Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram artık yalnızca hayatımızın içindeki ufak bir bölüm değil, sosyal ilişkilerimizi etkileyen en büyük sosyal platformlardan yalnızca biri. Eğer siz de “Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?” diye merak ediyorsanız, doğru yazıya geldiniz. Bu yazıda sizi engelleyen kişileri nasıl görüntüleyebileceğiniz hakkında birkaç yoldan bahsedeceğiz. Aradığınızı kolaylıkla bulacağınıza inanıyoruz.

Öncelikle, şunu söylemek gerekir ki birisi tarafından engellenmek dünyanın sonu değildir, bu kişi kim olursa olsun. Her şey ve tüm insanlar zaman içinde değişir ama bazılarının değişimini kabul etmek istemeyiz. En yakın arkadaşımız bundan sadece bir gün sonra en büyük düşmanımız olabilir. Dün hayatınızı beraber geçireceğinizi sandığınız insanlar yarın sizin için bir yabancıdan fazlası olmayabilir. Instagram’in gücü ve kısıtlamaları da değişimi bize en hızlı şekilde kabul ettirmeye ve alıştırmaya yönelik olarak hazırlanmış durumda gibi gözüküyor.

Yine de birisi tarafından engellenmek kişinin zihinsel sağlığı için kötü sonuçlar doğurabilir. Birçok sayıda insan kaderlerini başka kişilerin varlığına bağlayarak gerçekten mutlu olabileceğine inanıyor. InstaTakipçi ekibi olarak gerçek mutluluğun sadece kişinin kendinde bulabileceği bir şey olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

İnsanların Instagram üzerinden birisini engellemek için birçok sebebi olabilir. Birisi eğer sizi engellediyse hayatından sizi tamamen çıkarmak istiyor olabilir ya da sizden rahatsızlık duyuyor olması da muhtemel. Böyle durumlarda Instagram’da engelleyeni görme isteği de çok normal olur. Peki, birinin sizi engellediğini nasıl öğrenebilirsiniz?

Instagram seni engelleyenleri görme

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Sizi engelleyenleri öğrenebilmek için izleyebileceğiniz birkaç yol var. Bu yollardan bazıları üçüncü parti uygulamara güvenmeyi ve giriş bilgilerini teslim etmeyi gerektirdiği için bu yollardan yalnızca bahsetmekle yetineceğiz. Bunun yerine sıkça sorulan ‘Instagram’da beni engelleyenleri nasıl görebilirim‘ sorusu için manuel bir yöntemi dile getireceğiz.

Mobil Cihazlar Üzerinden Engellendiğini Kontrol Etme

 • Instagram’in resmi uygulaması eğer mobil cihazınızda kurulu değilse bunu indirin ve kurun.
 • Resmi Instagram uygulamasını açın.
 • Kullanıcı adınızı ve parolanızı kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Sizi engellediğini düşündüğünüz kullanıcının ismini arama bölümüne yazarak bu kullanıcıyı aratın.
 • Eğer kullanıcının hesabı sorunsuz şekilde görünüyorsa ve birbirinizi hala takip ediyorsanız kişi sizi engellememiş demektir.
 • Eğer kişinin üyeliği sıkıntısız olarak gözüküyorsa fakat artık birbirinizi takip etmiyorsanız bu kişi sizi ‘soft block‘ işlemine maruz bırakmış demektir. ‘Soft block‘ ise bir kişinin engellenip tekrar engelinin kaldırılmasına verilen isimdir. Böylece kişiler birbirini takipten çıkmış olurlar.
 • Eğer arattığınız kullanıcının hesabı gözükmüyorsa kişi sizi engellemiş veya hesabını kapatmış olabilir. Bu durumda sıradaki adımları takip ederek durumdan emin olabilirsiniz.
Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım

Bilgisayar Üzerinden Engellendiğini Kontrol Etme

 • Bilgisayarınızda Chrome, Firefox, Opera gibi klasik tarayıcılardan birini eğer yoksa indirin ve açın.
 • Tarayıcınız açıldığında CTRL + SHIFT + N tuşlarını kullanarak gizli bir sekme açın. Bu gizli sekmeyi açmamızın sebebi hesabımızdan çıkmış olmamız ve çerezleri silmemiz gerektiği içindir.
 • Gizli sekmenin adres çubuğuna ‘www.instagram.com/kullaniciadi’ şeklinde sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını girin.
 • Eğer kişinin hesabı erişilebilir durumdaysa sonuçlarınızı mobil cihazlar üzerinden aldığınız sonuçlarla karşılaştırabilirsiniz.
 • Eğer kişinin hesabı bulunamıyorsa kişi hesabını geçici veya kalıcı olarak kapatmış olabilir. Kişi aynı zamanda kullanıcı adını da değiştirmiş olabilir.

Eğer ‘Instagram seni engelleyenleri görme‘ sorununun cevabı için hala yanıt alamadığınızı ve daha detaylı bilgi almanız gerektiğini düşünüyorsanız Instagram Yardım’ın Kişileri Engelleme kategorisine göz atabilirsiniz.

Web Sitemiz: https://www.instatakipci.com/

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hareket Kısıtlaması Nedir, Neden Olur?  
Instagram Hareket Kısıtlaması Nedir, Neden Olur?  

Instagram hareket kısıtlaması, bu sosyal medya platformunu kullanan kişilerin merak ettiği bir konudur. Aktif kullanıcıların hareket kısıtlaması kavra...

Instagram Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?
Instagram Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?

Her geçen gün değişen algoritması ve eklenen yeni özellikleri ile Instagram, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu platformun kullanıcılarına sunduğ...

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Instagram Engellediğim Kişiyi Tekrar Nasıl Bulabilirim? başlıklı yazımız da sizi ilgilendirebilir. Veya Instagram takip etmeyenleri bulma yazımızı okuyarak uygulamada kimler sizi takip etmiyor keşfedebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, birisi sizi engellediyse siz de onu engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken şey ise kişinin kullanıcı adını bir yorum, beğeni veya fotoğraf etiketi yoluyla bularak profiline girmek ve engelleme işlemini gerçekleştirmek. Ne yazık ki sizi engelleyen birisini kişinin kullanıcı adını aratma yoluyla bulmanız mümkün değil.

Engellediğinizi kişi size hiçbir şekilde DM yoluyla ulaşamaz. Aynı zamanda kişinin gönderilerinizi ve hikayelerinizi görmesi de mümkün değildir.

Hayır. Kişi sizi engellese de eğer yorumlarınızı ve beğenilerinizi elle tek tek kaldırmazsa bu işlemler silinmeden olduğu gibi kişinin profilinde gözükmeye devam eder.

Instagram platformu üzerinden istediğiniz kullanıcıyı engellenebilirsiniz. Engel sınırı yoktur.

Engellediğiniz kullanıcıların engellerini kaldırarak tekrar takip edebilirsiniz. Bu konuda bir sınır yoktur.

Instagram profilleriniz ile en fazla 7500 kişiyi takip edebilirsiniz. 7500’den fazla kullanıcı takip edilemez.

Enes Bulut

Yazılar: 473

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 61 Ortalama: 5 )

10 yorum

 1. Arzu Demirel
  Arzu Demirel

  merhaba. instagram da beni engelleyen biri, ben onu engellemezsem, benim durumumu, paylaşımlarımı, hikayelerimi görmeye devam edermi. ben onunkileri göremediğim halde. cevap yazarsanız sevinirim.

 2. K1ng_jok3r_
  K1ng_jok3r_

  Yazınız kaliteli veistediğim bilgiye hemen ulaştım teşekkür ederim

  • Özkan Korkmaz
   Özkan Korkmaz

   Takıp etme ve takip edilme de sorun yok ama benim onu görüntülü aramamı görüyor mu

 3. Ela
  Ela

  Merhaba Instagram’da bir kişinin hesabını bulamıyorsam veya fotograflarımdan begenileri gittiyse o kişi beni engellemiş mi oluyor

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, Bahsettiğiniz kullanıcı hesabını kapatmış olabilir ya da sizleri engellemiş olabilir.

 4. Ali Said
  Ali Said

  Beni engelleyen biri var hiç tanımadığım biri ya da tanıdığım bilmiyorum. Güzel yazı olmuş

 5. Murat
  Murat

  İnstagramda beni engelleyenleri nasil gorebilirim ogrenmek istiyordum tesekkurler

 6. Yalcın Akbas
  Yalcın Akbas

  beni engelleyenleri instagramdan nasıl gorebilirim adlı yazınızı cok begendım kaliteli

 7. Halil_mengutay.56
  Halil_mengutay.56

  Biri beni engelemişse hesabını nasıl görebilirim

  • Cemali Batın
   Cemali Batın

   Merhaba, engellenmiş olan hesabınızdan farklı bir instagram hesabından görebilirsiniz.