüz.
  • Uygulamayı sil. Güncellenmiş özelliği hala göremiyorsanız uygulamayı silebilir ve ardından yeniden yükleyebilirsiniz. Çoğu zaman, bir hata varsa, onu silmek ve tekrar indirmek, sıfırlamanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmadan önce şifrenizi hatırladığınızdan emin olun.
  • Yardım almak. Instagram, güncellemeleri yavaşça ve zaman içinde yayma eğiliminde olsa da, bu özellik uzun süredir yayında olduğundan, sahip olmalısınız. Düzeni, kamera modlarından önce bir seçenek olarak görmüyorsanız, Ayarlar’a gidin, ardından Yardım’a tıklayın, Sorun Bildir’e dokunun ve son olarak bir şey çalışmıyor’a tıklayın. Orada, yaşadığınız sorunu yazabilirsiniz ve Instagram yardım merkezindeki biri sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?

Instagram Zoom Ne Demektir?

Instagram üzerinden paylaşılmış olan gönderilere zoom yapabilme özelliğini getiren bir yeniliktir. Geç kalınmış olan bu yenilik kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmıştır.

Instagram Zoom Videolarda Yapılabilir mi?

Instagram üzerinden paylaşılmış olan fotoğraflarda ve videolarda zoom yapılabilmektedir. Zoom yapmak istediğiniz videoyu durdurmanız ve daha sonra yakınlaştırma yapmanız mümkündür.

Instagram Zoom Özelliği Keşfette Kullanılabilir mi?

Zoom özelliğini hem zaman tünelinizde ki paylaşımlarınız da hem de keşfette paylaşılmış olan gönderilerde kullanabilirsiniz.

Profil Fotoğrafları Nasıl Büyütülebilir?

Profil fotoğrafları için Zoom özelliği kullanılamamaktadır.

DM Üzerinden Sesli Mesaj Yollanabilir mi?

DM üzerinden sesli mesaj gönderimi yapılabilmektedir. Hem kalıcı hem de tek dinlemelik olarak ayarlanabilir.

Profil Fotoğrafımı Gizleyebilir miyim?

Instagram profil fotoğraflarınızı gizlemeniz maalesef mümkün değildir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir