Instagram Satış Ortaklığı ve Kazanç Sistemi Geliyor

Instagram Satış Ortaklığı ve Kazanç Sistemi Geliyor

Instagram satış ortaklığı ve kazanç sistemi ile birçok markanın katılmasını ve buradan gelir elde etmeyi planlıyor. Birçok ülkenin nüfusunun ulaşamadığı sayılara ulaşan kullanıcı sayılarından mı yoksa yapılan paylaşımların çok kısa süre içerisinde yayılmasından mı bilinmez ama uygulamaya ciddi bir ilginin olduğu kesin. Bu bağlamda özellikle Instagram fenomenleri ve Instagram’da kayıtlı olan ünlü isimler birçok ünlü markanın hedefinde. Tabi reklam sistemleri üzerinden dönen bu çarkın sadece Instagram’da yer alan ünlü kişileri ilgilendirmediğini de söylemek gerekiyor. Bu farkındalığı kullanıcılara hatırlatmak için ise yeni bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Capish İle Kazanın

Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen yeni uygulama Capish tam da bu iş için yapılmış bir uygulama. Uygulamanın amacı kullanıcılar ile şirketleri buluşturmak. Daha önce internet sitelerinde kullanılan satış ortaklığı benzeri bir sisteme sahip olan Capish uygulaması tıpkı bir sosyal medya uygulaması gibi telefonunuza indirerek kullanılıyor. Uygulamaya hemen herkes kayır olamıyor. Instagram hesap adınız ve e posta adresinizle beraber uygulamaya üye olmak için istek gönderiyorsunuz. Instagram hesabınız orta dereceli bir hesap dahi olsa ya da paylaşım yaptığınız alan ilgi çeken bir alan olması halinde hesabınız onaylanıyor. Bu durumda da firma sırasına giriyorsunuz. Uygulama otomatik olarak firmaların kullanıcıları seçmesini teklif sunmasını sağlıyor. Gerek kullanıcıların markalara ulaşması için gerekse de markaların aradığı kriterlerde kullanıcılara ulaşmaları için Capish uygulamasının oldukça avantajlı olduğunu söylemek gerek. Söz konusu uygulama nasıl bir etki yaratır bilinmez ama Instagram’dan para kazanma fikri yeni yeni bir sektör oluşturmaya başladı bile.

Instagram ile Facebook Giriş Sistemi Değişiyor

Sosyal medyanın iki büyük devi olarak gösterebileceğimiz Instagram ile Facebook arasında organik bir bağ söz konusu. Öyle ki Instagram aslında tamamen Facebook’a ait olan bir uygulama. Daha doğru ifadeyle kullanımda bağımsız ancak aslında Facebook çatısı altında çalışan dev sosyal medya uygulamalarından bir tanesi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Bu nedenle Instagram ile Facebook arasında organik bir bağ olduğunu söyleyebiliyoruz. Zaman zaman Facebook için yayınlanan özelliklerin ya da uygulama için yapılan düzenlemelerin Instagram için geçerli olmasının nedeni de tam olarak bu. Şimdiye kadar ufak değişiklikler ve sistem düzenlemeleri konusunda iki uygulamanın birbirinden bağımsız olarak kullanılması da bu gerçeğin biraz geri planda kalmasına neden oldu.

Ancak yaşanan son gelişmeler ve Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan gerçeklere göre Instagram ile Facebook arasında yeni bir ortaklı sistemi kullanıma girecek. Yeni sistemin detayları konusunda da ortaya çıkmış birçok bilgi var. İki uygulamanın resmi olarak aynı çatı altında olduklarını kanıtlayacak olan yeni düzenleme için detaylara geçiş yapalım.

Instagram ile Facebook

 

Elde edilen bilgilere göre Instagram giriş bölümünde önemli bir değişiklik yapılacak. Bu değişiklikle beraber Facebook ile Instagram’a bağlantı kurmak istediğiniz bölümün tasarımı değiştirilecek. Tasarım bölümünün değiştirilmesiyle beraber uygulamaya üye olma konusunda yapılacak olan işlemlerin daha da kolaylaştırıldığını göreceğiz.

Bir nevi tek tuşla Facebook hesabı sayesinde Instagram hesabınızı kullanabileceksiniz. Buraya kadar olan kısım çok önemli değişiklikleri işaret etmiyor. Buraya kadar olan kısım zaten mevcut sistemde karşımıza çıkan ve kullanılan bir yöntem. Yani zaten Facebook hesabınızı kullanarak uygulamaya çok kısa bir süre içerisinde üye olabiliyorsunuz. İşte asıl farklılık bu kısımdan sonra karşımıza çıkıyor.

Instagram ile Facebook

Artık kullanıcılar iki hesap arasında bağlantı kurdukları zaman ya da Instagram’a kayı sırasında Facebook uygulamasını kullandıkları zaman, Instagram uygulamaları içerisinde Facebook bildirimlerini de görebilecekler. Gelen mesajlar ya da herhangi bir gönderi için doğrudan Instagram hesabı üzerinden de bildirim almak mümkün olacak. Sadece Instagram değil, Facebook bildirimlerinin de gösterilmesi, kullanıcılar için çok büyük bir ayrıcalık olacak. Tabii ki tek yenilik bu değil.

Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Bunun dışında artık direk geçiş sisteminin de kullanılacağından söz ediliyor. Bu durumu bir örnekle açıklamalar gerekiyor. Öncelikle kullanıcıların gelen mesajları takip etmesi gerekiyor. Instagram uygulaması içerisindeyken, Facebook’a bir mesaj geldiği zaman bunu doğrudan bildirim olarak görebileceksiniz.

Instagram ile Facebook

Ek olarak sol arşiv ve etiket alanlarının göründüğü kısımda yeni bir menü olacak. İşte bu menü “Open Facebook” bağlantısı içerecek ve gelen bildirimlerinizin sayısını gösterecek. Bu bağlantıya tıkladığınız zamanda direk olarak Facebook’a geçiş yapacak ve burada bildirimlerinizi cevaplayıp ya da okuyabileceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yeni güncellemenin ne zaman çıkış yapacağı konusunda kesin detaylar yok. Şu an paylaşılan görsellerin ve testlerin deneme kullanıcılarından geldiği görülüyor. Yani bu özellik testlere başlamış durumda. Kısa bir süre sonra güncellemenin yayınlanmasını beklesek de net çıkış tarihi bilgisi şu an için yok.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/video-goruntuleme

Instagram dünyada aktif olarak ne kadar kullanıcıya sahiptir?

Instagram aktif olarak 800 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. Facebook ise 2.3 milyarlık aktif kullanıcı ile bu alanda liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Instagram hesabımı kalıcı olarak silersem geri açabilir miyin?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeniz durumunda hesabınız 30 gün içerisinde tamamen silinecektir fakat 30 gün içinde giriş yapmanız durumunda hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Instagram beğeni sayısı gizlendi mi?

Instagram yeni yaptığı güncellemeler ile beğeni sayısını tamamen ortadan kaldırmıştır. Beğeni sayıları hala tamamen kalkmasa da bir çok ülke ve şehirde kaldırılmaya başlanmıştır.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. instagram üzerinden satış yapmak istiyorum ve bu konu ile ilgili pek bir birikimim yok aldığım duyumlara göre satıcının eline ürün gelmeden aracılık ile sattığı ürün başına para veren firmalar yani amalatçılar toptancılar falan varmış. sistem şu şekilde işliyor; satıcıya yani aracıya ürün 30 tl ye geliyorsa satıcı bunu 50 tl yede satsa 100 tl yede satsa gene 30 tl haricindeki parayı alıyor ama satamassa bir kaybı olmuyor çünkü imalatçı ve/veya toptancı kargo ve fatura dahil herşeyi karşılıyor. burda satıcı bir nevi pazarlamacı oluyor ve sadece satabildiğinin parasını alıyor. bide imalatcı ve/veya toptancı bütün mesuliyeti alıyor.

    bu konu ilgilİ yardım talep ediyorum.
    Teşekkür ederim

  2. Bu işlemler devamlı olarak tedarikçiler kullanılarak yapıldığından ilk önce bu konuda bir düzenleme olsa daha iyi olurdu. Hangi toptancıların hangi koşullarda iş verdiği önemli bence