Instagram’a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

Instagram’a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

Instagram kullanıcıları kendi hesaplarından fotoğraf ve video paylaşabiliyor. Instagram uzun video yükleme sayesinde de kullanıcılar istediği uzunlukta bir videoyu buradan paylaşabiliyor. Böylece Instagram’ın koymuş olduğu sınırlar da aşılmış oluyor.

Elbette bu sınırlar tam olarak bizim uzun video eklememizi engelleyemiyor yine farklı yöntemler ile instagrama uzun videolar eklemek mümkündür.

Farklı bir çok seçenek mevcut gerek Android gerekse Ios için seçenekler bulunuyor adım adım açıkladık. Gelin Instagram video nasıl yüklenir yakından bakalım ve uzun video yükleyememe sorununu ortadan kaldıralım.

Instagram Hakkındainstagram uzun video nasil yüklenir

Instagram, dünyada yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın kısa süre içerisinde çok fazla büyümesinin belli nedenleri vardır. Özellikle paylaşımlara konulan sınırlar, kalitenin artmasını sağlamaktadır. Bu sınırlamalar ayrıca insanların sıkılmadan burada zaman geçirmesi konusunda da çok etkilidir.

Bilindiği gibi Instagram, kullanıcılara en fazla 1 dakikalık bir video paylaşma hakkı veriyor. Böylece insanlar sıkılmadan videoları izleyebiliyorlar. Sıkılsalar dahi videoların süresinin kısa olması aşırı zaman kaybını önlüyor. Instagram belli kısıtlamalar ile bizim isteklerimizi yapmamızı engelleyebilir kimi zaman. Ancak bunların önüne geçmek mümkündür.

Instagram Uzun Video Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram, videolar için sınır koysa da kullanıcılar bir şekilde uzun videolar paylaşmanın yollarını buluyorlar. Bu yollardan bir tanesi aşağıda yer almaktadır. Bu adımlar dikkatli bir şekilde uygulanırsa sorunsuz bir şekilde videolar yüklenebilir. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle eklenmek istenen videonun süresine göre işlem yapılmalıdır. Instagram 1 dakikalık videolara onay verdiği için kullanıcıların buna göre hareket etmesi gerekir.
 • 5 dakikalık bir video paylaşılmak isterse kullanıcıların aynı videoyu farklı isimlerle 5 defa yüklemesi gerekir.
 • Daha sonra ise paylaşım ekranından ilk videonun 1 dakikasını, bunun hemen ardından ikinci videonun 2. dakikası şeklinde devam edilmelidir.
 • Böylece parçalar halinde uzun video yüklemesi yapılmış olacaktır.

İnsanlar bu videoları sırasıyla izleyeceği için videonun tamamını izleyebilirler. Böylece kullanıcılar amaçlarına ulaşmış olurlar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

Instagram Uzun Video Yükleme Hakkında

Kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerinde Instagram’ın bu süreyi arttıracağına dair haber sızan bilgiler arasında yer alıyor. Yakın zamanda yapılacak olan bir güncelleme ile video süresinin beklentileri karşılayacak seviyeye çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Instagram’a uzun video nasıl yüklenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır.

Instagram Yabancı bot takipçi

Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Yabancı bot takipçi satın alma ve Instagram Yabancı bot beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram storyler ve uzun videolar hakkında:

 • Tıpkı eskiden yaptığımız fotoğraf albümleri gibi fotoğraf albümü hazırlama imkanını sunan bu uygulama kullanıcılarına birbirinden eşsiz deneyimler ve özellikler sunabilmektedir.
 • İnstagram, video paylaşımlarına bir sınır koymaktadır. Bu sınır her video için 1 dakika ike storyler için ise yalnızca 10 saniyedir.
 • Pek çok kullanıcı instagramın bu özelliğinin yeterli olmadığını ve fazlalaşması gerektiğini düşünmektedir.
 • Bu durum instagram kullanıcıları tarafından pek sevilmese de aslında dolaylı olarak instagramda yapılan paylaşımların kalitesinin artmasına neden olmaktadır.
 • Her ne kadar instagramda paylaşılan gönderilere bir sınır koyulsa da instagram kullanıcılarına daha fazla gönderi paylaşabilmeleri için bazı imkanlar sunuyor.

Instagram storyler ve uzun videolar

 • Bu yolları aşağıdaki gibi açıklama mümkündür.
 • Öncelikle eklemek istediğiniz videonun süresini baz alarak bir bölümlendirme yapmalısınız.
 • Örneğin 6 dakikalık bir videoyu instagram hesabınıza yüklemek istiyorsanız aynı videoyu bölerek 6 defa yüklemeniz gerekmektedir.
 • Yükleme esnasında her videonun birinci, ikinci, üçüncü dakikası şeklinde yükleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu durum aynı şekilde story videoları içinde geçerlidir.
 • Atacağınız storyleri 15 saniye 15 saniye şeklinde paylaşarak uzun storyler paylaşabilirsiniz.
 • Her geçen gün instagramın video paylaşım sürelerini arttıracağı ile ilgili çeşitli haberler gün yüzüne çıkmaktadır.
 • Fakat henüz bu bilgilerin doğruluğunu ispatlanmamıştır.

Instagram’a uzun video nasıl yüklenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Foursquare Hesap Silme

İnstagram Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagramda video yükleme sorunu hemen hemen her kullanıcının başına gelebilecek bir problemdir. İnstagram video yükleme sorunu ile karşılaşan kişiler bu sorunu çözebilmek için çeşitli yöntemler araştırmaya başlarlar. Bu araştırma esnasında ise instagram video yükleme sorunu nasıl çözülür sorusuna cevap bulmaya çalışırlar.

İnstagram’da video yükleme de bir problem

İnstagram’da video yükleme de bir problem yaşıyorsanız öncelikle telefon belleğinizi kontrol etmelisiniz. Çünkü instagram video yükleme sorunu genellikle mobil cihazların belleklerinin çok dolu olmasından kaynaklanmaktadır.
İnstagrama video yüklemek istediğiniz cihazınızda instagram için ayrılan bir klasörde video tekrar depolanır. Bu da her yükleme de ekstra alan demektir.
Ancak cihazınızda bellek sorunu olması durumunda instagrama video yüklerken problem yaşayabilirsiniz.
Kısacası yüklemek istediğiniz video formatın bir problem yoksa ve video süresi maksimum süreyi aşmamış ise muhtemelen sorun cihaz belleğindedir. Cihaz belleğinizde yeteri kadar bellek olması durumunda video yükleme problemi yaşamazsınız.

IOS işletim sistemi için

IOS işletim sistemi için ise Ayarlar> Genel > Saklama Alanı/ICloud Kullanımı > Alanı Yönet > Instagram > Instagram’ı sil. Bu adımları izledikten sonra instagram uygulaması telefonunuzdan tamamen silinecektir.
Bu durum instagramın telefonunuzda bulunan gereksiz verileri de silinmiş olur.
Instagramı telefonunuz tekrar yükleyerek sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Instagram video yükleme pc de gerçekleştirilemediği için bilgisayardan instagrama erişen instagram kullanıcıları video yükleme problemi ile karşı karşıya kalamaz.

IOS işletim sistemi için

Android cihazınızda fazla olan verileri ise şu şekilde temizleyebilirsiniz: Ayarlar> Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle. Bu adımlar izleyerek telefonunuz bulunan gereksiz verilerden kurtulabilirsiniz.

İnstagram Uzun Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da yalnızca kısa yani 1 dakikalık videoların paylaşılıyor olması pek çok instagram kullanıcısını derinden üzmektedir. Bu nedenle instagram kullanıcıları kendilerine videoları 1 dakikadan fazla yükleyebilmek için çeşitli yöntemler geliştirmektedir.
Bu yöntemlerden en iyisi videoları dakika dakika bölerek arka arkaya paylaşmaktadır. Aslında bu da instagramın yakın bir tarihte getirdiği güncelleme ile mümkün hale gelebilmiştir.
Bu güncelleme sayesinde tek bir postta birden fazla gönderi paylaşılabilmektedir.
Dolayısıyla instagram kullanıcıları uzun videoları paylaşırken instagramın kendilerine sunduğu bu özelliği gayet başarılı bir şekilde kullanmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Skype Hesap Silme

İnstagramda uzun video yüklerken sorun

İnstagramda uzun video yüklerken sorun ile karşılaşılan diğer bir alan ise storylerdir. Eskiden daha doğrusu yeni bir güncelleme gelmeden önce instastorylerde kesintisiz bir şekilde video paylaşmak mümkün değildi.
15 dakika çekip paylaşıp diğer videoya geçmeniz gerekiyordu.
Ancak şu anda gelen yeni güncelleme ile videoları kesintisiz bir şekilde 15 saniye 15 saniye paylaşabiliyorsunuz.

Instagram’da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla her gün instagrama yeni bir kullanıcı kayıt olmakta ve giriş yaparak instagramı kullanmaya başlamaktadır.
Fakat yeni instagram kullanıcılarına instagramı kusursuz bir şekilde kullanmak karmaşık gelebilir. Bu nedenle bu yeni kullanıcılar instagramda nasıl paylaşım yapacaklarına ya da diğer kullanıcıların profillerine nasıl girecekleri konusunda çeşitli araştırmalar yaparak konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır.

instagramda video ya da fotoğraf paylaşmak

Bu yeni kullanıcıların sık sık araştırma yaptığı ve öğrenmeye çalıştığı bir konuda instagramda video paylaşma konusudur. Aslında bakıldığında instagramda video ya da fotoğraf paylaşmak oldukça basit bir işlemdir.
İnstagrama video yüklemek istiyorsanız öncelikle en fazla 1 dakikalık video paylaşabileceğinizi bilmelisiniz. İnstagrama giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan + sembolüne tıklamanız gerekmektedir. Buradan fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilmek için hali hazırdaki kütüphanenize erişim sağlamalısınız.
Videonuz hazır değilse aynı yerden yeni bir video çekebilirsiniz. Videonuzu seçtikten ya da çektikten sonra videonun sesini kapatma, efekt ekleme ya da süresini kısaltma gibi işlemleri yapıp paylaş butonuna basarak paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. bende olmuyor ama.aynisini yaptim,5 dk videoyu 5 ayri 1 dk lik bideo yaptim ardarda acilacak sekilde.paylasim sorasinda izin vermiyor instagram?videolariniz en fazla 1 dk icere bilir yazisi geliyor.