Instagram’a Bağladığım Hesaplardan Çıkamıyorum Sorunu

Instagram’a Bağladığım Hesaplardan Çıkamıyorum Sorunu

Instagram birden fazla hesap üzerinde aynı anda paylaşım yapabilme imkanı sunuyor. Ve aynı zaman içerisinde birden fazla uygulamayı kaydederek, tasarruf edebiliyorsunuz. Genel olarak hesaptan çıkma ya da yeni hesap ekleme noktasında herhangi bir sorun olmuyor. Ancak bazı kullanıcılar Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum noktasında sorun yaşadığını belirtiyor.

Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorunu neden olur? Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorununu çözmek için ne yapmak gerekiyor? Sorularınıza cevap bulmak için bu yazıyı kaleme aldık. Buyurun başlayalım.

Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorunu nedir?

Instagram üzerinde paylaşım yapmayı seviyor olabilirsiniz. Bu paylaşımları aynı zamanda diğer sosyal medya uygulamalarında da paylaşıyorsanız, oldukça uğraştırıcı olacaktır. Hem emek hem de zaman kaybı, zaman içerisinde sıkıcı bir hal alabilir. Bu noktada kullanıcıları memnun edebilmek adına uygulama, her geçen gün yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de aynı anda birden fazla sosyal medya uygulamasında paylaşım yapabilme imkanı. Oldukça işlevsel! Paylaşımların hani sosyal medya uygulamalarında potomatik olarak paylaşılmasını istiyorsanız, bunu uygulamaya bağlamanız yeterli. Sonrasın da ekstra bir çalışma yapmanıza gerek yok. Instagram üzerinde yaptığınız paylaşımlar aynı anda diğer sosyal medya uygulamalarında da otomatik olarak paylaşılacak.

Otomatik olarak yapılan paylaşımlar o an için hoşunuza gidebilir. Ancak her zaman durum böyle olmayacaktır. Bir süre sonra bu durumdan sıkılabilir ve paylaşımların diğerlerinde otomatik olarak paylaşılmasını istemeyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken sadece, bağladığınız hesapları uygulamadan aynı şekilde kaldırmak. Kaldırdığınızda hesabınız eskiye dönecek ve otomatik olarak paylaşım yapmak durumundan kurtulmuş olacaksınız. İşin çözümü bu kadar basit olsa da, Instagram kullanıcılarından bazı geri dönütler aldık. Instagram üzerinde bağladıkları hesapları, kaldıramama sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını belirtiyorlar. Eğer siz de böyle bir sorunla karşılaştıysanız, yazının devamında olası bazı çözüm yollarına birlikte değineceğiz.

Nasıl çözülür?

Instagram üzerinde önceden bağladığınız hesapları kaldırmak oldukça kolay. Bunun için yapmanız gerekenleri resimli olarak detaylı bir şekilde anlattık. Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorunu adım adım:

Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum

-İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın. Ve sonrasında profilinizin yer aldığı alana gelin. Sağ üst köşede yer alan üç çizgi şeklindeki görüntüye sahip simgeye tıklayarak işleme devam edin. Bu simgeye tıkladığınızda, sağ alt köşede ayarlar bölümü yer almaktadır. Bu alana tıklayın.

Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorunu

-Ayarlar bölümüne girdikten sonra hesaplar alanına tıklayarak işleme devam edin. Bu alanda hesaplar kısmına ait bir çok ayar yer almaktadır.

-Bizi ilgilendiren kısım bağlı hesaplar alanı. Bağlı hesaplar kısmına tıklayın. Burayı seçtiğinizde daha önceden Instagram hesabınıza bağlamış olduğunuz tüm bağlı hesaplar yer almaktadır. Ve kaldırma işlemi buradan yapılacak.

Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorunu çözümü

-Bağlı hesaplar alanı içerisinde önceden bağladığını tüm uygulamalar yer almaktadır. Kaldırma işlemini tek tek yapmanız gerekiyor. Bunun için hangi uygulamayı kaldırmak istiyorsanız onun üzerine tıklayın. Hesabı kaldır deyin. Hesabı kaldır dedikten sonra onaylama işleminden sonra işlem tamam. Artık önceden bağlamış olduğunuz uygulamayı kaldırdınız. Instagram üzerinde yaptığınız paylaşımlar, bağlı olan o sosyal medya uygulamasında artık yayınlanmayacak.

Sonuç

Bu yazıda Instagram’a bağladığım hesaplardan çıkamıyorum sorunu nedir ve bu sorunun çözümü için hangi yollar takip edilir bu noktaya değindik. Artık Instagram bağlı hesapları kaldırma konusu hakkında bilgi sahibisiniz. Hangi uygulamaları kaldırmak istiyorsanız, bu uygulamalar üzerinde tek tek kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

Yazımız umarım aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için yardımcı olmuştur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Hesabınızı Sosyal Medya Uygulamalarına Bağlama Nasıl Yapılır?

Instagram’a giriş yapın. Daha sonra ayarlar sekmesinden Hesap seçeneğini seçerek burada Bağlı Hesaplar seçeneğini açarak hesap bağlantılarınızı yapabilirsiniz.

Instagram Bağlı Hesapların Bağlantıları Nasıl Kaldırılır?

Instagram ayarlardan Bağlı Hesaplar seçeneğinde bağlantı kurduğunuz sosyal medya hesaplarını görüntüleyebilirsiniz. Buradan bağlantısını kaldırmak istediğiniz hesabı seçerek bağlantı kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz.

Instagram Çevrimdışı Kullanım Özelliği Nedir?

Instagram kullanırken anlık kopan internet bağlantısı sorunlarını gidermek için çevrimdışı özelliği çıkarılmıştır. Bu özellik ile anlık kopan bağlantı sırasında Instagram’da en son açtığınız fotoğraflar, videolar ve hesapları görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Çoklu Hesap Nedir?

Çoklu hesap bir instagram profilinize birden fazla instagram hesabı bağlayabilmenizi mümkün kılan bir sistemdir.

En Fazla Kaç Adet Hesap Kullanılabilir?

Bir Instagram uygulamasında en fazla 5 adet profil bulundurulabilir.

Instagram Hesabımı Silersem Bilgilerim Ne Olur?

Instagram hesabınızı silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. arkadasımın hesabını baglamıstım kendi instagram hesabıma hesaplardan cıkamıyordum ama dediklerinizi yaptım faydası oldu tesekkur ederım