Instagram Haber Akışı Modeli Geldi

Instagram Haber Akışı Modeli Geldi

Sosyal medya uygulamaları sürekli güncellenen uygulamalar olarak dikkat çekiyor. Instagram haber akışı modeli ile birlitek güncel olayları kullanıcılara daha hızlı ulaştırmayı hedefliyor. Sürekli insanların yeni bir alana yönelmesi yeni bir trendin ortaya çıkması bu durumun ana nedeni olarak gösterilebilir. Zira dünya üzerinde değişen bir akıma yönelik sosyal medya uygulamalarında yapılan güncellemeler aslında uygulamanın güncel kalabilmesi ve gösterilen ilgiyi sabit tutması için oldukça önemli olarak gösterilebilir. Bu konuya en çok önemi gösteren uygulamalardan birisi de Instagram uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde sürekli güncellemeler yayınlayan Instagram bu bağlamda yeni bir güncelleme daha yayınladı.

Yayınlanan bu yeni güncelleme ise bu kez tasarım konusunda değil de teknik bir konuda oldu. Yeni logo tasarımından sonra şimdide Instagram haber akışı sistemi getireceğini duyurdu. Haber akışı sistemini duyurduktan sonra tüm bakışları bir kez daha üzerinde toplamayı başaran Instagram aslında uzunca bir süredir Facebook tarafından kullanılan sistemi uygulamaya entegre etti. Yeni haber akışı sistemi ile büyük oranda beğeni toplaması beklenen Instagram’ın bu sayede uygulama içerisinde aktifliği de arttıracağı da düşünülüyor. Şuan için sadece Amerika bölgesinde yayına sürülen yeni güncelleme yakın zaman içerisinde ülkemizde dahil olmak üzere birçok merkezde de yayınlanacak. Söz konusu güncellemenin geri dönüşlerinin nasıl olacağı ise şimdilik merak konusu. Zira Instagram’ın son dönemde güncellemelerinin de beğenilmediğini söylemek gerekiyor.

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram artık 6.yılının sonunda köklü değişiklikler yapmaya başladı. Instagram’ın değişikliklerinde ilk ele aldığı konu ise tasarımı olmuştu. Zira Instagram’ın tasarımının ilk haliyle kullanılması ve tasarımın eskidiğinin düşünülmesiyle beraber logo dahil tüm tasarımlarda değişikliğe gidilmişti. Bu hamlenin gelmesiyle beraber Instagram kimi kullanıcılar tarafından eleştirilmiş kimi kullanıcılar tarafından ise beğeni ile karşılanmıştı. Son açıklanan kullanıcı sayıları da Instagram’ın doğru yolda olduğunu kanıtladı. Hal böyle olunca Instagram’da değişim hareketine devam edeceğini açıkladı. Uygulama yetkililerinden gelen bilgilere göre bu alanda ilk yeniliğin ise haber akışı sistemi olacağı belirtilmişti.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Youtube Analytics

Yeni yapılan paylaşımların değil ilgi gören paylaşımların ana sayfada sıralanmasına olanak sağlayan yeni haber akışı modeli bir ara denenmiş fakat çok tepki çektiği için geri adım atılmıştı. Tasarım çalışmasından sonra Instagram yeni haber akışı sistemine yeniden döneceklerini açıklamıştı.

Haber Akışına Geçildi Mi?

Bununla beraber yeni haber akışının hayata geçmesine çok kısa bir süre kaldığını belirtmesine rağmen henüz Instagram’ın bu konuda bir bilgi vermediğini de belirtelim. Belli bölgeler için Amerika başta olmak üzere yeni güncellemenin yayınlandığı belirtiliyor. Fakat genel olarak Instagram’ın bu yeni modele ne zaman geçeceği de merak konusu oldu. Zira uygulama yetkilileri bu konuda da net bir bilgi vermedi. Şuan için ise Instagram sitesinde öncelikle ilgi gören paylaşımların yayınlandığı bir ana sayfa sistemi kullanılıyor. Bununla beraber sistemin ne zaman tam olarak hayata geçeceği ise bilinmiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Instagram güncellemerini nasıl yapabilirim?

Instagram güncellemelerinizi iOS ya da Google Play Store üzerinden Instagram uygulamasını bularak güncellemesi var ise bu kısımdan yapabilirsiniz.

Instagram beğeni kaldırıldı mı?

Instagram beğeni hizmetini 2019 yılı ile birlikte bir çok ülkede sonlandırdı. Artık fotoğraflar da beğeni sayıları yazmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Instagram Hareketler bende gözükmüyor?

Instagram kullanıcılara daha keyifli ve sağlıklı bir hizmet sunma amacıyla hareketler bölümünü ortadan kaldırmıştır.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 627

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir