Instagram’a Reklam Veren Sayısı Bir Hayli Artış Gösterdi

Sadece son bir yıl içerisinde kullanım ve paylaşım verilerine bakıldığında Instagram’ın, fotoğraf paylaşımını baz alan sosyal medya uygulamaları arasında ilk sırada geldiğini söyleyebiliriz. İlk yıllarda kullanıcı sayıları sadece 40 milyon civarında olan söz konusu sosyal medya uygulamasının şimdilerde ise 500 milyon kullanıcı sayılarına ulaşmaya başladığını hatta 500 milyon kullanıcı sayısını geçtiğini de biliyoruz. Hal böyle olunca artık Instagram hemen her alanda kullanılan bir sosyal medya uygulaması olarak dikkatleri çekiyor. Tabi her alanda kullanılmasının yanı sıra bu kadar geniş bir kitleye sahip olması Instagram’ın reklam olarak da ön plana çıkmasını sağlamakta.

Instagram’ın son kullanım oranları da aslında söz konusu uygulamanın reklam konusunda ne kadar büyük bir ilerleme gösterdiğini ortaya koyuyor. Zira son reklam verilerine göre Instagram sadece bir yıl içerisinde aldığı reklam sayısını tam iki kat arttırmaya başladı.

Geçtiğimiz sene aldığı reklam sayısı 200.000 civarında iken son reklam verilerine göre bu rakam 500.000 aktif hesaba yükseldi. Bu kadar kısa bir süre içerisinde bu kadar büyük oranda reklam artışı sağlayan Instagram’ın reklam konusunda da artık sosyal medyanın ilk tercihlerinden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Tabi bu reklam oranlarıyla beraber Instagram’ın reklam gelirlerinin de bir hayli artış gösterdiğini de hatırlatalım.

Instagram’a Reklam Veren Sayısı Bir Hayli Artış Gösterdi
4.4 (88.87%) 230 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Kullanılmayan Filtreler Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizde instagram, Instagram filtre kullanımı ve Instagram filtre listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Atilla Özdemiroğlu’na Takipçilerinden Destek
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir