Instagram yeni özellik

Instagram Yeni Güncelleme İle Gelen Özellik

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram yetkilileri tarafında açıklanan bilgilere göre bugün Instagram yeni güncelleme yayınlanacak. Yayınlanacak olan bu güncelleme ise diğerlerinden biraz farklı olacak ve Instagram’ın yapısını biraz olsun değiştirecek. Instagram’ın yeni güncellemesinde en çok dikkat çeken nokta ise Instagram videoları hakkında. Artık Instagram videolarının oynaması için sizin ya seçim yapmanız ya da istenen videoyu açmak için tıklamanız gerekiyordu. Şimdi gelen son güncelleme ile ise artık bu videolar sayfa açılır açılmaz sürekli oynamaya başlayacak. Yani artık seçim yaptığınız video bitse bile sürekli tekrar başlayacak.

Instagram Yeni Güncelleme Notları

Genelde vine için kullanılan bu özelliğin neden Instagram’a eklendiği ise merak konusu olmaya başladı. Tüm bu merakları dindirmek isteyen Instagram yetkilileri ise konu hakkında bir açıklama yaptı. Konu hakkında yapılan açıklama da ise bu uygulamanın asıl amacının reklam sürelerini uzatmak olduğu belirtildi. Direk olarak reklam için olacağı konusunda açıklama yapılmasa da yapılan açıklamanın bu noktada yoğunlaştığı kesin. Bunun dışında video kullanımını ve paylaşımını da arttırmak isteyen Instagram’ın böyle bir adım attığı belirtiliyor. Bununla beraber artık kullanıcıların oldukça dikkat etmesi gerekiyor. Zira özellikle hat üzerinden kullanılan kotalı internet paketleri için bu güncelleme hiç iyi olmadı diyebiliriz. Hiç fark etmeden kotanızı bu şekilde doldurma gibi durumlar ile karşılaşmanız mümkün. Bu durumu engellemek için ise sürekli olarak kontrollü kullanım yapmanızda yarar var.

Her ne kadar sosyal medya uygulamaları arasında ilk 3 uygulamadan biri olarak gösterilse de Instagram sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlayarak uygulamayı daha da işlevsel hale getirmeye başladı. Bu sayede çok daha fazla kullanıcı elde etmeyi de amaçlayan Instagram’ın son dönemde bunu başardığını da söylemek gerek. Zira ardı ardına yeni gelen güncellemeler ile beraber Instagram 500 milyon kullanıcı rakamını da aşmayı başarmıştı. Gelen her yeni güncelleme ile beraber biraz daha gündem olan uygulama geçtiğimiz günlerde de bir diğer sosyal medya uygulaması olan Snapchat uygulamasın da uzun süredir kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini uygulamaya dahil etmişti.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Demba Ba Beşiktaş Taraftarını Çıldırttı

Bu şekilde Snapchat uygulamasının da önüne geçeceği düşünülmeye başladı. Tabi Instagram’ın sadece bu güncellemelerle de sınırlı kalmadığını biliyoruz. Zira sürekli olarak yeni bir güncelleme haberi ile Instagram’ı görebiliyoruz. Bu tip bir güncelleme haberi de geçtiğimiz günlerde geldi. Daha önce Instagram tarafından duyurulmuş olan söz konusu güncelleme ise takipçi bilgisi ile alakalı. Zira artık Instagram’da kullanıcıların başka kullanıcıların profillerine bakarken kullanıcının kendilerini takip edip etmedikleri de görüntülenebilecek. Twitter’ın uzun süredir kullanılan özelliklerinden biri olan güncellemenin şuan için test aşamasında olduğu da belirtiliyor. Kısa süre içerisinde ise Instagram’ın bu güncellemeyi de tüm platformalar için yayınlaması da bekleniyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/yorum/tek-fotograf/turk-bot

Instagram Yeni Güncelleme İle Gelen Özellik
4.5 (90.28%) 354 votes

Bir önceki yazımız olan Tolga Zengin Instagram Hesabından Yürekleri Burkan Paylaşımı başlıklı makalemizde Beşiktaş, Instagram futbolcular ve Tolga Zengin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir