Instagram Kaydolma ve Hesap Açma

Instagram Kaydolma ve Hesap Açma

Son zamanlarda giderek yaygınlaşan sosyal medya platformu Instagram’da bir hesap sahibi olmak mı istiyorsunuz? Çevrenizden “Instagram’a kaydol” sesleri mi duyuyorsunuz? Tüm bu sorulara cevabınız “evet” ise işiniz çok kolay. Artık Instagram’a kaydolmak için e-posta adresine sahip olmanız gerekmez. Yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak kolaylıkla Instagram’da bir hesap açabilir ve gönül rahatlığıyla Instagram dünyasına adım atabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları ve videoları yakın çevrenizle paylaşabilir, çevrenizdeki insanların paylaşımlarını takip edebilirsiniz. İşte “Instagram kaydol” konusunun detaylı açıklaması! Instagram Kaydolma ve Hesap Açma nasıl yapılır yakından bakalım.

Instagram Kaydol

Instagram‘a ilk defa kayıt oluyorsanız, aşağıda sizlere detaylarıyla nasıl kayıt yapmanız gerektiğini anlattık. Kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle, e-posta adresinizin veya telefon numaranızın doğru olmasına ve Instagram kullanım sürecinde de bu bilgilerin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Şifre unutma veya hesap çalınma gibi durumlarda, Instagram size erişebilmek için bu kanalları kullanmaktadır. Yani bu kanallar üzerinden sizlerle iletişim sağlar.

instagram kaydolma
  • İnternet’ten Instagram’ın sitesine girebilir ya da akıllı telefonlarınıza App Store – Google Play aracılığı ile Instagram uygulamasını indirebilirsiniz.
  • Siteye girdiğinizde ya da uygulamayı açtığınızda (Instagram simgesine dokunarak uygulamayı açabilirsiniz) karşınıza bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “Hesabın yok mu?” yazısını göreceksiniz. Yanındaki “kaydol” butonuna basarak hesap alma işlemini başlatabilirsiniz.
  • Üçüncü adımda karşınıza kendinizle ilgili bazı bilgileri girmeniz istenen bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “Facebook ile Giriş Yap” butonunu göreceksiniz. Eğer bir Facebook hesabına sahipseniz bu butona basarak giriş yapabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa o zaman sizden istenen bilgileri sırasıyla doldurmanız gerekecektir. Bu bilgiler sırasıyla; cep telefonu numaranız (başında sıfır olmadan) veya e-posta adresiniz, adınız-soyadınız, insanların görmesini tercih ettiğiniz kullanıcı adınız ve oluşturacağınız şifreniz olacaktır. Eğer e-posta adresiniz ile kayıt olacaksanız bu adresin aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman e-posta adresiniz üzerinden şifrenizi değiştirme imkanınız olacaktır. Bilgileri doldurduktan sonra “kaydol” butonuna basarak bu adımı tamamlayabilirsiniz.

Cep ile kayıt

Eğer bir önceki adımda cep telefonu numaranız ile kayıt olduysanız bu adımda cep telefonunuza mesaj olarak gelen 6 haneli onay kodunuzu girmeniz istenecektir. Onay kodunuzu girdiğiniz takdirde Instagram’da bir hesap sahibi olmuş olacaksınız. Eğer e-posta adresinizle kayıt olduysanız, e-posta adresinize bir mail gelecektir. Bu mailde hesabınızı onaylamanız istenecektir. Onaylama işlemini tamamladığınız takdirde Instagram’a giriş yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagrama kaydolma ve hesap açma

Gördüğünüz gibi artık Instagram’da bir hesap sahibi olmak çok kolay. Siz de bu adımları takip edebilir ve “Instagram’a kaydol” seslerini susturabilirsiniz.

Instagram’a kaydolurken aynı mail adresini kullanabilir miyim?

Instagram’a kayıt olurken mail adresiniz olmak zorundadır. Aynı mail adresi ile sadece 1 hesaba sahip olabilirsiniz. İkinci bir hesap açabilme imkanı bulunmamaktadır.

Instagram kayıt olma sınırı var mıdır?

Instagram’a kayıt olma sınırı yoktur 1 kere kaydolup hesabınızı kapattıktan sonra yine aynı isimle kullanıcı açabilirsiniz. Kayıt olan bir kişi tekrar kayıt olma hakkına sahiptir.

Instagram’da bir günde kaç hesap açabilirim?

Instagram’da günde sadedece 1 adet hesap açabilirsiniz, Instagram yeni güncellemesi ile güvenlik önlemlerini arttırmış ve hesap açma olayını zorlaştırmıştır.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagrama kayıt yaptırırken mail hesabımı kullanmayı denedim fakat bir türlü kabul etmiyor. Hesabımı telefonla aktifleştirmem şart mı? Telefonum var numarası kendi üzerime kayıtlı bu yetmiyor mu?

  2. Instagram hesabımı açtım. Face ile bağlantısı var mı bunun ne kadar arkadaşım varsa bana öneriyor. Hepsinin ortak özelliğine bakıyorum faceden arkadaşım. Farklı olanlar neye göre geliyor onu anlamadım.