Instagram güncelleme

Instagram’a Yeni Bir Analiz Modeli Geliyor

Instagram’ın son dönemde sıkı bir şekilde yenilenme çalışmaları içerisinde olduğunu biliyoruz. Uygulama son dönemde daha önce hiç olmadığı kadar çok yenilik yapmaya başladı. Arama menülerinin detaylandırılması, Windows Phone desteğinin gelmesi, ana sayfa yapısının değiştirilmesi derken son olarak tüm Instagram baştan ayağa değiştirilmişti. Başta alışıla gelmiş logonun değiştirilmesi bununla beraber sayfa içi tasarımların tamamında değişikliklere gidilmesi gibi gelişmeler Instagram’ın gündem olmasını sağlamıştı.
Henüz bu yenilik haberleri tartışılmaya devam ederken Instagram şimdilerde bir haber daha verdi. Bu kez uygulama yeni bir analiz modeli üzerinde çalıştığını doğruladı. Gelen bilgilere göre söz konusu analiz modeli ise Instagram üzerinden reklam yapan ve tanıtımları için bu sayfaları kullanan firmalar için geçerli olacak. Zira yeni analiz modeline göre artık ürün tanıtımlarını ya da kullanıcı kampanyalarını Instagram hesaplarından yapan markalar bir gün içerisinde kullanıcıların sayfalarını kaç ke ziyaret ettiğini, ziyaret edilen bu sayfalardan kaçının ilgi çektiğini, paylaşımların ne kadar görüntülendiğini ve sayfaları görüntüleyen kullanıcıların niteliklerini görebilecekler. Bunun yanında sayfa içerisinde reyting denen bir sistemde yer alacak. Reyting sistemi sayesinde sadece günlük değil aylık raporlamalarda Instagram analizlerinden alınabilecek. Sayfaları ziyaret eden kullanıcıların cinsiyetlerine kadar gösterecek olan yeni analiz modelinin ise denemelerinin başladığı belirtiliyor. Yeni modele ne zaman geçileceği ise şimdilik merak konusu.

Instagram’a Yeni Bir Analiz Modeli Geliyor
4.5 (89.55%) 442 votes

Bir önceki yazımız olan Sinem Kobal Düğün Tebrikleri İçin Teşekkür Mesajı Yayınladı başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir