Instagram Kaydolma ve Hesap Açma

Instagram Kaydolma ve Hesap Açma

İçindekiler

Son zamanlarda giderek yaygınlaşan sosyal medya platformu Instagram’da bir hesap sahibi olmak mı istiyorsunuz? Çevrenizden “Instagram’a kaydol” sesleri mi duyuyorsunuz? Tüm bu sorulara cevabınız “evet” ise işiniz çok kolay. Artık Instagram’a kaydolmak için e-posta adresine sahip olmanız gerekmez. Yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak kolaylıkla Instagram’da bir hesap açabilir ve gönül rahatlığıyla Instagram dünyasına adım atabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları ve videoları yakın çevrenizle paylaşabilir, çevrenizdeki insanların paylaşımlarını takip edebilirsiniz. İşte “Instagram kaydol” konusunun detaylı açıklaması!

Instagram Kaydol

Instagram’a ilk defa kayıt oluyorsanız, aşağıda sizlere detaylarıyla nasıl kayıt yapmanız gerektiğini anlattık. Kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle, e-posta adresinizin veya telefon numaranızın doğru olmasına ve Instagram kullanım sürecinde de bu bilgilerin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Şifre unutma veya hesap çalınma gibi durumlarda, Instagram size erişebilmek için bu kanalları kullanmaktadır. Yani bu kanallar üzerinden sizlerle iletişim sağlar.

  • İnternet’ten Instagram’ın sitesine girebilir ya da akıllı telefonlarınıza App Store – Google Play aracılığı ile Instagram uygulamasını indirebilirsiniz.

 

  • Siteye girdiğinizde ya da uygulamayı açtığınızda (Instagram simgesine dokunarak uygulamayı açabilirsiniz) karşınıza bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “Hesabın yok mu?” yazısını göreceksiniz. Yanındaki “kaydol” butonuna basarak hesap alma işlemini başlatabilirsiniz.

 

  • Üçüncü adımda karşınıza kendinizle ilgili bazı bilgileri girmeniz istenen bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “Facebook ile Giriş Yap” butonunu göreceksiniz. Eğer bir Facebook hesabına sahipseniz bu butona basarak giriş yapabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa o zaman sizden istenen bilgileri sırasıyla doldurmanız gerekecektir. Bu bilgiler sırasıyla; cep telefonu numaranız (başında sıfır olmadan) veya e-posta adresiniz, adınız-soyadınız, insanların görmesini tercih ettiğiniz kullanıcı adınız ve oluşturacağınız şifreniz olacaktır. Eğer e-posta adresiniz ile kayıt olacaksanız bu adresin aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman e-posta adresiniz üzerinden şifrenizi değiştirme imkanınız olacaktır. Bilgileri doldurduktan sonra “kaydol” butonuna basarak bu adımı tamamlayabilirsiniz.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

  • Eğer bir önceki adımda cep telefonu numaranız ile kayıt olduysanız bu adımda cep telefonunuza mesaj olarak gelen 6 haneli onay kodunuzu girmeniz istenecektir. Onay kodunuzu girdiğiniz takdirde Instagram’da bir hesap sahibi olmuş olacaksınız. Eğer e-posta adresinizle kayıt olduysanız, e-posta adresinize bir mail gelecektir. Bu mailde hesabınızı onaylamanız istenecektir. Onaylama işlemini tamamladığınız takdirde Instagram’a giriş yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi artık Instagram’da bir hesap sahibi olmak çok kolay. Siz de bu adımları takip edebilir ve “Instagram’a kaydol” seslerini susturabilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
3 yorum
  1. İnstagrama kayıt yaptırırken mail hesabımı kullanmayı denedim fakat bir türlü kabul etmiyor. Hesabımı telefonla aktifleştirmem şart mı? Telefonum var numarası kendi üzerime kayıtlı bu yetmiyor mu?

  2. İntagrama bende merak sardım hesap açıp kaydoldum fakat davetler hep tanıdıklarıma oluyor. Takipçi nasıl bulabilirim.

  3. İnstagram hesabımı açtım. Face ile bağlantısı var mı bunun ne kadar arkadaşım varsa bana öneriyor. Hepsinin ortak özelliğine bakıyorum faceden arkadaşım. Farklı olanlar neye göre geliyor onu anlamadım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir