Instagram Zoom Özelliği

Instagram Zoom Özelliği

Fotoğraf paylaşımı denildiğinde akla ilk gelen uygulama olan Instagram artık web üzerinden yayınlanan bir fotoğraf albümü haline geldi. Instagram Zoom Özelliği sizi çok şaşırtacak. Instagram’ın bu şekilde bir başarı elde etmesi ve bu alanda en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmesi ise Instagram tarafından atılan hemen her adımında yakından takip edilmesine neden olmaya başladı. Bu noktada Instagram’ın yayınladığı güncellemelerde sürekli olarak gündeme gelmeye başladı. Özellikle son dönemde diğer sosyal medya uygulamalarını geride bırakmak için yayınladığı güncellemeler ile gündem olan Instagram’ın son olarak ise zoom özelliğini kullanıcılara sunduğunu da duymuştuk.

Bu noktada son olarak güncelleme ile sunulan Zoom özelliği sayesinde artık Instagram’da yer alan paylaşımların yakınlaştırılmasına da imkan tanınmaya başladı. Sadece parmaklarınızı kullanarak paylaşımları yakınlaştırıp uzaklaştırmaya olanak sağlayan Instagram zoom özelliği nin yayınlanmasını hemen ardından ise Instagram bu konuda geri bildirimleri de almaya başladı. İlk olarak uygulamanın zoom özelliğini sadece iOS işletim sistemleri için sundu. Büyük oranda eleştiri alsa da bunun yanında resimlerin artık yaklaştırılabiliyor olması da büyük oranda beğeni kazandı. Zira yayınlanan güncelleme konusunda her ne kadar iOS için yayın yapılmış olsa da genel olarak uzun süredir beklenen özelliğin büyük oranda beğeni topladığını da söylemek gerekiyor. Instagram’ın bu özellikle beraber ilerleyen dönemde ne gibi yeni güncellemeler yayınlayacağı da merak konusu.

Güncellemeler

Instagram’ın güncellemelerine hız kesmeden devam ettiğini söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde Facebook’un rakip sosyal medya uygulamalarını geçmek için güncelleme sayılarını arttıracağını açıklaması bunun yanında Instagram içinde yeni güncellemeler yayınlanacağının açıklanmasıyla beraber artık Instagram güncellemeleri de merakla beklenmeye başlamıştı. Tasarım değişikliği, adından video kategori sistemi, sayfa analizleri güncellemesi geldi. Son olarak en çok konuşulan resimlerin hikayesi güncellemesi ile Instagram gündeme geldi. Bu güncelleme ile eleştirilerin hedefine oturmuş olsa da söz konusu güncellemeler ile beraber epey bir kullanıcı kazandığını da söylemek gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

Instagram Zoom

Ardı ardına bu şekilde sürekli olarak güncelleme yayınlayan fotoğraf paylaşım platformu geçtiğimiz günlerde de bir güncelleme haberi daha verdi. Zira bu kez gelen haberle beraber Instagram’ın uzun süredir eleştirilmesine neden olan resimlerin yaklaştırılması için zoom güncellenmesinin yayınlandığı da açıklandı. Instagram Zoom özelliği güncellenmesinin yayınlanmasının hemen ardından Instagram yeni güncelleme ile ilgili bilgi de verdi.  Artık kullanıcıların profil resimleri de dahil olmak üzere tüm resimleri akıllı telefonları ile büyütebileceklerini açıkladı. Bunun dışında sadece resimlerin değil videoların da aynı yöntem ile büyütülebileceğini de belirtelim. Bu noktada Instagram’ın açıklamasına bakacak olursak 1000 px altında olan hem resimler hem de videolarda Zoom özelliği kullanılabilecek.

Dünyanın en çok paylaşım yapılan sosyal medya uygulamalarından biri Instagram. Gerek görsel yönünün ön planda olması gerekse de ekstra filtre özellikleri ile beraber bu alanda en başarılı uygulamalardan biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Instagram ZOOM Güncellemesi geliyor… Facebook desteği ile beraber kullanıcı sayılarını her geçen gün biraz daha artıyor. Instagram şimdilerde ise 500 milyonun üzerinde kullanıcı sayısı ile beraber en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları listesinde de ilk sıralarda yer almayı başardı. Tabi bu durumda Instagram’ın yaptığı güncellemelerin de etkisinin oldukça büyük olduğunu söylemek gerekiyor.

Zira sürekli güncellemeler yayınlaması Instagram’ın hem gündemde kalmasını hem de Instagram’ın çok daha kullanışlı hale gelmesine de olanak sağlıyor. Söz konusu güncellemelere her geçen gün bir yenisini ekleyen Instagram geçtiğimiz günlerde de yeni bir güncelleme daha yayınladı. Instagram ZOOM Güncellemesi adı verilen yeni güncelleme ile beraber artık Instagram’ın fotoğraflarının da yakınlaştırılabildiği açıklandı. Yeni güncelleme profil resmi dahil tüm fotoğrafların yakınlaştırılmasına olanak sağlıyor.  Bir kez daha gündeme gelen Instagram, söz konusu güncellemesini ise sadece Apple iOS için yayınladı. Şuan için sadece iOS için yayınlanan güncellemenin Apple’a özel olup olmadığı ise merak konusu oldu. Zira Android için yayınlanmayan güncellemenin Android işletim sistemleri için yayın tarihinin de verilmediğini de belirtelim.

Superzoom Nedir

Birkaç gündür ardı ardına güncellemeler yayınlayan Instagram uygulaması, son olarak canlı yayına bir dizi güncelleme getirdi ve hemen ardından da Instagram Superzoom müjdesini verdi. Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber duyurulan yeni özellik ise bir hayli ilgi çekecek gibi gözüküyor. Bu özellikle beraber yine Instagram uygulamasının eğlence yönünün artırılması ve uygulamanın çok daha ilgi çeken bir hale gelmesi amaç ediniyor. Instagram Superzoom sistemi olarak yayınlanan yeni sistemin, kullanıcılar arasında da şimdiden gündeme oturduğunu söylemek gerekiyor. Peki, nedir bu Superzoom? Instagram kullanıcılarına nasıl bir yeni eğlence sunulacak?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Foursquare Hesap Silme

Instagram Superzoom İle Yeni Bir Dönem Başlıyor

Adından da anlaşılacağı gibi söz konusu özellik, zoom sistemi üzerine kurulu. Instagram’da bir fotoğraf çektiğiniz zaman Instagram Superzoom özelliğiyle beraber, çektiğiniz fotoğrafa Zoom yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Fakat tabii ki bu bir sinema olayı gibi yansıtılıyor. Yani amaç yaklaşma değil, asıl amaç özellikle gerilim filmlerinde sıkça gördüğümüz kamera yakınlaşmalarını sağlayarak eğlenceli paylaşımlar oluşturmak.

Kullanıcıların çektikleri resimlere süreli olarak zoom yapılmasını sağlayacak olan yeni özelliğin video kısmında karşımıza çıkacağını da belirtelim. Standart bir kullanım olarak baktığımızda söz konusu özelliğin 3 saniyelik süre içerisinde yakınlaştırma sunduğunu göreceğiz. Yani sadece 3 saniye süre içerisinde fotoğrafa tam zoom yapılması sağlanmakta.

Instagram Superzoom

Fakat Instagram Superzoom sisteminde kullanıcılara 15 saniyeye kadar özgürlük verilmiş durumda. Yani isterseniz 3 saniyelik süreyi 15 saniye gibi bir süreye çıkarabiliyorsunuz. 15 saniyeye kadar istediğiniz süreyi seçmeniz mümkün. Tıpkı Boomerang özelliğinde olduğu gibi video özellik seçimlerine eklenen özelliğin en önemli artılarından biri ise ses özelliği.

Dediğimiz gibi Instagram Superzoom tam olarak sinema efektlerine benzer bir efekt elde etmenizi sağlıyor. Tabii ki bu noktada tam olarak istenen efekti vermek için paylaşımlarınıza müzik eklemeniz mümkün. Seslerin ise sürekli olarak Instagram tarafından güncelleneceğini de ekleyelim.

Sesin açık kalıp kalmayacağını ise kullanıcıların kendilerinin seçmelerine izin veriliyor. Yani ses kullanımında da yine seçim tamamen kullanıcılara bırakılmış durumda. Hem Android hem iOS işletim sistemi için yayınlanan yeni özelliğin Instagram’a ne kadar artı sağladığını göreceğiz. Geri bildirimleri incelemek gerekiyor.

Instagram superzoom özelliği nedir?

Instagram superzoom özelliği kullanıcılara kamera ile yakınlaşma özelliği ile hareketli videolar çekme fırsatı sağlamaktadır.

Superzoom süre sınırı ne kadardır?

Superzoom ile çekeceğiniz videolar 15 saniye ile sınırlı kalmaktadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir