Instagram’a İstatistik

Instagram’a İstatistik Özelliği

Yayınlandığı andan itibaren sunduğu ayrıcalıklarla büyük oranda başarılı elde eden Instagram sunduğu tüm bu ayrıcalıklarla beraber özellikle son dönemde kullanıcı sayılarını da epey arttırmayı başardı. Bununla beraber Instagram elde ettiği başarıyı devam ettirebilmek içinde sürekli olarak yeni güncellemelerde yapaya başladı. Uygulamanın işlevselliğini daha da arttırmak için yapılan güncellemelerle beraber kullanımı da bir hayli kolaylaşan Instagram, son dönemde piyasaya giren yeni sosyal medya uygulamalarını da geçmek için güncellemelerine de devam ediyor. Bu noktada son olarak kendisine rakip olarak gösterilen Snapchat uygulamasını geride bırakmak için yeni bir güncelleme yayınlayan Instagram söz konusu güncellemeler ile resimlerin hikayesi özelliğini de devreye sokmuştu.

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile beraber artık uygulamanın rakiplerinden çok daha fazla ilgi çekeceği de belirtiliyor. Özellikle Snapchat’in beğeni toplamasını sağlayan özelliğin uygulamaya dahil edilmesi Instagram’ı da bir hayli ön plana çıkarmaya başladı. Bununla beraber Instagram’ın güncellemelerine de devam edeceği de açıklandı. Hatta Instagram yaptığı açıklama ile bundan sonraki güncellemesinin de ne olacağı konusunda ilk bilgileri de vermişti. Söz konusu güncelleme ile artık hem bireysel kullanıcıların hem de şirket hesabına sahip olan kullanıcıların Instagram sayfalarının istatistiklerini tutabilecekleri belirtilmişti. Söz konusu yeni özellik sayesinde kullanıcıların Instagram sayfalarına giren kullanıcıların istatistiklerini de öğrenebilecekleri belirtilmişti. Hangi paylaşıma kaç kişi bakmış sayfayı kaç kişi ziyaret etmiş gibi tüm bilgilerin kullanıcılara sunulmasını sağlayacak olan yeni özellik sayesinde kullanıcılara istatistik imkanı sunacak olan Instagram’ın bu güncelleme için çalışmalara da başladığı öğrenildi. Kısa süre içerisinde güncellemenin yayınlanacağı da düşünülürken şuan için istatistik özelliğinin de denenmeye başlandığı açıklandı. Yayınlanacak olan yeni güncellemeler ile beraber istatistik özelliğinin nasıl bir kullanımı olacağı ise Instagram’ın güncelleme sonrasında yapacağı güncelleme kullanımı açıklamasıyla ortaya çıkacak gibi. Zira henüz Instagram yeni güncellemesinin nasıl detaylar barındıracağı da merak konusu.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’da Eski Logoya Geri Dönüş İmkanı
Instagram’a İstatistik Özelliği
4.5 (89.07%) 461 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’a GIF Desteği başlıklı makalemizde instagram, Instagram GIF ve Instagram GIF desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram’a İstatistik Özelliği” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir