Instagram güncelleme

Instagram’a İOS 9 Desteği Geldi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Geçtiğimiz günlerde teknoloji ve akıllı telefon devi Apple yeni işletim sistemlerini açıkladı. İOS 9 olan yeni işletim sisteminin güncellemeye açılmasıyla birlikte Apple cihazlarında yeni nesil olarak İOS 9’a geçirilmesi söz konusu hale gelmeye başladı. Bunun dışında İOS yeni cihazlarının da artık yeni işletim sistemleriyle satışa sunulacağını duyurmuştu. Bu haberlerin ardından ise beklenmedik bazı sorunlar yaşandı. Zira yaşanan en büyük sorun ise uygulamaların İOS 9 için yum göstermemeleri oldu. Özellikle sosyal medya uygulamaları bu yönde büyük sıkıntılar çekmeye başladı. İşte bu uygulamalardan birisi de Instagram.

400 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram, büyük ölçüde İOS işletim sistemine sahip kullanıcılara ulaşıyor. Bu nedenle yaşanan uyum sorununun Instagram’ın kullanıcı kaybetmesi olarak da değerlendirmemiz mümkün. Hal böyle olunca Instagram yol yakından önlem almaya başladı. Bu bağlamda Instagram için güncellemenin de sonunda yayınlandığını söylemek lazım. İOS 9 için geliştirilen yeni güncelleme sadece İOS cihazlar için indirmeye de sunuldu. Cihaza tam uyum sağlayan ve yaşanacak uyumsuzluk sorunlarını gideren yeni güncellemeyi indirmek için cihazınızı internete bağlamanız ve uygulamayı açmanız yeterli. Şuan için açıklanan raporlarda yeni güncellemenin gayet kararlı çalıştığı ve hiçbir sorun çıkarmadığı da söyleniyor. Tabi ilerleyen işletim sistemi güncellemelerinde sorunlar ortaya çıkar mı ya da yeni güncellemeler gelir mi merak konusu.

Instagram’a İOS 9 Desteği Geldi
4.5 (89.82%) 491 votes

Bir önceki yazımız olan Melo Hem Bayram Mesajı Verdi Hem De Golünü Gösterdi başlıklı makalemizde Felipe Melo, Instagram futbolcular ve Instagram ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Richard Prince Yaptığı Sergi İle Tepki Çekti
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir