Instagram’a Yepyeni Yorum ve Beğeni Özelliği

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram için güncelleme haberlerinin gelmesi değil güncelleme haberlerinin gelmemesi ilginç karşılanmaya başladı. Zira Instagram, Facebook’un aldığı karar ile beraber son yılların en çok güncelleme alan sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Instagram’ın bu yapısıyla beraber hemen her ay ya da hemen her hafta yeni bir güncelleme haberi ile daha karşımıza çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Henüz geçtiğimiz günlerde bu konuda bir çalışma yapan ve yaptığı çalışma sonrasında canlı yayın özelliğini devreye sokan Instagram’ın ek olarak kaybolan fotoğraflar gibi Snapchat özelliklerini de güncelleme ile sisteme getirdiğini görmüştük. Şimdi ise Instagram yorum güncellemesi geldi.

Bu Kez Facebook Özelliği Instagram’da

Genelde Snapchat üzerinden yeni özellikler alsa da bu kez Instagram’ın Facebook’un kullandığı sistemlerden biri ile güçlendirildiğini belirtelim. Söz konusu Instagram güncellemesi ise yorum özelliği üzerine. Instagram yorum güncellemesi ile beraber artık kullanıcılar paylaşımlarında yer alan yorumları doğrudan Facebook sitesinde olduğu gibi beğene bilecekler. Yorumların beğenilebilmesinin yanı sıra beğeni derecesini de gösterebileceksiniz. Instagram yorum güncellemesi ile beraber gelen tek yenilik ise yorumlara beğeni ekleme olmadı.

Zira güncellemeyle beraber Instagram’a eklenen özelliklerden birisi de yoruma anında cevap verebilme özelliği oldu. Daha önceki özelliklerde yoruma cevap vermek için yorumu gönderen kullanıcıyı etiketlemek gerekiyordu. Bu kez ise sadece yorumun altında bulunan yanıtla kutucuğunu kullanarak istediğiniz yorumu doğrudan yanıtlamanızın mümkün hale getirildiğini de belirtelim. Instagram’ın yorum özelliğini çok daha işlevsel hale getiren söz konusu güncelleme sosyal medya uygulamasının bundan sonra daha da beğeni almasını sağlayacak gibi. Zira yeni güncellemenin kısa süre sonra geliştirme alacağı ve tıpkı Facebook ifadelerinde olduğu gibi beğeni ifadeleri ekleneceği de belirtiliyor. Fakat bunun için henüz bir süre yok.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’dan Sonra Messenger İçinde Hikayeler Güncellemesi Geliyor
Instagram’a Yepyeni Yorum ve Beğeni Özelliği
4.5 (90.42%) 378 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Yeni Popülarite Drone İle Çekilen Fotoğraflar başlıklı makalemizde Instagram drone ve Instagram drone fotoları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir