Instagram yenilik

Instagram’a 3D Touch Desteği Geliyor

Apple akıllı telefonlar kategorisinde sürekli yeni ürünler çıkarmaya başladı. En büyük rakibi olan Samsung sürekli yeni serisini tanıtırken Apple’da Iphone serisine sürekli bir yenisini eklemeye başladı. Bu noktada Apple’ın son bombası ise Iphone 6 oldu. Eski telefonlarına göre çok daha başarılı bir telefon ortaya koyan şimdi ise Iphone 6S ile aynı rengi yakalamak istiyor. Genelge S serisi ile pek farklı bir yeniliği getirmeyen Iphone bu sene bir değişikliğe imza atacak. S serisi yeni cihazda bu sene 3D Touch özelliği yer alacak. 3 boyutlu tıklama özeliği olarak nitelendirilen Touch desteği üstelik birçok uygulama için de yayınlanacak.

Bu uygulamalar içerisinde en çok dikkati çeken ise Instagram oldu. Zira yeni dokunmatik teknolojisi en çok Instagram ve benzeri uygulamalara etki ediyor. Yeni uygulama sayesinde artık kullanıcılar tek bir dokunma hareketiyle profilini gezdiği kullanıcının tüm resimlerini bir metraj olarak görüntüleyebilecek. Bunun yanında sadece Instagram butonuna basarak resimlerini paylaşmanız mümkün hale getiriliyor. Bu yeni teknolojiyle yakın zamanda piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni Iphone şimdiden beğeni toplamaya başladı. Büyük bir kitleye hitap etmese de hatırı sayılır bir kullanıcı tabanı olan Iphone için Instagram’ın bu desteğinin de epey büyük bir artısı da olacağı kesin. Zira bu sayede kullanıcılar çok daha basit yollar ile çok daha fazla kişiye ulaşabilecek.

Instagram’a 3D Touch Desteği Geliyor
4.4 (88.21%) 78 votes

Bir önceki yazımız olan Ceren Kaplakaslan’a Rafet El Roman’ın Kardeşinden Şok Tepki başlıklı makalemizde Ceren Kaplakaslan, Ceren Kaplakaslan Instagram ve Instagram ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir