Instagram yeni özellik

Instagram’a Dikkat Gerektiren Yeni Özellik Geldi

Instagram yetkilileri tarafında açıklanan bilgilere göre bugün Instagram için yeni bir güncelleme yayınlanacak. Yayınlanacak olan bu güncelleme ise diğerlerinden biraz farklı olacak ve Instagram’ın yapısını biraz olsun değiştirecek. Instagram’ın yeni güncellemesinde en çok dikkat çeken nokta ise Instagram videoları hakkında. Artık Instagram videolarının oynaması için sizin ya seçim yapmanız ya da istenen videoyu açmak için tıklamanız gerekiyordu. Şimdi gelen son güncelleme ile ise artık bu videolar sayfa açılır açılmaz sürekli oynamaya başlayacak. Yani artık seçim yaptığınız video bitse bile sürekli tekrar başlayacak.
Genelde vine için kullanılan bu özelliğin neden Instagram’a eklendiği ise merak konusu olmaya başladı. Tüm bu merakları dindirmek isteyen Instagram yetkilileri ise konu hakkında bir açıklama yaptı. Konu hakkında yapılan açıklama da ise bu uygulamanın asıl amacının reklam sürelerini uzatmak olduğu belirtildi. Direk olarak reklam için olacağı konusunda açıklama yapılmasa da yapılan açıklamanın bu noktada yoğunlaştığı kesin. Bunun dışında video kullanımını ve paylaşımını da arttırmak isteyen Instagram’ın böyle bir adım attığı belirtiliyor. Bununla beraber artık kullanıcıların oldukça dikkat etmesi gerekiyor. Zira özellikle hat üzerinden kullanılan kotalı internet paketleri için bu güncelleme hiç iyi olmadı diyebiliriz. Hiç fark etmeden kotanızı bu şekilde doldurma gibi durumlar ile karşılaşmanız mümkün. Bu durumu engellemek için ise sürekli olarak kontrollü kullanım yapmanızda yarar var.

Instagram’a Dikkat Gerektiren Yeni Özellik Geldi
4.5 (90.28%) 354 votes

Bir önceki yazımız olan Cem Yılmaz Ve Ayşe Hatun Önal Bu Kez Gerçekten Ayrıldı başlıklı makalemizde Ayşe Hatun Önal, Cem Yılmaz ve Cem Yılmaz Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir