Instagram Yeni Analiz Modeli Geliyor

Instagram Yeni Analiz Modeli Geliyor

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram’ın son dönemde sıkı bir şekilde yenilenme çalışmaları içerisinde olduğunu biliyoruz. Instagram yeni analiz modeli ile kullancılara farklı bir kullanım şekli sunmayı planlıyor. Uygulama son dönemde daha önce hiç olmadığı kadar çok yenilik yapmaya başladı. Arama menülerinin detaylandırılması, Windows Phone desteğinin gelmesi, ana sayfa yapısının değiştirilmesi derken son olarak tüm Instagram baştan ayağa değiştirilmişti. Başta alışıla gelmiş logonun değiştirilmesi bununla beraber sayfa içi tasarımların tamamında değişikliklere gidilmesi gibi gelişmeler Instagram’ın gündem olmasını sağlamıştı.

Henüz bu yenilik haberleri tartışılmaya devam ederken Instagram şimdilerde bir haber daha verdi. Bu kez uygulama yeni bir analiz modeli üzerinde çalıştığını doğruladı. Gelen bilgilere göre söz konusu analiz modeli ise Instagram üzerinden reklam yapan ve tanıtımları için bu sayfaları kullanan firmalar için geçerli olacak. Zira yeni analiz modeline göre artık ürün tanıtımlarını ya da kullanıcı kampanyalarını Instagram hesaplarından yapan markalar bir gün içerisinde kullanıcıların sayfalarını kaç ke ziyaret ettiğini, ziyaret edilen bu sayfalardan kaçının ilgi çektiğini, paylaşımların ne kadar görüntülendiğini ve sayfaları görüntüleyen kullanıcıların niteliklerini görebilecekler. Bunun yanında sayfa içerisinde reyting denen bir sistemde yer alacak. Reyting sistemi sayesinde sadece günlük değil aylık raporlamalarda Instagram analizlerinden alınabilecek. Sayfaları ziyaret eden kullanıcıların cinsiyetlerine kadar gösterecek olan yeni analiz modelinin ise denemelerinin başladığı belirtiliyor. Yeni modele ne zaman geçileceği ise şimdilik merak konusu.

Instagram Güncellemeleri İle Adından Söz Ettirmeyi Başarıyor

Instagram son dönemin en çok adından söz ettiren uygulaması olarak dikkat çekiyor. Zira uygulamanın bu kadar çok gündeme gelmesinin ana nedenleri arasında Instagram’ın son dönemde yaptığı atılımlar gösterilebilir. Yeni tasarım, yeni güncellemeler derken 400 milyon kişinin kullanmakta olduğu platform bir anda yazılı basında da yer alamaya başladı. Her ne kadar yeni gelen güncellemelerin birçoğu beğenilmese de bu şekilde Instagram’ın ses getirmeyi başardığını da söylemek gerekiyor. Medyada da geniş yer bulan tüm bu haberlerin ardından Instagram bu kez de analiz sistemi ile gündeme gelmeye başladı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme ve Tekrar Görme Nasıl Yapılır 2019

Bu zamana kadar yapılan birçok güncelleme 400 milyonu bulan dev kullanıcı kitlesine hitap ederken bu zamandan sonra yapılacak olan analiz güncellemesi ise sadece firma sahiplerini ilgilendirecek. Zira söz konusu güncelleme aslında yeni bir analiz sistemi üzerine olacak. Firma hesapları için açılan ürün tanıtılmaları yapılan, zaman zaman Instagram üzerinden yarışmalar düzenlenen hesaplara yönelik yapılacak olan bu güncelleme sayesinde etkinliklere kaç kişi katılmış, katılanların nitelikleri neler, bunun yanında günlük olarak söz konusu hesabı kaç kişi ziyaret ediyor gibi veriler alınabilecek. Yakın zamanda duyurulan yeni sisteme ilişkin en çok merak edilen konulardan biri ise kişisel kullanım yapan kullanıcıların bu ayrıcalıklardan yararlanıp yararlanmayacağı. Hemen belirtelim şuan için bu konuda Instagram’dan her hangi bir açıklama gelmedi. Fakat görünen o ki sistem sadece firma hesaplarını kapsayacak.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/takipci

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Yeni Analiz Modeli Geliyor
4.5 (89.57%) 443 vote[s]

  1. Hakkı TEMEL

    Sayfa içindeki reyting sistemini sevdim. Hangi beğeniler daha iyi olmuş, paylaşımların hangisine bakılmış bunlar elimizde veri olarak olması iyi olacak

  2. Arslan GÜZEL

    İnstagramda yeni analiz sistemi firmamız için iyi oldu. Reklamlar sayesinde yaptığımız analizler ile hem satışa ulaşacağımız kitleye daha rahat tanıtım yapıyoruz. Hem de bu uygulama sayesinde gereksiz reklam masraflarından kurtuluyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir