Instagram güncelleme

Instagram’a GIF Desteği

Son kullanım verilerine bakıldığı zaman 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Instagram kullanıcı sayılarına bakıldığı zaman artık Facebook’un hemen ardından gelen en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olmayı da başardı. Özellikle Facebook tarafından satın alındığından sonra epey bir yükseliş gösteren Instagram, tüm bunlarla beraber sürekli güncellenerek diğer sosyal medya uygulamalarını da geride bırakmak için çalışıyor. Zira bu alanda son dönemde sürekli yeni sosyal medya uygulamaları da görmeye başladık. Snapchat, Periscope derken sürekli olarak yeni sosyal medya uygulamalarının piyasaya çıktığını da görmeye başladık. Instagram’da tüm bu sosyal medya uygulamaları arasında geri kalmamak için sürekli olarak yeni güncellemeler almaya başladı.

Bu noktada Instagram’ın son yaptığı güncellemelerde de sürekli olarak diğer sosyal medya uygulamalarından eksik olan yönlerini tamamlamaya başladı. Bu noktada Instagram son olarak uzun süredir Snapchat tarafından kullanılan resimlerin hikayesi özelliğini de uygulamaya dahil etmişti. Uygulamaya gelen bu yeni özellikle beraber Instagram’ın bundan sora vereceği yeni güncellemelerde merak konusu oldu. Zira hala Instagram’ın diğer sosyal medya uygulamalarından büyük eksilikleri olduğu da bir gerçek. Bu noktada en çok merak edilen konulardan birisi de Instagram’ın GIF desteği alıp almayacağı olmuştu. Instagram’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Twitter’ın yeni güncellemesi ile beraber artık GIF desteği vermesi gözlerin Instagram’a çevrilmesine neden olmuştu. Görsel yönü çok daha ön planda olmasıyla beraber Instagram’a da GIF yani hareketli resim desteğinin gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu. Instagram tarafından en büyük sosyal medya rakiplerinden biri olan Twitter uygulamasının GIF desteğinin vermesiyle beraber Instagram’ın da artık GIF desteği de vermesi beklense de henüz Instagram tarafından bu yönde bir çalışma yapıldığına dair hiçbir açıklama gelmedi. Instagram güncellemeleri konusunda GIF desteğinin düşünülüp düşünülmediği de merak konusu oldu.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Damlalık İle Renk Seçimi Nasıl Yapılır?
Instagram’a GIF Desteği
4.5 (90.62%) 130 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’a yeni araçlar geliyor başlıklı makalemizde instagram, Instagram güncelleme ve Instagram Sanal Mağaza hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram’a GIF Desteği” üzerine bir düşünce

  1. Bilge özer

    Merhaba,silip tekrar yuklememe ragmen bende GİF özelligi maalesef yok.Telefonum 6S,bununla mi alakali acaba

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir