Instagram Hesap Açma ve Kaydolma

Instagram Hesap Açma ve Kaydolma

Son zamanlarda giderek yaygınlaşan sosyal medya platformu Instagram’da bir hesap sahibi olmak mı istiyorsunuz? Çevrenizden “Instagram’a kaydol” sesleri mi duyuyorsunuz? Tüm bu sorulara cevabınız “evet” ise işiniz çok kolay. Artık Instagram’a kaydolmak için e-posta adresine sahip olmanız gerekmez. Yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak kolaylıkla Instagram’da bir hesap açabilirsiniz ve gönül rahatlığıyla Instagram dünyasına adım atabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları ve videoları yakın çevrenizle paylaşabilirsiniz, çevrenizdeki insanların paylaşımlarını takip edebilirsiniz. İşte “Instagram hesap açma” konusunun detaylı açıklaması!

Instagram Kaydolma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram‘a ilk defa kayıt oluyorsanız, aşağıda sizlere detaylarıyla nasıl kayıt yapmanız gerektiğini anlattık ilk olarak kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle, e-posta adresinizin veya telefon numaranızın doğru olmasına ve Instagram kullanım sürecinde de bu bilgilerin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Şifre unutma veya hesap çalınma gibi durumlarda, Instagram size erişebilmek için bu kanalları kullanmaktadır. Yani bu kanallar üzerinden sizlerle iletişim sağlar.

Bilgisayar ile Instagram Hesap Açma & Kayıt Olma

Instagram’a kayıt olmanız için bilmeniz gerekenler şu şekilde;

 • İnternetten Instagram’ın sitesine girebilirsiniz ya da akıllı telefonlarınıza AppStore – Google Play aracılığı ile Instagram uygulamasını indirebilirsiniz.
 • Siteye girdiğinizde ya da uygulamayı açtığınızda (Instagram simgesine dokunarak uygulamayı açabilirsiniz) karşınıza bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “Hesabın yok mu?” yazısını göreceksiniz. Yanındaki “kaydol” butonuna basarak hesap alma işlemini başlatabilirsiniz.
 • Üçüncü adımda karşınıza kendinizle ilgili bazı bilgileri girmeniz istenen bir sayfa çıkacaktır öncelikle bu sayfada “Facebook ile Giriş Yap” butonunu göreceksiniz. Eğer bir Facebook hesabına sahipseniz bu butona basarak giriş yapabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa o zaman sizden istenen bilgileri sırasıyla doldurmanız gerekecektir.
 • Bu bilgiler sırasıyla; cep telefonu numaranız (başında sıfır olmadan) veya e-posta adresiniz, adınız-soyadınız, insanların görmesini tercih ettiğiniz kullanıcı adınız ve oluşturacağınız şifreniz olacaktır.
 • Eğer e-posta adresiniz ile kayıt olacaksanız bu adresin aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir böylece şifrenizi unuttuğunuz zaman e-posta adresiniz üzerinden şifrenizi değiştirme imkanınız olacaktır.
 • Bilgileri doldurduktan sonra “kaydol” butonuna basarak bu adımı tamamlayabilirsiniz.
instagram hesap açma

Cep Telefonu ile Instagram Hesap Açma İşlemi

Instagram’da telefondan hesap açmak için yapılması gerekenler;

 • Telefonunuza indirdiğiniz Instagram uygulamasını açın.
 • Ekrandaki “Hesabın Yok mu?” yazısına tıklayın.
 • Açılan ekranda sizden istenilen bilgileri girin ve “Kaydol” tuşuna basın.

Eğer bir önceki adımda cep telefonu numaranız ile kayıt olduysanız bu adımda cep telefonunuza mesaj olarak gelen 6 haneli onay kodunuzu girmeniz istenecektir. Onay kodunuzu girdiğiniz takdirde Instagram’da bir hesap sahibi olmuş olacaksınız. Eğer e-posta adresinizle kayıt olduysanız, e-posta adresinize bir mail gelecektir. Bu mailde hesabınızı onaylamanız istenecektir böylece onaylama işlemini tamamladığınız takdirde Instagram’a giriş yapabilirsiniz.

instagram hesap açma telefon

Gördüğünüz gibi artık Instagram’da bir hesap sahibi olmak çok kolay. Siz de bu adımları takip ederek “Instagram’a kaydol” işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Instagram’a Kaydolurken Aynı Mail Adresini Kullanabilir miyim?

Instagram’a kayıt olurken bir mail adresine sahip olmanı gerekiyor ayrıca aynı mail adresi ile sadece 1 hesaba sahip olabilirsiniz. İkinci bir hesap açabilme imkanı bulunmamaktadır.

Instagram Kayıt Olma Sınırı Var mıdır?

Instagram’a kayıt olma sınırı yoktur 1 kere kaydolup hesabınızı kapattıktan sonra yine aynı isimle kullanıcı açabilirsiniz. Kayıt olan bir kişi tekrar kayıt olma hakkına sahiptir.

Instagram’da Bir Günde Kaç Hesap Açabilirim?

Instagram’da günde sadece 1 adet hesap açabilirsiniz özellikle Instagram yeni güncellemesi ile güvenlik önlemlerini arttırmış ve hesap açma olayını zorlaştırmıştır.

Instagram Hesabımı Kapatırsam Bilgilerim Ne Olur?

Instagram hesabınızı kapatmanız durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir.

Hesabımı Pasif Durumu Getirebilir miyim?

Instagram hesabınızı dondurarak pasif duruma getirebilir böylelikle tekrar açana dek öyle kalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Kullanırken Belirli Bir Yaş Sınırı Var mı?

Hesap sahibi olmak için en azından 13 yaşında olmak gerekir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

5 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Instagrama kayıt yaptırırken mail hesabımı kullanmayı denedim fakat bir türlü kabul etmiyor. Hesabımı telefonla aktifleştirmem şart mı? Telefonum var numarası kendi üzerime kayıtlı bu yetmiyor mu?

 2. Instagram hesabımı açtım. Face ile bağlantısı var mı bunun ne kadar arkadaşım varsa bana öneriyor. Hepsinin ortak özelliğine bakıyorum faceden arkadaşım. Farklı olanlar neye göre geliyor onu anlamadım.

 3. İnstagrama 4 yıl önce kaydolmuştum. Sonra dondurdum. Fakat şu an dondurduğum hesabı geri açamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?