Instagram Zoom Özelliği

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Fotoğraf paylaşımı denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan Instagram artık web üzerinden yayınlanan bir fotoğraf albümü haline geldi. Instagram’ın bu şekilde bir başarı elde etmesi ve bu alanda en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmesi ise Instagram tarafından atılan hemen her adımında yakından takip edilmesine neden olmaya başladı. Bu noktada Instagram’ın yayınladığı güncellemelerde sürekli olarak gündeme gelmeye başladı. Özellikle son dönemde diğer sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için yayınladığı güncellemeler ile gündem olan Instagram’ın son olarak ise zoom özelliğini kullanıcılara sunduğunu da duymuştuk.

Bu noktada son olarak güncelleme ile sunulan Zoom özelliği sayesinde artık Instagram’da yer alan paylaşımların yakınlaştırılmasına da imkan tanınmaya başladı. Sadece parmaklarınızı kullanarak paylaşımları yakınlaştırıp uzaklaştırmaya olanak sağlayan zoom özelliğinin yayınlanmasını hemen ardından ise Instagram bu konuda geri bildirimleri de almaya başladı. İlk olarak uygulamanın zoom özelliğini sadece iOS işletim sistemleri için sunması büyük oranda eleştiri alsa da bunun yanında resimlerin artık yaklaştırılabiliyor olması da büyük oranda beğeni kazandı. Zira yayınlanan güncelleme konusunda her ne kadar iOS için yayın yapılmış olsa da genel olarak uzun süredir beklenen özelliğin büyük oranda beğeni topladığını da söylemek gerekiyor. Instagram’ın bu özellikle beraber ilerleyen dönemde ne gibi yeni güncellemeler yayınlayacağı da merak konusu.

Instagram’ın güncellemelerine hız kesmeden devam ettiğini söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde Facebook’un rakip sosyal medya uygulamalarını geçmek için güncelleme sayılarını arttıracağını açıklaması bunun yanında Instagram içinde yeni güncellemeler yayınlanacağının açıklanmasıyla beraber artık Instagram güncellemeleri de merakla beklenmeye başlamıştı. Tasarım değişikliği, adından video kategori sistemi, sayfa analizleri güncellemesi derken son olarak en çok konuşulan resimlerin hikayesi güncellemesi ile gündeme gelen Instagram bu güncelleme ile eleştirilerin hedefine oturmuş olsa da söz konusu güncellemeler ile beraber epey bir kullanıcı kazandığını da söylemek gerekiyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’da Kullanıcıları Korkutan Gelişme

Ardı ardına bu şekilde sürekli olarak güncelleme yayınlayan fotoğraf paylaşım platformu geçtiğimiz günlerde de bir güncelleme haberi daha verdi. Zira bu kez gelen haberle beraber Instagram’ın uzun süredir eleştirilmesine neden olan resimlerin yaklaştırılması için zoom güncellenmesinin yayınlandığı da açıklandı. Zoom güncellenmesinin yayınlanmasının hemen ardından yeni güncelleme ile ilgili bilgi de veren Instagram artık kullanıcıların profil resimleri de dahil olmak üzere tüm resimleri akıllı telefonları ile büyütebileceklerini açıkladı. Bunun dışında sadece resimlerin değil videoların da aynı yöntem ile büyütülebileceğini de belirtelim. Bu noktada Instagram’ın açıklamasına bakacak olursak 1000 px altında olan hem resimler hem de videolarda Zoom özelliği kullanılabilecek.

Instagram Zoom Özelliği
4.5 (90.08%) 353 votes

Bir önceki yazımız olan Snapchat Bazı Özelliklerini Kaldırıyor başlıklı makalemizde instagram, Snapchat ve Snapchat güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir