Instagram Yeni Kaydet Özelliği

Instagram Yeni Kaydet Özelliği

Kısa süre önce canlı yayın özelliğinin de ilk sürümünün belli bölgeler için kullanılmasını sağlayan ve Instagram yeni kayıt özelliği güncellemesi ile beraber sadece canlı yayın özelliğini devreye sokmayla kalmamış bunun dışında yorum bölümü, hesap bölümü gibi birçok bölüme de yeni birçok özellikler eklemişti. Instagram tarafından yapılan güncellemelerle gelen yeni özeliklerin ise büyük bir bölümü yayınlanmış olsa da Instagram’ın henüz tüm güncelleme özelliklerinin de yayınlanmadığı belirtilmişti. Instagram Yeni Kaydet Özelliği nedir nasıl kullanılır yakından bakalım.

Tüm bu açıklamalardan sonra ise Instagram güncellemesi için gelecek olan yeni özelliklerde henüz yayınlanmamış olsa da bir bir ne gibi özelliklerin uygulamaya ekleneceği de ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada uzun süredir konuşmalara neden olan yorum özellikleri, canlı yayın özelliği derken aslında bambaşka bir özelliğin daha hazırlanmaya başladığı belirtildi. Yapılan açıklama ile beraber ortaya çıkan yeni özellik sayesinde artık Instagram kayıt sistemi de devreye sokuyor.

Fotoğrafları Kayıt Eden Yeni Güncellemeler Yolda

Sistemin işleyiş ise oldukça basit. Zira açıklanan özellikle beraber artık kullanıcıların Instagram profillerinde gezerken beğendikleri paylaşımları kayıt altına alabilecekleri belirtildi. Şöyle ki Instagram üzerinde beğendiğiniz paylaşımları şimdiye kadar ya beğenerek bir süre görüntülenmesini sağlayabilir hale getiriyor ya da paylaşımlarınızı takipçilerinizle paylaşabiliyordunuz.

Instagram kaydet

Her iki şekilde de beğendiğiniz paylaşımlar bir süre sonra arka sıralarda kaldığı için paylaşımları bir süre sonra kayıp ediyordunuz. Instagram ise bunun önüne geçecek bir özelliği devreye sokuyor. Zira artık her iki sisteme ek olarak artık kullanıcılar paylaşımların altında yer alan kaydet butonuna basarak Instagram paylaşımlarını doğrudan Instagram hesapları üzerinde kayıt altına alabilecekler. Paylaşımlarda kayıt altına alınması sisteminde ise seçtiğiniz fotoğraflar doğrudan oluşan Instagram klasörleri içerisinde gösterilecek. Bu sayede beğendiğiniz paylaşımları uzun süre saklayabileceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Söz konusu güncellemenin üzerinde ise hala çalışmaların devam ettiğini ve tüm bu çalışmalar sonrasında yayınlanacak yeni güncellemede belirtilen özelliğin kullanılabilir duruma geçeceği de belirtiliyor. Fakat yeni güncelleme için çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Yakın zamanda Facebook sunucularından sorunlar yaşanmaya başladı. Yaşanan bu sorunlar Instagram’ı da etkilemeye başlayınca yeni bir konu gündeme geldi. Yaşanan sorunlardan dolayı kullanıcılar resimlerinin yedeklenmesi konusunda şüpheye düşmeye başladı. Zira bu yönde resimlerinin silindiğini söyleyen birçok kullanıcı da şikâyet formları doldurmaya başladı. Hal böyle olunca Instagram resim yedekleme konusu da büyük önem kazanmaya başladı. Bu noktada kullanıcılara ise verebileceğimiz bazı küçük ipuçları bulunuyor.

Instagram Kullananlara Önemli Küçük İpuçları

Bunun için kullanılan en iyi yöntem ise çevrimdışı kayıt yapmak. Öncelikle bu sistemi kullanmak için normal bir şekilde Instagram’a giriş yapmanız gerekiyor. Yedeklemek istediğiniz dosya fotoğrafta olabilir videoda bu aşamada önemli değil. Neyi paylaşmak istiyorsanız o dosyayı ayarlamanız gerekiyor. Ayarlamadan kasıt ise filtreleri ve resim modlarını belirleme. Bu noktada da normal bir şekilde paylaşım yaparmış gibi adım adım ilerlemeniz gerekiyor. Tek fark ise bu kez paylaş butonuna basmadan önce bağlantınızı kapatmak. Direk olarak internet bağlantısını kapatmanız sayfanın zaman aşımına uğramasına neden olabilir. Bu nedenle uçak modunu kullanmanız gerekiyor. Daha sonra paylaş butonuna bastığınız da karşınıza bağlantı hatası ekranı gelecek. Bu ekrandan sonra ise resminiz daha sonra paylaşılmak üzere kayıt altına alınacak. Bu işlemden sonra hesabınızdan çıkabilir ve istediğiniz zaman söz konusu resminizi paylaşabilirsiniz.

Son 1 ay içerisinde yayınladığı güncellemelerle beraber baştan aşağı değişmeye başlayan uygulama Instagram, tüm bu güncellemeleri ile beraber son dönemin en çok konuşulan, en çok gündeme gelen sosyal medya uygulamalarından da biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Güncellemeler ile beraber sürekli gündemde olmasıyla artık kullanıcı sayılarını da arttırmaya başlayan Instagram’ın bu hafta yeni bir güncelleme daha yayınladığı açıklandı. Açıklanan güncelleme aslında uzun süredir Instagram’ın konuşulan özelliklerinden biri olan taslak olarak kaydet özelliği oldu. Kullanıcıların paylaşımlarını yapmadan önce kullanıcıların doğrudan paylaşımlarını kayıt altına sağlamalarına imkan veren güncellemenin yayınlanmasıyla beraber Instagram’ın taslak olarak kaydet özelliğinin nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Instagram’ın Yeni Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yeni özelliği kullanmak için öncelikle Instagram uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Uygulamayı güncelleyip giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ise paylaşımınızı hazırlamak. Paylaşımınızı hazırladıktan sonra paylaşımı yayınlamamanız gerekiyor. Paylaş butonu yerine geri tuşuna basarak ekrandan çıkmanız gerek. Bu durumda yeni güncelleme ile beraber hazırladığınız paylaşım için ekrana bir bildirim geliyor. Buradan “save dratf” seçeneğini seçmenizle beraber paylaşımınız taslak olarak kayıt altına alınmış oluyor. Daha sonra paylaşıma girmek için ise kütüphane bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Kütüphane bölümüne giriş yaptığınızda taslak olarak kaydedilmiş olan paylaşımınızın burada yer aldığını da göreceksiniz. Paylaşımı yayınlamak için bu paylaşıma giriş standart bir şekilde paylaş butonunu kullanmanız da yeterli olacaktır.

Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri olarak gösterilen Instagram’ın resim hikayeleri güncellemesi yayınlandığı ilk andan itibaren Instagram’ı gündem yapmıştı. Zira söz konusu güncelleme ile Instagram’a hem eleştiriler geldi hem de Instagram’ın yeni özelliği epey bir beğeni kazandı. Resimlerin hikayesi özelliğinin eleştiri almasının nedeni ise Instagram’ın bu özelliği Snapchat uygulamasından alması oldu. Zira birçok kullanıcı Instagram’ın başka sosyal medya uygulamalarından da kopya çektiğini ileri sürdü.

Instagram Yeni Kaydet Özelliği Nedir

Fakat tüm bu eleştirilere rağmen Instagram’ın güncellemesine de bir hayli ilgi gösterildi. Yani bir nevi aslında uygulama istediğini aldı diyebiliriz. Instagram’ın bu şekilde güncellenmeyle yeniden gündem olmasının hemen ardından uygulamanın bir kez daha yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığının da haberi verildi. Bu kez Instagram’ın yine beğeni toplayacak yeni bir güncelleme ile artık resimleri taslak olarak kaydet özelliğini de aktif edeceği de öğrenildi. Yeni özellik sayesinde artık Instagram uygulamasında fotoğrafların paylaşıma açılmadan önce taslak olarak kaydet özelliğinin kullanılacağı da belirtildi. Instagram’ın gelen yeni güncellemesiyle beraber artık taslak olarak kaydet yeniliğini kullanıcılara sunmasının hemen ardından ise yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı da merak konusu oldu. Zira şuan için Instagram’ın bu konuda yeni güncellemeyi denemeye başladığı fakat yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi vermediğini de söylemek gerekiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/facebook/5-yildiz-degerlendirme

Instagram kaydet özelliği nedir?

Instagram üzerinden sevdiğiniz, beğendiğiniz ve hoşunuza giden paylaşımları kaydetmenize yarayan özelliktir. Bu özellikle beğendiğiniz bir içeriği yakın arkadaşlarınıza daha sonra arama derdinden kurtularak direk olarak gösterebileceksiniz.

Instagram kaydet özelliği nasıl kullanılır?

Instagram kaydet özelliğini kullanmak için kaydetmek istediğiniz paylaşımın sağ alt tarafında bulunan kaydet butonu ile kaydedebilirsiniz.

Instagram yeni özellikleri benim telefonuma gelmedi?

Instagram yeni özellikleri kullanmak için iOS ya da Android versiyonlarınız uyumlu olmalıdır. Daha sonra ise Instagram’ı AppStore ya da Google Play üzerinden güncelleyerek yeni özellikleri kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hotmail

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir