Instagram’a Bağlantılı Hesaplar Nasıl Kaldırılır?

Instagram’a Bağlantılı Hesaplar Nasıl Kaldırılır?

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformlarından birisi olan Instagram’da takipçi kazanmak için diğer sosyal medya hesapları ile bağlantı kurulduğunu biliyoruz. Instagram’da yapılan paylaşımları böylece diğer sosyal medya hesaplarınızda da yapılıyor ve bu platformlarda da yer alan kullanıcıları paylaşımlarına ilgi gösterebiliyor. Haliyle bu durum takipçi sayılarının da daha kolay artmasına neden olabiliyor. Birçok kullanıcının da Instagram’da takipçi kazanmak için bu yola başvurduğunu da belirtelim. Hesap bağlantısı yapma konusunda ise tek yapmanız gereken Instagram ayarlarını kullanmak. Instagram’a Bağlantılı Sosyal Medya Hesapları bu konuda büyük rol oynamakta. Instagram’a Bağlantılı Hesaplar Nasıl Kaldırılır?

Instagram’a Bağlantılı Sosyal Medya Hesapları kullandığınızda, Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımlar doğrudan diğer sosyal medya hesaplarında da görüntüleniyor. Fakat paylaşımlarınızı diğer sosyal medya uygulamalarında gözükmesini istemiyorsanız bu durumda da diğer sosyal medya hesapları ile yaptığınız bağlantıyı kaldırmanız gerekiyor.

Peki, Instagram ile diğer sosyal medya uygulamaları ile kurulan bağlantı nasıl kaldırılır? Bunun için Instagram’da hangi ayarları kullanmanız gerekiyor? şeklinde sorduğunuz soruları yanıtlayalım. Aslında çok basit aşamalardan oluşan bağlantılı hesapları kaldırma işlemi ile hesaplarınızda düzenleme yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlığı inceleyerek tüm detayları öğrenerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Instagram’a Bağlantılı Hesaplar Nasıl Kaldırılır?

Instagram’da etkileşimini arttırarak popüler olmak isteyen kullanıcılar, kullandıkları diğer sosyal medya hesaplarında da aynı şekilde etkileşimini arttırmak istemektedirler. Bu konuda yapacakları işlem, diğer sosyal medya hesapları ile Instagram hesapları arasında bağlantı oluşturmak olacaktır. Böylece, Instagram’da aktif olarak etkileşiminizi arttırırken, kullandığınız ve etkileşimini arttırmak istediğiniz diğer sosyal medya platformlarında da etkileşiminiz artacaktır. Bağlantılı hesap oluşturmak çok basit işlemler ile gerçekleştiği gibi bağlantılı hesapları kaldırmak da bir o kadar kolaydır. Sebep her ne olursa olsun, Instagram’a bağlantılı hesaplarınızı kolayca kaldırabilirsiniz. Yapacağınız işlemleri sırasıyla aşağıda belirttik. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek bağlantılı hesapları kolayca kaldırabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Signal Uygulaması Nedir?

Instagram bağlantılı hesap
  • Öncelikle akıllı telefonunuzdan Instagram hesabınıza girip buradan ise ayarları düzenleyeceğiniz profil bölümüne girmeniz gerekiyor.
  • Profil bölümüne girdikten sonra ayarları düzenlemek için Android akıllı telefonlarda üst üste üç nokta simgesine basın,
  • IOS akıllı telefonlarında ise çark işaretine basarak Instagram ayarlarına girmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise “bağlantılı hesaplar” sekmesine girip buradan ise bağlantısını kaldırmak istediğiniz sosyal medya uygulamasına tıklayıp ardından ise “bağlantıyı kaldır” demeniz yeterli olacaktır.

Instagram’da bağlantı verdiğiniz diğer sosyal medya platformlarından bağlantıyı kaldırmak için gerekli aşamaları sizlere açıkladık. Umarız bu içerik talebinize doğru yönde karşılık sağlamıştır. Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarınız ile ilgili yaşadığınız sorunların çözümüne site üzerinden ulaşabilir, yine merak ettiğiniz konulara da site üzerinden ulaşabilirsiniz. Ana kaynaklar baz alınarak yazılan içerikler ile yanıt aradığınız tüm sorulara ve sorunların çözümüne ulaşabilirsiniz. Talebinizi karşılamıyor ise içerikler, bize yorum kısmından da ulaşarak soru ve sorunlarınızı iletebilir, ayrıca görüş ve öneri de bildirebilirsiniz.

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’a Facebook Hesabı Bağlanır mı?

Instagram uygulaması ile Facebook hesabınızı bağlamanız mümkündür. Instagram üzerinden ayarlar kısmında bağlı hesaplar seçeneğini kullanarak Facebook hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Bağlantısı Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’a diğer sosyal medya hesaplarınızı bağlayabildiğiniz gibi bu bağlantıları kaldırma imkanınız da bulunmaktadır.

Instagram İle Hangi Hesaplarımı Bağlayabilirim?

Twitter, Facebook, Tumblr ve Vkontakte gibi sitelere hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Instagram Çoklu Hesap Nedir?

Instagram uygulaması ile birden fazla instagram profilini aynı anda kullanabilmenizi sağlayan özelliktir.

Bir Uygulamada En Fazla Kaç Hesap Olabilir?

Bir Instagram uygulamasında çoklu hesap kullanımı olarak en fazla 5 hesap bulunabilir.

Instagram Hesabımı Silersem Ne Olur?

Instagram hesabınızı silerseniz, tüm takipçileriniz, takip ettikleriniz, yorumlarınız, beğenileriniz ve paylaşımlarınız silinecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1618

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İstagramla tiktoga giriş yaptım ve artık desteklemiyor tiktokta kayıtlı olan telefon numaramı degiştrdgm için o tiktoga giremiyorum o Tiktogu nasıl kapatabilirim